Népújság, 1960. szeptember (11. évfolyam, 206-231. szám)

1960-09-06 / 210. szám

NBPÜJSÄG 1961). szeptember 6., kedd A római olimpiáról jelentjük: Két mérkőzésen három pontot szerzett Budapesten az Egri Vasas vízilabda-csapata Üdvözlő sorok Katona Jóska olimpiai szereplése után A dicsőség a bajnoké, mégis erejéből. A nagy versenyen ja­kijár az ünneplés Katona Jó- vítani tudott, fokozni tudta ed- zsefnek is, holott nem lett baj- digi teljesítményét és a múlt- nok, nem második a bajnok nak adta az Európa-csúcsot. mögött, hanem ötödik helyen Ellenfeleinek nevét ismeri a végzett. világ, de ismeri most már a Katona Jóska a római olim- Katona Józsefét is. A fiatal pián mint ötödik helyezett ke- egri versenyző nagy küzdelem- rúlt ki az 1500-as gyorsúszás ben vívta ki magának az euró- küzdelméből és a fiatal egri pai rangelsőséget, az olimpián versenyzőt mi mégis úgy kö- most megerősítette ezt. Máris szöntjük, mint a bajnokot il- okosan, nagy akaraterővel lik. küzdött és a hajrában is meg­Igaz, teljesítménye új orszá- állta a helyét, mert ezen a ffos csúcs. Igaz, hogy Európá- nagy versenyen az ötödik he- ban is elsőként tártják számon lyet sem ingyen adták. 17:53,5-ös eredményét. Katona Megállta a helyét az egri József a kontinens legjobb fiú és úgy fogadjuk őt, mint 1500-asa jelenleg, és ha ez nem olyat illik, aki kitűnőre vizs- is olimpiai bajnokságot jelent, gázott. Így is rendkívül nagy dolog. Most ötödik lett ugyan. Katona Jóska azt nyújtotta ausztrál, amerikai és japán az olimpián, amit vártunk tőle. versenyzők mögött... Akart, küzdött és az olimpiai verseny izgalmában, a hatni- De lesz me° ohmpm neM év más hajrában, minden eddigi múlva is, megrendezik az 1500- teljesitményétől többre tellett as versenyt Tokióban is. K. J. Nagy készülődés előzi meg a labdarúgó középdöntőt Megtörtént a dánok elleni I gát” a magyár labdarúgóknál, magyar csapat összeállítása: | Ez érthető is, hiszen a dánok után — ha győzünk — vagy az olasz, vagy a jugoszláv csapat­tal játszunk. Jó a hírneve a magyar labdarúgásnak, amit a csapat és az edzők iránt meg­mutatkozó érdeklődés és sok meghívás is bizonyít. Hétfőn délelőtt például az egyiptomi labdarúgó vezetők látogattak el a magyarokhoz, s tárgyaltak arról, hogy a tavalyi elmaradt egyiptomi portyát hamarosan megvalósíthatnák. A válogatott iránti érdeklő­dés olyan mérvű, hogy akár tíz évig is portyázhatna külföl­dön a csapat. Pál II., aki a franciák ellen elég súlyosan megsérült, nem játszhat, s valószínűleg Orosz lesz a helyettese. Még egy vál­tozás: Dudást Novák váltja fel a védelemben. Az orvosi vizsgálat viszont megállapítot­ta, hogy a diósgyőri Pál sérü­lése még nem jött rendbe, to­vábbra sem lehet rá számítani, úgyhogy hétfőn hazautazik. A magyar labdarúgókat gya­korta keresik fel külföldi új­ságírók, riporterek, rádiósok. Elsősorban a dán, olasz és ju­goszláv sajtó „képviselteti ma­Reznák kiesett, pedig nem Tesztett mérkőzést 'A szabadfogású birkózóver- íenyeket hétfőn délelőtt pe­hely-, könnyű- és nehézsúlyú mérkőzésekkel folytatták. E három súlycsoportban összesen 13 mérkőzést bonyolítottak le, s 10 versenyző kiesett. Közöt­tük van a nehézsúlyú magyar Reznák is, aki bár döntetlenül végzett a bolgár Djibetrel, ki­esett, mert hibapontjainak száma elérte a hatot. Külön balszerencse, hogy Reznák úgy esett ki, hogy egyetlen al­kalommal sem szenvedett ve­reséget, kétszer