Népújság, 1960. szeptember (11. évfolyam, 206-231. szám)

1960-09-27 / 228. szám

6 NÉPÚJSÁG 1960. szeptember 21., ked4 Ez történt az NB Ill-ban Csak az Egri Vasas tudott győzni — A Gy. Spartacus értékes döntetlent ért el Miskolcon — Egercsehi pontot vesztett Debre­cenben — Rózsaszentmárton hősies küzdelem után maradt csak alul a DEAC ellenében Az NB III. vasárnapi fordulójá­ban nehéz küzdelmeket vívtak csa­pataink. Egyedül az otthonában játszó Egri Vasasnak sikerült győz­nie, legalább ilyen értékes azonban a Gyöngyösi Spartacus Miskolcon kiharcolt döntetlenje. Az Egercsehi Bányász döntetlennel volt kényte­len megelégedni Debrecenben az újonc D. Építők ellenében. Várat­lanul kitűnő teljesítményt nyújtott a Rózsaszentmártoni Bányász, amely csak minimális vereséget szenvedett a csoport legjobbjának tartoU DEAC-tól. EgTi Vasas— Rudabánya 4:2 (2:1) Eger, 2000 néző. Vez.: Hegedűs. Eger; szűcs — Llsztóczky, Boros, Révász — Váraljai, Miskolczi — Tardi, Hídvégi, Harms, Nagy L, Bocsi. Edző: Jáhn Aladár. Kiegyensúlyozott mezőnyjátékkal indult a mérkőzés, eleinte a ven­dégek támadtak veszélyesebben és a 7. percben a vezetést is megsze­rezték: a kitörő középcsatárt Vár­aljai a 16-oson belül elkaszálta és a megítélt 11-est Bencs értékesí­tette. 0:1. A másik oldalon Nagy I. szabad­rúgása a védőkről szögletre pat­tant, a szögletrúgás után nagy ka­varodás támadt a rudabányai kapu előtt és a védők csak nehezen sza­badítottak fel. Az egriek nyomása a 16. percben góllá érett: Bocsi be­adásába az egyik védő kézzel nyúlt bele, a játékvezető bűntetőt ítélt. Nagy I. futott a labdának és a balra mozduló kapus mellett a jobbsarokba lőtte. 1:1. A gól után mindinkább fölénybe került a hazai csapat, a vendégek csak szórványosan jutottak el a hazaiak térfelére. A 34. percben Nagy I. jó labdá­val ugratta ki Hanust, aki lerázta magáról a védőket, de aztán a ki­futó kapus mellett a jobboldali léc mellé gurított. Rögtön utána Váraljai—Hidvégi volt a labda útja, a csatár jó lab­dával ugratta ki az előretörő Bocsit, aki a fölöslegesen kimoz­duló kapus mellett a bal felső sa­rokba lőtte a labdát. 2:1. A XI. félidő rudabányai rohamok­kal kezdődött, ellentámadás során Hanus sokat ígérőén ugrott ki a védők mellett, a játékvezető sípja azonban tévesen; lesen állította meg. Nem sokkal később Tardi beadá­sát Hanus lesről juttatta a hálóba, persze a gól érvénytelen volt. Az 53. percben váratlanul egyen­lített a vendégcsapat: jobboldali szögletrúgás után a középcsatár éles fejese az egri kapu balolda­lába vágódott. 2:2. A gólra heves egri rohamok kö­vetkeztek és nem sokkal később góllá érett az egri fölény: Váraljai szabadrúgása után Hanus remek fejessel küldte a labdát a ruda- bányaiak hálójába. 3:2. Nem sokat váratott magára a ne­gyedik gól sem. Bocsi kitűnő lab­dájával Hanus futott el a szélen és beívelt labdáját a jó ütemben ér­kező Nagy védhetetlenül fejelte a hálóba. 