pontozással győzött, kétszer pedig döntet­lenül mérkőzött. A kiesettek között ismét található egy-két s.nagynév”, a nehézsúlyúak közül például kiesett a svéd ‘Antonsson, aki már a londoni olimpián ezüstérmet szerzett, s a világbajnoki címmel is büszkélkedhetett. Elbúcsúzott « küzdelemtől a világbajnoki harmadik helyezett Sahin (tö­rök) és az ugyancsak világbaj­noki harmadik helyezett Ak- hatar (pakisztáni. Férlltornászaink a 9. helyen végeztek az első nap után Hétfőn a Terme di Caracal- la-n megkezdődtek az olimpiai tornaversenyek. A sportág küzdelmeinek első napján a férfi csapatok tagjai mutatták be a kötelező gyakorlatokat. Már az első három szám után a szovjet és a japán tornászok komoly előnyre tettek szert a többi ország legjobbjai előtt. A csarnokban egyébként külön­böző csoportokra osztva mu­tatták be a versenyzők az elő­írt gyakorlatokat. Három szám lebonyolítása után a követke­ző sorrend alakult ki: 1. Szovjetunió 143,05 pont, 2. Japán 142,85 pont, 3. Olasz­ország 138,60 pont, 9. Magyar- ország 136,45 pont. Olimpiai mozaik A bem, a japán úszók egyik vezetője szombaton bejelen­tette, hogy a tokiói játékokon teljesen önműködő villamos időmérő berendezések működ­nek majd. Az elektromos idő­mérők egy része már el is ké­szült, s az eddigi tapasztalatok biztatóak. ★ Sok kifogás merült fel ököl­vívásban a pontozóbírók mű­ködése ellen. Az AIBA vizsgá­latot folytatott ebben az ügy­ben, s a 30 pontozóbíró közül 15-nek „kiadták” az útját. Kü­lönösen a nagybritanniai csa­pat vezetője tiltakozott a pon­tozók működése ellen. Az Mc Taggart—Keller mérkőzés után viszont egy szava sem volt... ★ A német Armin Harry, a 100 méteres síkfutás olimpiai bajnoka filmajánlatot kapott, s előzetes megállapodást írt alá a Gloria-filmvállalattal. Bizonyosan megvalósul a vég­leges szerződés és első filmje A párbajtőrben mindhárom magyar tovább jutott Tegnap, a kora délutáni órákban sor került a párbaj­tőr egyéni verseny második fordulójára. Az első forduló­ból túljutott vívókat hat cso­portba osztották, s a csoportok első 4—4 helyezettje került a legjobb 24 közé. A három ma­gyar — Kausz, Sákovics és Gá­bor — jól vette ezt az akadályt is, mindhárman továbbjutot­tak. Vízilabda-csapatunk bronzérmet szerzett A magyar—olasz vízipóló mérkőzés végén eldőlt az olim­piai bajnokság sorsa és vég­eredményben Olaszország ti­zenkét év után ismét a bajno­ki emelvényre lépett, a magyar csapat pedig a harmadik he­lyen végzett. A magyar együttes az utolsó mérkőzésén játszott legjob­ban, amikor Olaszország együttese ellen 3:2 arányú fél­idő után 3:3-as döntetlent ért el. Még szombaton megcsillant egyszer a bajnokság lehetősé­ÍS0-ES OGAR Jáwa oldalkocsival együtt eladó, Cím: Abasár, Völgy öt 99. népújság A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suha Andor. Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalati Felelős kiadó: Tóth Józsefi Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz U; 3; íelefon: 56-74, 56-78. Postafiók: 33. Gyöngyös, Köztársaság tér I5j Telefon: 697i Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky utca 1» Telefon: 24-44. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalati Eger. Bródy Sándor utca 4i Felelős vezető: Mandula Ernői Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél! Bőfizetési díj: egy hónapra M Ft; ÜJTtPUSÜ fekete Pannónia. 