4:2. A hátralevő időben már nem történt említésre méltó esemény. A két csapat találkozójából a többet támadó és több gólhelyzetet te­remtő egri, megérdemelten került ki győztesen, a győzelmi arány akár nagyobb is lehetett volna. Egyénileg Usztóczky-, Boros és Hanus nyújtotta a legjobb teljesít­ményt. A játékvezető jól vezette a mér­kőzést. Miskolci MTE— Gyöngyösi Spartacus 1:1 (1:1) Miskolc, 2000 néző. Gyöngyös: Csaba - Túri; Alaxai, Treues én yi — Bánhidi. Treiber - Baranyi, Hernádi, Farkas, Bujalka, Kiss. Edző: Csizmánk Imre. Miskolc kezdett jobban és már a 2. percben nagy gólhelyzetet ha­gyott ki: a kiugró középcsatár a kapu közelében elesett a labdával. Az első 10 percben három szöglet is jelezte a hazaiak fölényét. Az első gyöngyösi támadás Baranyi Nem mindennapi sporteseményre kerül sor csütörtökön délután az egri sportuszodában. Ezúttal a Ma­gyarországon tartózkodó Tbiliszi Dinamó együttese látogat el Eger­be és az Egri Vasas csapatával mérkőzik. A Tbiliszi Dinamó, amely a Grúz válogatottal egyenlő, nemzetközileg is elismert, kitűnő erőkből áll. Több válogatottja van, mint Gogo- ladze, a kiváló kapus, Csikvanaja hátvéd, akit a vízilabda-sport szak­emberei a világ egyik legjobb játé­kosának tartanak. A támadósorban Csikvadze, Gvaharija és Medve- gyev igyekszik majd megkeseríte­ni az egri védők életét. A Tbiliszi Dinamó eddig két mér­kőzést játszott Magyarországon, mindkét esetben a Szolnoki Dózsa volt az ellenfele. A szombati első mérkőzésen a szovjet együttes 3:l-es félidő után 4:2 arányú győ­zelmet aratott, másnap, vasárnap, a szolnokiaknak sikerült visszavág- niok és óriási küzdelemben 5:4 irányban győztek. lesén akadt el, majd Farkas 12 mé­teres lövése kerülte el a kaput. A 21. percben ismét nagy mis­kolci gólhelyzet maradt kihaszná­latlanul: egy jobboldali beadás vé­gén a középcsatár közvetlen fel­ről az üres kapu fölé lőtte „ lab­dát. A másik oldalon Bujalka a 16-os vonalánál a levegőt találta el. A következő percben Alaxai rossjz hazaadását az egyik miskolci csa­tár elcsípte, átemelte a labdát a kimozduló Csabán, Alaxai azonban a gólvonalon mentett. A 37. percben Gyöngyös szerezte meg a vezetést: Kiss beívelt szög­letére Farkas és Bánhidi ugrott fel és a labda Bánhidi fejéről a kapu jobb sarkába jutott. 1:0. Egy perc múlva kiegyenlített az MTE: a gyöngyösi védők röviden szabadítottak fel és a balösszekötő lövésével szemben Csaba tehetetlen volt. 1:1. A II. félidő elején hevesen roha­mozott a Munkás, ezekben a per- j cekben nagy munka hárult a gyön­gyösi védőkre. A 60. percben Far­kas és Baranyi helyet cserélt egy­mással, kiegyensúlyozottabb lett a játék. A 69. percben, miskolci támadás végén, a felső léc tetejére pattant a labda és Bánhidi csak nehezen hárított szögletre. A 31. percben Treiber „jóvoltá­ból” nagy helyzetbe jutott a mis­kolciak középcsatára, de aztán há­rom méterről mellé lőtte a labdát. A hátralevő időben mezőnyjáték folyt. A két csapat alacsony színvona­lú. de változatos, izgalmas mérkő­zést vívott egymással, a döntetlen igazságos. Egyénileg: Csaba jól védett, a hátvédhármas megbízhatóan látta el feladatát. A két fedezet közül most Bánhidi volt a jobbik. A tá­madósorban Kiss nyújtotta a leg-' jobb teljesítményt, Hernádi és Farkas hasznos építőmunkát vég­zett, Bujalka megfelelt, Baranyi halványabb volt a szokottnál. SZKOCSOVSZKY TIBOR Debreceni EAC— Rózsaszentmárton 2:1 (1:0) Debrecen; 1500 nézó. V.: Horváth. Rózsaszentmárton: Mátra — Huczka, Kazi, Borbély - Halász I., Dorner - Zilai, Ocsavai, Körösi, Morvái, Báti. Edző: Vágó Zoltán. A hazaiak erős támadásaival in­dult a mérkőzés, az első percekben nagy nyomás nehezedett a rózsái védelemre. Később alábbhagytak a hazai ro­hamok, mezőnyjáték alakult ki, enyhe debreceni fölénnyel. A 25. perctől kezdve ismét rákap­csolt az egyetemi csapat, nagy fö­lénybe került, gólt azonban csak a 44. percben tudott elérni, amikoris egy kapu előtti kavarodásnál a menteni akaró Borbély melléről a hálóba jutott a labda, öngól! 1:0. A II. félidő elején sem változott a helyzet és mintegy öt percen ke­resztül heves ostrom alatt állott a vendégek kapuja. Ezzel azonban mintha a hazaiak előtték volna puskaporukat, feljött a bányász­együttes és átvette az irányítást. Ennek ellenére az 56. percben mégis hazai gól következett: a deb­receni jobbösszekötő egyéni játék után lőtt a hálóba. 2:0. A vendégek nem adták fel a har­cot, tovább fokozták a játék ira­Szoanbaton és vasárnap Egerben rendezték meg Heves megye I960, évi úszóbajnokságánák küzdelmeit. A versenyen az egri úszók mellett néhány hevesi fiatal is rajthoz ál­lott. Az egriek minden úszója el­lentétes úszásnemben indult, s így aránylag gyenge eredmények szü­lettek. Csak Frank Mária 200 mé­teres háton elért új megyei csúcsa, Katona József 100 m háton elért 1:12,3-as ideje, Török Ági 200 méte­res háton felállított új megyei ser­dülő csúcsa dicsérendő. A Tbiliszi Dinamó egri vendégjá­téka igazi sportcsemegét ígér, a mérkőzés iránt városszerte olyan nagy az érdeklődés, hogy a rende­zők telt házra számítanak. Bármi lesz is az eredmény, egy biztos: a nézők nagyszerű vízilabda-bemuta­tót és a világ egyik legjobb csapa­tát láthatják majd csütörtökön dél­után Egerben. A nemzetközi mérkőzés előtt, amely 16,30 órakor kezdődik, érde­kes előmérkőzésre kerül sor. Az üzemi A) válogatott az üzemi B) válogatottal méri össze tudását. A két csapat négynegyedes mérkő­zést játszik egymással, összeállítá­sok: A) csapat: Kiss (Építők) — Generál (Építők), Szabó T. (Szö­vetkezetek) - Kiss S. (Finomme­chanika) - Rapcsók (Finommecha­nika), Bán (Szövetkezetek), Soós (AKÖV). B) csapat: Brindza (AKÖV) — Kiss O. (Kisker), Földi (AKÖV) - Korep- ta (Finommechanika) — Rucskai (Finommechanika), Baranyai (Kis­ker), Leffier (Igazságügy). mát és az 59. percben szépítettek: Zilai 15 méteres nagy lövése véd­hetetlenül vágódott a hazaiak ka­pujába. 