6000 km-t futott, eladó. Érdeklődni: Gyöngyös, Jeruzsálem u. 18. LÚDTALPBETÉTEK parafából, há­zilag szabályozható, lábkörrajz be­küldésével megrendelhető: Buda­pest, Lenin krt. 106. Orthopédia. EGER, Árpád u. 64., háromszor 1 szoba, konyhás, 621 négyszögöl, gazdálkodásra, kertészkedésre al­kalmas, kertes ház eladó. Részben beköltözhető. Érdeklődni: Szovjet­hadsereg 38. Nagy. ZONGORÁT, vagy pianinót roncs, vagy erősen használtat ve­szek. Eger, Hirdető Irodába. ÁLLAMI gazdaság bérezésében jártas személyt munkaügyi vezető­nek keresünk. Cím a Kiadóhivatal­ban; A SZÍNHÁZ felvesz férfiszabó szakmában is jártas férfiöltöztetőt. Jelentkezés a színház titkárságánál. ge, de ezzel a döntetlennel vég­érvényesen a harmadik helyre kerültünk. A végeredmény a követke­zőképpen alakult: 1. Olaszország 2. Szovjetunió 3. Magyaroszág 4. Jugoszlávia 3 2 1 — 3 111 3—21 3 1—2 7:4 7:8 7:3 6:7 KIVÁLÓ minőségű építő sódert, falazó homokot minden mennyi­ségben, vagonba rakva is szállí­tunk. Ezüstkalász Termelőszövetke­zet, Tarnabod, telefon: 4, Az olimpiai játékok keddi műsora 1 7: Háromnapos (militari) — verseny, díjlovaglás. 8: Díjlovaglás, döntő. 8,30: Párbajtőr egyéni kö­zépdöntő. 9: Női tornászverseny köte­lező gyakorlatai. 9: Férfi diszkosz, selejtező. 9: Hármasugrás, selejtező. 9: Tízpróba, 110 m gát. 9: Sportpisztoly, döntő. 10,00: Szabadfogású birkózó­mérkőzések. 10,10: Tízpróba: diszikosz. 10,00: Vitorlás-versenyek. 14,30: Tízpróba: rúdugrás. 15,00: Hármasugrás, döntő. 15,00: Párbajtőr egyéni dön­tő. 15,00: Női tomászverseny kötelező gyakorlatai. 15,15: 800 m női síkfutás elő­futama. 15,45: 400 m férfi síkfutás, döntő. 16,15: 1500 m síkfutás, dön­tő. 16,50: Tízpróba: gerélyhají- tás. 18,10: Tízpróba utolsó szá­ma: 1500 m síkfutás. 20,00: Szabadfogású birkó­zás, döntő. 21,00: Magyarország—Dánia labdarúgó-mérkőzés, elődöntő. második főszerepe lesz a kitű­nő német futónak, hiszen elsőt az atlétikában vitte. ★ Nápolyban, az olasz „kony­ha” fővárosában sokat halla­nak az olimpiai falu nagysze­rű életéről. Ez arra késztetett egy nápolyi polgárt, hogy el­induljon Rómába. Közel az olimpiai faluhoz, átöltözött atléta-dresszbe és nadrágba, s így elég könnyen besétált a falu kapuján, beült az étte­rembe és a számára legkedve­sebb ételt kiválasztotta. Ami­kor azonban az első falatot a szájához emelte, egy erős kéz fogta meg a vállát. Egy éber rendőr volt... Szombaton és vasárnap Budapes­ten szerepelt az Egri Vasas vízi­labda-csapata, ahol a sportuszodá­ban szombaton a Bp. Spartacus, vasárnap az FTC ellen játszott az együttes az Olimpiai Kupában. Az egri vízilabdázók jó teljesítményt nyújtottak, bár az első napon még erősen látszott, hogy a csa­patból hárman egész héten bete­geskedtek. Egri Vasas—Bpesti Spartacus 1:1 (0:0, 1:0, 0:1) Sportuszoda. V.: Gáti. ßger: Denk — Ringelhann. Pó- csik — Frank — Bolya, Utassy, Fo­dor. Gyengén kezdett, de a második harmadban mindjobban magára talált Eger. Robbanékonyak vol­tak játékosai, s ügyesen mentek át védekezésből gyors támadásba. A Spartacus egyenlítő gólját la egri játékos „szerezte”, mivel a Denk kapujára tartó labda, az egri Fodor kezén irányt változtatva ju­tott a hálóba. Jó: Pócsik, Fodor. Egri Vasas—FTC 4:3 (2:1, 2:1, 0:1) Sportuszoda. V.: Keserű HL Eger: Denk - Ringelhann, Pó­csik, - Frank, - Bolya, Utassy, Fo­dor. Az Egri Vasas megismételte elő­ző napi jó játékát, nemcsak a hely­zetek kihasználásában, hanem