2:1. A gól szárnyakat adott a rózsái csapatnak, amely rendre vezette támadásait, a csatárok lövései azonban nem sikerültek. Egy ízben például Báti erős lövését csak nagy bravúrral tudta hárítani a kapus. Jó iramú, változatos \ mérkőzést vívott egymással á két együtteß, a rózsaiak második félidőben muta­tott jó játékukkal rászolgáltak vol­na az egyik pontra. A csapatból ezúttal Mátra, Hucz­ka és Zilai nyújtotta a legjobb tel­jesítményt, de a többiek is min­den dicséretet megérdemelnek lel­kes küzdeni tudásukért. JUHASZ MIKLÓS Egercsehi Bányász— Debreceni Építők 1:1 (1:1) Debrecen, 800 néző. V.: Pecsenye. Egercsehi: Tarczali - Balogh, Szűcs, Nagy I. — Török. Bárdos — Dudás, Gerencsér, Tengely, S. Ko­vács, Bóta. Edző: Turán István. A vendégcsapat nagy becsvágy- gyal vetette magát a küzdelembe és az első negyedórában jelentős fölényt harcolt ki. Ebben a játék­részben a debreceniek csak véde­kezésre szorítkoztak, sokszor 7—8 emberrel igyekeztek megakadá­lyozni a vendégeket a góllövésben. A jól játszó bányász-együttes többször is nyütszíni tapsot kapott a közönségtől. A nagy fölény a 15. percben góllá érett: Dudás jó ütem­ben futott el a szélen és átadását S. Kovács, mintegy 20 méterről, védhetetlenül lőtte a jobb alsó sa­rokba. 1:0. Ezután váratlanul fokozatosan visszaesett az egercsehi csapat és a hazaiak lendültek támadásba, ezeket az erőtlen támadásokat azonban könnyedén rombolta szét a védelem. A vendégek, sajnos; átvették a hazaiak csapkodó játékstílusát — holott erre az l:0-ás vezetés után semmi szükség nem volt. A 40. percben, egy ártatlannak látszó támadás végén, egyenlített az Építők: a középcsatár jobbol­dalra vágott labdája S. Kovács lá­báról a balösszekötő elé került, aki 8 méterről a bal alsó sarokba lőtt. l:l. Szünet után nagyot esett a játék színvonala, sok hiba csúszott a küzdelembe, főleg a csatárok ron­tottak sokat. Az utolsó negyedóra kivételével eseménytelen, unalmas mezőnyjáték folyt, egyik kapu sem forgott igazán veszélyben. Az utolsó negyedórában ismét lendü­letesen támadott a vendégegyüttes, több ízben is alkalma lett volna a győzelmet megszerezni, Gerencsér azonban két ízben, Dudás és Bóta pedig egyszer-egyszer biztos hely­zetben hibáztak. Alacsony színvonalú, csapkodó mérkőzés volt, a vendégcsapat jól kezdett, de aztán váratlanul vissza­esett és csak az utolsó negyedórá­ban nyújtott ismét jó teljesítményt — ez azonban kevés volt a két pont megszerzéséhez. Egyénileg Tarczali jól védett. Ba­logh és Nagy i. sok támadást hiú­sított meg, Szűcs ezúttal sokat ide­geskedett. A két fedezet megbíz­ható teljesítményt nyújtott. A tá­madósorban csak S. Kovács javuló játékát lehet dicsérni. PAPP IMRE Eredmények. Nők. 200 m hát: Frank 2:56,2, új me­gyei csúcs. (Régi: 2:58,2, Márisch), 2. Török 3:07,1, új megyei serdülő csúcs, 3. Bobori 3:15,8. 50 m gyer­mek leány mellúszás: 1. Ringel- hann J. 47,8, 2. Várkonyi 47,9, 3. Bakk K. 48,1. 100 m mellúszás: l. Erdélyi 1:37, 2. Márisch I. 1:39,3, 3. Márisch K. 1:41,3. 100 m pillangó: 1. Frank 1:27,1, 2. Oláh 1:42,8, 3. Gál M. 1:53,3. 50 m gyermek leány pil­langó: 1. Ringelharm J. 47,9, 2. Bakk E. 48,1, 3. Zsabka 49,7, 200 m pillangó: 1. Márisch 3:20,5, 2. Erdé­lyi 3:22,6. 3. Bobori 3:23,7. 50 méte­res gyermek leány hát: 1. Ringel- hann J. 45,1, 2. Zsabka S. 48,2, 3. Bakk 50,5. 200 m mellúszás: 1. Rin- gelhann K. 3:20,8, 2. Frank 3:26,6, 3. Gál M. 3:33. 100 m hát: 1. Erdélyi 1:27,9, 2. Oláh 1:28,3, 3. Szeremi 1:29,8. 50 m gyermek leány gyors: 1. Ringelhann J, 36,4, 2. Bakk 37,8, 3. Zsabka 39,5* Férfiak. 100 m gyors: 1: Denk 1:05,0; 2. Szölgyémi 1:06,7, 3. Baranyai 1:12,8. 50 m gyermek fiú mell: 1. Patkó 44,4, 2-3. Szőllősi és Majoros S. 45,2. 100 m mellúszás: 1; Bóta 1:25, 2. Mártonffy T. 1:26,9, 3. Szepesi 1:28. 100 m hátúszás: 1. Katona 1:32,3, 2. Csikasz 1:20,4, 3. Bodnár J. 1:21,2. 50 m gyermek fiú pillangó: 1. Feke­te I. 38,4, 2. Majoros S. 39,8, 3. Szől­lősi 40,2. 200 m pillangó: 1. Már­tonffy T. 3:11,1, 2. AU A. 3:16,5, 3. Szölgyémi 3:18,3. 50 m fiú gyors: 1. Fekete I. 31,2, 2. Szőllősi 33,4, 3. Patkó 34,3. 200 m mellúszás: 1. Bán­hidi 3:05,8, 2. Csikász 3:12,1, 3. Ba­ranyai 3224,2. 100 m pillangó: 1. Mártonffy L. 1:23,9, 2. AU A. 1:25, 3. Dani 1:35,2. 200 m hátúszás: 1. Mártonffy T. 2:38,2, 2. Szepesi 2:54,8, 3. Cselkő 2:54,9. 56 m fiú hát: 1. Szőllősi 39,4, 2, Fekete 40,2, 3. Váraljai 4/1A Csütörtökön Egerben játszik mérkőzést a szovjet vízilabda-bajnokság második helyezettje, a Tbiliszi Dinamó A megyei bajnokság küzdelmeivel befeieződött > az úszóidény Frank Mária és Bodnár András élménybeszámoióía Csak röviden... — NB I-ES labdarúgó-eredmé­nyek: Ferencváros—Újpest 2:0, MTK—Debrecen 3 :ö, Szeged—Hon­véd 3:3, Vasas—Győr 2:2, Tatabá­nya—Diósgyőr 2:1, Dorog—Csepel 2:2, Salgótarján—Pécs 4:1. — STOCKHOLMBAN a svéd atlé­ták 107:105 arányban legyőzték a magyar válogatott atlétacsapatot. — EZ TÖRTÉNT még az NB Hi­bán: Somsály—M. Bányász 2:0, D. Honvéd—Kisvárda 1:1, Püspökla­dány—Tiszalök 1:0, D. Kinizsi—D. Goes 0:0. — BUDAPESTEN rendezték meg a Budapest—Lipcse városok közöt­ti úszóviadalt. A főleg utánpótlás versenyzőkből álló budapesti csa­pat 91:83 arányban nyerte a pont­versenyt. KiUermann 2:52,8-at úszott 200 méter mellen. — A MEGYEI labdarúgó-bajnok­ság eredményei: Gy. Bányász-Fü- zesabony 2:0, Zalka HSE—Recsk 4:0, Egri Spartacus—Dobó HSE 0:0, Hatvani VSE—Petőfibánya 1:1, Korvin Ottó HSE—Apci Vasas 5:0, Tiszafüred—Egri Előre 6:1, Selyp— Hatvani Kinizsi 2:0, Bélapátfalva— Lőrinci 0:1. As !