taktikailag is felülmúlta ellenfelét. Az egri gólokat: Pócsik, Fodor, Utassy, Pócsik szerezték. Jó: Denk, Pócsik, Utassy. Szűcsiben rendezték meg a honvédelmi összetett verseny megyei döntőjét A Honvédelmi Sportszövetség megyei elnöksége Szűcsi község­ben rendezte meg az összetett ver­seny megyei döntőjét. A járási versenyek győztes csa­patai találkoztak Szűcsi községben a honvédelmi összetett verseny döntőjén. Elmondható erről a ver­senyről, hogy ilyen nagyszerű si­kerrel eddig még sosem sikerült megrendezni, mert ezúttal minden járás indított női csapatokat, ne­veztek ifjúsági együttesek is és a felnőttek között két korcsoportban bonyolították le a versenyeket. Különösen jól szerepeltek a hat­vani, és a gyöngyösi járás verseny­zői. Nők között ugyanis a horti MHS alapszervezet csapata lett az első. Az ifjúsági csapatok közül a Csak röviden... — A MEGYEI labdarúgó-bajnok­ság eredményei: Gy. Honvéd-Selyp 1:1, Gyöngyösi Bányász—Tiszafü­red 3:1, Recsk—Egri Spartacus 4:0, Petőfibánya—Füzesabony 4:3, Lő­rinci—Apc 2:2, Hatvani VSE—Egri Előre 2:1. Elmaradt a Bélapátfalva —Hatvani Kinizsi, Egri Honvéd— Verpelét mérkőzés. petőfibányai alapszervezet együt­tese szerezte meg a győzelmet, a felnőttek első korcsoportjában a hatvani MÁV csapata, a második korcsoportban pedig a gyöngyös- solymosi együttes győzött. A megyei bajnokok részt vesz­nek az országos döntőkön, amely­nek megrendezésére a Néphadse­reg napján kerül sor, Budapesten. Reméljük, hogy a megyei együtte­sek az országos döntőn is megáll­ják helyüket és elért eredmények alapján részt vehetnek majd Cseh­szlovákiában a Duklo versenyen is. Szűcs Ferenc 9 A TOTO eredménye 36. hét 1. Székesfehérv.—Szombath. 1 2:0 2. Elektr.—M.-magyarorvár 2 1:4 3. PBTC-Lánggyár x 1:1 4. Komló-Sztálinváros x 0:0 5. Bp. Előre—BVSC 2 2:3 6. Szolnok-Egyetértés 1 3:0 7. Kecskemét-Pénzügyőr x 2:2 8. Cegléd—Bp.Spartacus 1 2:0 9. Rennes-Reims x 2:2 10. Troyes—Angers 2 1:2 11. Le Havre—Sedan 1 1:0 12. Nimes-Stade F. I 4:* Ez történt az NB Ill-ban Csak Rózsaszentmárton győzött — A Gy. Spartacus és az Egri Vasas balszerencsével kapott ki — Az Egeresehi csatárok még mindig hadilábon állnak a góllövéssel Az elmúlt fordulóban kevés He­ves megyei siker született az NB Hl-as labdarúgó-bajnokságban, Ró- zsaszentmárton könnyedén győzött, azonban rajta kívül az összes többi Heves megyei csapat vereséggel hagyta el a pályát. Egercsehi ott­hon sem tudott győzni, csatársoruk ugyanis végtelenül gyengén ját­szott. Az Egri Vasas még a 84. perc­ben is vezetett tartalékos csapatá­val, kapushibák miatt nem tudott győzni. A Gyöngyösi Spartacus megérdemelte volna legalább az egyik pontot, itt inkább a játékve­zető okolható a vereségért. R-MÄRTONI bányász— kisvAbdái vasas 2:0 (i:0) Rózsaszentmárton, 1600 néző, ve­zette: ökrös. R-márton: Mátra — Huczka, Ka- zi, Borbély — Halász I., Dorner II. — Morvái, Laczik, Zilai, Báti, Nád­udvari. Edző: Vágó Zoltán. A 10. bányásznap délutáni műso­rának fénypontja a labdarúgó­mérkőzés volt, amelyet igen nagy érdeklődés előzött meg. A bányász­csapat mindjárt a mérkőzés kezde­tén nagy iramot diktált, és a 10. percben Báti hatalmas lövése oko­zott gondot a kisvárdai kapusnak, majd több szöglet jelezte a rózsa- szentmártoniak fölényét. A 20. percben lesgólt értek el a kisvárdaiak, majd ezután végig a rózsaszentmártoniak irányították a játékot. Zilai, Morvái, Laczik, Nádudvari lövései következtek, azonban vagy elkerülték a kaput ezek a lövések, vagy pedig a ven­dégek kapuvédője hárított. Rózsaszentmárton a 44. percben szerezte meg a vezetést, amikor is a 16-oson belül kézzel igyekeztek menteni a visvárdai csatárok és a megítélt 11-est Báti a hálóba lőtte. 