%B III. állását Északkelet 1. DEAC 8 5 3 — 19: 7 13 2. M. Bányász 8 5 2 1 15: 9 12 3. Gyöngyös 8 4 2 2 15:13 10 4. Egri Vasas 8 4 1 3 17:12 9 5. D. Kinizsi 8 4 1 3 11: 9 9 6. Rudabánya 8 3 3 2 17:14 9 7. GÖCS 8 3 3 2 7: 8 9 8. MMTE 8 3 3 2 10:12 9 9. Egercsehi s 3 2 3 10: 9 8 10. D. Honvéd 8 3 2 3 16:18 8 11. P. MÁV 8 3 1 4 13:13 7 12. D. Építők 8 2 2 4 8:11 6 13. Somsály »8 2 2 4 10:14 6 14. Tiszalök 8 2 1 5 12:13 5 15. R-szt-márton 8 2 — 6 8:18 4 16. Kisvárda 8 1 2 5 4:12 4 Ä TOTO eredménye 39. hét: L Debrecen—MTK 2 0:3 2. Pécs—Salgótarján 2 1:4 3. Dorog—Csepel x 2:2 4. DVTK—Tatabánya 2 1:2 5. Vác—Komló 2 1:2 6. ZTE—Szállítók 1 2:0 7. Lombik—Oroszlány 1 1:0 8. MTE—EVTK x 1:1 9. Jászberény—Borsodi B. 1 2:0 10. Ganz-MÁVAG—Bp. Spart, x 1:1 11. Pénzügyőrök—SZVSE 1 2:1 12. Nyíregyháza—Szolnok x 1:1 Egri Vasas— MTK 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) Eger, 300 néző. Vez.: Sárosi. Eger: Rüll — Ringelhann, Frank — Pócsik — Bolya, Utassy, Fodor. Csere: Tassi. Edző: Baranyai Gy. MTK: Dombi — Szívós. Kőnigh -- Tóth — Bíró, Vígh, Held. Csere: Gyöngyösi, Janicsári. Edző: Schlen­ker Antal. A gólok sorrendje: Pócsik, Rin­gelhann, Pócsik. Az MTK első támadása kapufa­lövéssel végződött, majd néhány rossz egri labda-leadás miatt bosz- szankodott a nézősereg. Az éles napsütés szemmel láthatóan zavar­ta a csapatok játékát, főleg az eg­riekét, amely a keményen küzdő MTK-val szemben sehogyan sem tudott kibontakozni. A harmad vége felé Pócsik nagy­erejű bombája jelentette az egyet­len gólt. A második harmadban is eléggé hullámzó volt a játék, mindkét részről egy-egy kapufalövés esett. A harmad közepén emberelőnyhöz jutott az egri csapat, rögtön utána Bolya átadását Ringelhann remek ELADÓ egy drb. export Pannónia és egy 150-es Zetka. Mindkettő prí­ma állapotban. Megtekithető Busák műszerésznél (MÁVAUT pu.) szom­bat, vasárnap. 100-AS, egykipufogós Mátra-hen- gert vennék. Gyöngyös, Mikes utca 23. Szabó István. Egerben, a Kún Béla főiskolás kollégiumban nagysikerű élmény­beszámolót tartott a római olim­piáról Frank Mária és Bodnár And­rás, az egriek két kitűnő verseny­zője. A vendégeket Csóka János, a kollégium igazgatója köszöntötte, majd dr. Csicsay Józsefnek, a me­gyei TST elnökének bevezető sza­vai után Frank Mária számolt be az olimpián szerzett élményeiről. Az Országos Ifjúsági Sportbizott­ság előterjesztésére a Magyar Test- nevelési és Sporttanács elnöksége megtárgyalta és jóváhagyta az ál­talános iskolai sport fejlesztésére, s az ezzel kapcsolatos állami és KISZ-feladatokra vonatkozó javas­latot. Az általános iskolai sportban az egységes irányítás érvényesítése érdekében az elnökség úgy határo­zott, hogy az 1966—61. tanév kezde­tétől az általános iskolai sporttevé­kenység vezetését, az iskolai úttö­rő-csapatok munkájának egészébe kell beépíteni. Ezért széleskörű fel- világosító munkát kell végezni az úttörőknek, a tantestületek, iskolai igazgatók és szülők körében. Az állami támogatás fokozott nö­velésével, a széleskörű külső és belső társadalmi mozgalom kibon­ÜJPESTI BŐRIPAR—EGRI VASAS 41:28 (27:13) NB n-es női mérkőzés, Eger, 200 néző. Kitűnő