1:0. A n. félidőben sorozatos rózsa- szentmártoni támadások végén, végülis a 65. percben sikerült a bá­nyászcsapatnak bebiztosítani győ­zelmét. Zilai beadását Morvái véd- hetetlenül fejelte a hálóba. 2:0. A gól után váltakozó játék ala­kult ki, de az eredmény már nem változott. A két csapat találkozója színvo­nalas, sportszerű küzdelmet ho­zott, a nagyszámú közönség izgal­mas jelenetekben bővelkedő játé­kot látott. Jók: Mátra, Morvái, Laczik, Kazi, Báti és Zilai, akinek lövéseit ezút­tal nem kísérte szerencse. A fiatal Nádudvari lámpalázzal küzdött. ökrös játékvezető kifogástalanul látta el feladatát. Juhász Miklós MMTE—EGERCSEHI B. 1:0 (0:0) Egercsehi, 1300 néző. Egercsehi: Tarczali — Balogh, Szűcs, Bóta — Török, Bárdos — Nagy II., Gerencsér, Egyed, Ócs­kán, Dudás. Edző: Túrán l6tván. Az első negyedórában váltakozó iramú, elég lendületes játék alakult ki, azonban gólt elérni egyik csa­patnak sem sikerült. A miskolciak gyors támadásai mindig veszélyt jelentettek a bá­nyászok kapujára, a hazaiak játé­kából viszont hiányzott az átütő­erő. A 20. percben a miskolciak gólt értek el. a játékvezető előbb meg is adta, később azonban a partjelző megkérdezése után a gólt érvény­telenítette, mivel előbb nyilvánvaló 1 kezezés történt a miskolci játékos részéről. A 30. percben Ócskán előtt nagy gólhelyzet nyílott, azonban a csa­tár 8 méterről nem lőtt és a mis­kolciaknak sikerült menteniök. A II. félidőben a hazaiak kezdtek jobban, ellentámadás során azon­ban csak a kapufa mentette meg a bányászcsapatot a góltól. A 65. percben Ócskán megszerez­hette volna a vezetést az egercse- hieknek, azonban ismét elhibázta a helyzetet. A 70. percben a miskolci csatárok előtt nyílt hasonló jó gól­helyzet, azonban egyik játékosuk az üres kapu mellé gurított. A mérkőzés sorsát eldöntő gól a 75. percben született, amikor Ba­logh egyik becsúszó szerelését sza­bálytalannak minősítette a játék­vezető és 11-est ítélt. A bünteted értékesítették. 1:0. A gól után az egercsehiek ját­szottak jobban, de egyenlíteniük nem sikerült. A közepes színvonalú, de heves iramú mérkőzésen a hazaiak erőt­lenül, szétesően játszottak, s külö­nösen nagy csalódást keltett a csa­társor. A miskolciak tervszerűbben játszottak, s megérdemelten győz­tek. Jó: Tarczali, Szűcs, Balogh, Tö­rök és Bárdos, a csatársor mélyen formája alatt játszott. A játékvezető több hibával ve­zette a mérkőzést. Papp Imre DEBRECENI GÖCS—GYÖNGYÖSI SPARTACUS 2:1 (1:1) Debrecen, 1500 néző. V: Dévényi. Gyöngyös: Csaba — Túri, Farkas, Koncz — Bánhidi, Treiber — Tren- csényi, Hernádi, Baranyi, Lánczos, Kiss. Edző: Csizmarik Imre. A gyöngyösi csapat kezdett job­ban, mindjárt az első percben Kiss elfutott, beadását azonban a ka­pus lehúzta. Majd szögletet ért el a Spartacus. A debreceni együttes igen keve­set támadott ebben a íátékrészben és Kiss beadása, majd Baranyi nagy lövése jelentett eseményt. A 15. percben a gyöngyösi csapat megszerezte a vezetést. Treiber szöktette Baranyit, aki szépen vette át a labdát, és lőtt. A labda a ve­tődő kapusról ismét eléje pattant, és másodszorra már nem hibázott. 