időben, nagy érdeklődés mellett került sor Egerben az Egri Vasas női kosárlabda-csapatának első mérkőzésére. Az ellenfél, az Újpesti Bőripar csapata, tavaly még az NB I-ben játszott, így az egri lányoknak nem 6ok esélyük volt a győzelemre. Az újpesti csapat — ha ugyan nem is igazolta teljes egészében jó hírét — biztosan győzte le a tapasz­talatlan cserejátékosokkal rendel­kező egri együttest. Az első félidőben eleinte jól tar­tották magukat az egri lányok, ké­sőbb azonban mindinkább fölény­be került a rutinos újpesti együt­A II; féUdőben fej-fej melletti küzdelemben az egrieknek sikerült 27:19-re feljönniök, de utána visz­kettőzéssel juttatta a hálóba. A harmadik harmad elején úgy látszott, hogy magára talál az egri együttes, Utassy, majd Tassy ka­pufája után Fodor rontott jó hely­zetben, később azonban ismét ala­csony színvonalra süllyedt a játék színvonala, amelyben csak Pócsik újabb bombalövése jelentett némi felüdülést. Negyvenöt másodperccel a befe­jezés előtt Fodort visszahúzásért kiállították, az emberelőnyt azon­ban az MTK nem tudta kihasz­nálni. Az egri csapat ezúttal halvány teljesítményt nyújtott, a győzelem­re azonban feltétlenül rászolgált. A kihagyott helyzetek alapján jóval nagyobb is lehetett volna a győzel­mi arány. Egyénileg csak Ringelhann játé­ka dicsérhető, fenntartás nélkül, de megfelelő teljesítményt nyújtott Pócsik is. A fiatal Rüll első felnőtt mérkőzésén megállta a helyét. A többiek mélyen a formájuk alatt játszottak. Sárosi játékvezető Jól vezette a mérkőzést. LÚDTALPBETÉTEK parafából, házilag szabályozható, lábkörrajz beküldésével megrendelhető: Buda­pest, Lenin krt. 106. Orthopédia. ELADÓ 200-as közműves telek Gyöngyösön, Deák Ferenc utcában. Érdeklődni lehet: Gyöngyös, Vas­utas utca 18. Frank Máriától Bodnár AndfÁB vette át a szót, majd a főiskolás kollégium hallgatói kérdéseket ÜV téztek a két kiváló sportolóhoz; Befejezésül a kollégium tagjai virágcsokrokat nyújtottak át a kedves vendégeknek és további si­keres sportműködést kívántak . ré­szükre. I (tuza) takozásával lehetőséget kell terem­teni arra, hogy az állam és társa­dalmi szervek összefogásával ren­delkezésre álljanak az iskolai test­neveléshez és a sportmunkához szükséges feltételek. Az általános iskolai sporttevékenység fejleszté­sére vonatkozó elvek egyidejű el­fogadása mellett az MTST elnök­sége — az Országos Ifjúsági Sport- bizottság keretében — Országos Ál­talános Iskolai Sporttanács felállí­tását határozta el. Az új szervezeti egység kiépíté­sével és megerősítésével párhuza­mosan, a TTKI bevonásával, alapos és elmélyült kutatással tisztázni kell az általános iskolai sport he­lyes fejlődésének tartalmi irányát, kezdve a rendszeres tevékenység­től a versenyzésbe való átmenetig. szaestek és az újpestiek biztosan növelték tovább előnyüket. Az egri csapat — Széphegyiné, Hanus H., Fekete, Mile, Frindt, Oláh, Kún, Majoross — öt mérkő­zést játszik egymás után idehaza —, tehát lesz alkalom bőven javí­tania. Az együttesben egyébként Hanus II. játéka tetszett a legjob­ban; Röplabda Néphadsereg Kupa A füzesabonyi járási röplabda szövetség a néphadsereg napja tisz­teletére „Néphadsereg Kupát” írt ki a röplabda sportágban. A kupá­ban öt csapat — Járási Tanács, Rendőrség, Nemzeti Bank, Honvéd Kiegészítő Parancsnokság, Tűzoltó Parancsnokság — vesz részt. A mérkőzéseket szeptember 29-ig fejezik be, Megyei úszóértekezlet Egerben Szombaton Egerben; a finomme­chanikai Vállalat kultúrtermében találkoztak a megye úszósportjá­nak vezetői. A megjelenteket Össd Venczel, a megyei úszószövets^g elnöke üdvözölte, majd Dudvari József, a szövetség főtitkára tartott beszámolót az 1960. évben végzett munkáról; A beszámoló után több értékes hozzászólás következett. Az értekezletről lapunk későbbi számában bővebb tudósítást adunk. „Ezt láttuk Rómában" Holnap, szerdán este 17,30 órakor az egri TIT klubban érdekes élen adásra kerül sor. Ezúttal dr. Hepp Ferenc, az MTST elnökségének tagja, az UNESCO Testnevelési és Sport Világtanácsának alelnöke ,.Ezt láttuk Rómában” címmel szá­mol be olimpiai élményeiről. Az est érdekességét növeli, hogy az előadáshoz több egri versenyző, sportvezető és turista is hozzászól majd, akik részt vettek az olim­pián; Köszönetét mondok mindazoknak, akik fe­lejthetetlen feleségem temetésén részvétükkel fájdalmunkat enyhítet­ték. FELEDI BÉLA és gyermekei. A vízilabda Olimpiai Kupáért Határozat az általános iskolai sport fejlesztéséről Kosárlabda Az Újpesti Bőripar volt NB I-es csapata biztosan győzött az E. Vasas kosaras lányai ellen KÉT garnitúra sepregetőgép — vágóval és varróval eladó. Atkár, Encs-puszta, Kürti István. AMMÄÄMÄMAAAAAAAAAAAAAAAAAAA TELESZKÓPOS, 125-Ö6 Csepel, olcsón eladó. Üjhatvan, Tüzér utca Termelőszövetkezetek ! KOMBINALTSZEKRENV olcsón, sürgősen eladó. Eger, Kossuth utca 2. népújság A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztői Suba Andor; Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalati Felelős kiadó: Tóth J ózseti Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz m 3; Telefon: 56-74. 56-78. Postafiók: 33 Gyöngyös, Köztársaság tér 15; Telefon: 697i 1961. évi termésű kenyérgabonára A JELENLEG ÉRVÉNYES ALLAMI FELVÁSÁRLÁSI Arakon értékesítési szerződést kötünk Felvásárlási áron felül 10 forint szerződéses és ISO mázsán felüli tétel átadása esetén további 20 forint nagyüzemi felárat fizetünk. Külföldi, nagy termőképességű búzák után a tsz-ek Kiadóhivatal: Eger; Bajesy-Zsilinszky utca ti Telefon: 24-44; Postaflók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat. Eger. Bródy Sándor utca 4, Felelős vezető: Mandula Ernő. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél; Előfizetési díj: egy hónapra U Ft; kh-anként 300 kg műtrágyát igényelhetnek. Érdeklődni lebet a TERMÉNYFORGALMI VÄLLALAT KIRENDELTSÉGEINÉL.