0:1. A 28. percben egyenlített a Goes. Farkas késlekedett a beavatkozás­sal és a debreceni Móré közelről, baloldalról a hálóba lőtt. 1:1. A II. félidőt gyöngyösi támadá­sok vezették be, Lánczos lábáról csak nagy bravúrral szedte le a labdát a debreceni kapus. Később Csaba védett ügyesen, majd gyöngyösi percek következ­tek. Kiss már a kapuson is át­emelte a labdát, de a középhátvéd a gólvonalról mentett, ezt követően Hernádi lövését fejelték ki a kapu­ból a debreceni védők. A két pontot jelentő gól , a 60. percben esett. Treiber, a gyöngyö­si kaputól 20 méterre szabálytalan­kodott, a megítélt szabadrúgást a debreceni Móré átemelte a sorfal fölött, és a kiugró középcsatár les­gyanús helyzetből gólt lőtt. 2:1. Nagy munka hárult ezután a gyöngyösi védőkre, majd ismét mezőnyjáték következett, gólt lőni azonban már egyik csapat sem tu­dott; Igen jóiramú; színvonalas mér­őzést játszott a két csapat; aho talán az eddigi legjobb teljesítmé* nyét nyújtó gyöngyösiek balsze­rencsével veszteitek. Az egyik pon­tot megérdemelték volna. Jók: Csaba, Túri, Trencsényl; Hernádi, Baranyi, Kiss. Dévényi játékvezető különösen a gólnál hibázott. f Szkocsovszky Tibor MISKOLCI BÁNYÁSZ—EGRI VASAS 3:2 (1:1) Pereces, 2(20 néző. Eger: Erdélyi — Lisztbezky, Bo* ros, Révász — Váraljai, Miskolci — Nagy A., Szász, Nagy L, Hanus, Bocsi. Edző: Jáhn Aladár. A mérkőzést ünnepség előzne meg, ugyanis a bányásznap egyik legjelentősebb müsorszómát ké­pezte a labdarúgók szereplése. Egri sikerrel kezdődött a játék. Már a 4. percben gólt ért el a Va­sas együttese, Nagy I. révén, aki nagyszerűen elfutott és a hálóba lőtt. 0:1. Pár perc múlva Szász öt méter­ről, tiszta helyzetből a kapu fölé bombázott. Lelkesen játszottak és rendkívül nagy akarással küzdöttek ebben a játékrészben az egriek és csak a 25. percben adódott az első veszélye- lyesebb perecesi támadás. A 38. percben váratlanul egyen­lítettek a hazaiak. Szögletrúgás után kavarodás keletkezett az egri kapu előtt, és egy 10 méterről le­adott lövés behullott a bal sarok­ba. 1:1. A gól után is Eger táma­dott tovább. Szünet után ismét egri gól szüle­tett, Nagy I. hosszan előreadott labdáját Hanus lőtte a kapura, a perecesi kapus csak kiütni tudta a lövést és Nagy Á. a kiütött labdát a hálóba vágta. 1:2. Hosszú ideig mezőnyjáték folyt, majd a 84. percben lesgyanús hely­zetből egyenlítettek a perecesiek. 2:2. Két perccel a befejezés előtt is­mét gólhoz jutott a hazai együttes, ezúttal Erdélyi hibájából, aki egy 20 méterről kapura lőtt labdát fe­lesleges bravúrral akart védeni és a saját hálójába ütötte. 3:2. Kez­dés után véget ért a mérkőzés. Az egri csapat határtalan balsze­rencsével küzdött, s főként kapus­hibából vesztette el a mérkőzést, Erdélyi ugyanis a második gólnál is hibázott, amikor kapujában bentragadt. A három tartalékkal kiálló egri együttes nagy akarással és lelkese­déssel küzdött. A nagyiramú, ma­gasszínvonalú mérkőzésen érdem­telenül vesztett. Jánfalvi Frigyes Jók: Nagy I.; Lisztóczky, Boros, Váraljai és Hanus. az NB m. Állasa*. 1. M. Bányász 2. DEAC 3. MMTE 4. D. Kinizsi 5. Rudab. 6. Gyöngyös 7. Egri Vasas 8. D. Honvéd 9. Tiszalök 10. Egeresehi 11. R-márton 12. Somsály 13. D. Göcs. 14. P. MÁV 15. D. Építők 16. Kisvárda 4 1 — 3 2 — 3 11 3 — 2 2 3 — 2 1 2 1 2 — 2 — 2 — 1 2 1 2 1 1 1 1 1 — 11: 4 13: 4 7: 5 8: 5 13: 9 10: 9 7: 7 10:11 10: 8 7: 7 6: 9 7:11 4: 8 6:11 3: 7 3:10