Népújság, 1960. július (11. évfolyam, 154-180. szám)

1960-07-26 / 175. szám

6 BißPÜJSÄG 1960. július 26., kedd Egy győzelem — egy vereség a labdarúgó Nyári Kupában A labdarúgó Nyári Kupa máso­dik fordulójában a Gyöngyösi Spartacus nehéz harcban legyőzte a Goldbergert és mivel a Hatvani VSE váratlan vereséget szenvedett az Újlaki FC-től, kétpontos előnyre tett szert, s a csoport győztesének látszik. Gyöngyösi Spartacus— Goldberger SE 1:0 (0:0) Gyöngyös, 1500 néző. Vez.: Antal. Gyöngyös: Csaba — Túri, Farkas, Kiss — Bánhidi, Treiber — Maros- vári, Alaxai, Lánczos, Bujalka, Trencsényi. Edző: Csizmarik Imre. A szél ellen játszó gyöngyösiek már az első percekben veszélyes támadásokat vezettek a Goldber­ger kapuja ellen, majd közepes iramú mezőnyjáték alakult ki, enyhe hazai fölénnyel. A 9. perc­ben parázs jelenetek adódtak a fő­városi kapu előtt, előbb Trencsé­nyi mellé, majd Treiber fölé lőtte a labdát. A 13. percben Trencsényi fütty után lőtt a hálóba, a másik oldalon Csaba biztosan védte a balösszekötő távoli lövését. A 35. percben Csaba egy Össze­csapásnál megsérült, de tovább vé­dett. Ezekben a percekben a Spar­tacus nagy fölényben játszott, a támadók azonban adósak marad­tak a lövésekkel. A 44. percben Csaba csak kiütni tudott egy erős lövést, a labda Kiss fejére, onnan a kapufára, majd szögletre pat­tant. Szünet után, az első percekben Bujalka megrándította a lábát és a balszélső helyére állt. Rögtön utá­na Alaxai lövése a kapufa tövéről vágódott vissza, majd Trencsényi lövését csak másodszorra tudta megkaparintani a Goldberger ka­pusa. r • Az 56. percben Bujalka végleg a pálya elhagyására kényszerült, de így is a 10 emberrel játszó Gyön­gyösi Spartacus irányította egy da­rabig a játékot, bár sok pontatlan labdaleadás és sok egyéb hiba csú­szott a csapat játékába. A 75. percben Lánczos lövése a kapu fölött süvített el. a másik ol­dalon Treiber hazaadással tisztá­zott. Már mindenki elkönyvelte a döntetlent, amikor a 87. percben megszületett az egyetlen gól: Ma­rosvári szögletét a jó ütemben ér­kező Kiss közelről a hálóba fejelte. 1:0. A csúszós talajon nem alakulha­tott ki jó játék, végig változatos, közepes iramú küzdelem folyt, amely megérdemelt gyöngyösi győzelemmel ért véget. Egyénileg Csaba kevés dolgát jól végezte, a hátvédhármasban Kiss, Farkas, Túri volt a sorrend. A ki­tűnően játszó fedezetek alkották a legjobb csapatrészt, míg elöl főleg a belsők jeleskedtek. Antal kiválóan vezette a mér­kőzést. Űjiaki FC— Hatvani VSE 3:1 (2:1) Hatvan, 400 néző. Vez.: Rónai. Hatvan: Széplaki — Tajti Hl., Tóth, Ádám — Tajti I., Mayer — Zilahi, Rékasi, Hanti. Lovász, Sza­bó. Edző: Bodnár Ferenc. Az erős szélben kiegyensúlyozott játékkal kezdődött a mérkőzés, mindkét kapu egyformán forgott veszélyben. A 11. percben váratla­nul vezetést szerzett az Üjlaki FC: baloldali támadás futott végig a pályán, melynek végén a közép­csatár lövése Széplaki kapujába jutott. 1:0. Továbbra is változatos játék folyt, feltűnt, hogy a hatvani csa­tárok lövései rendre elkerülték a kaput. Végre a 19. percben meg­született az egyenlítő gól: Lovász 16 méterről élesen a jobb sarokba vágta a labdát. 1:1. Ezután mezőnyjáték következett enyhe hazai fölénnyel, majd a 30. perctől, a széltől támogatott ven­dégek vették át az irányítást. A 35. percben a balszélső lövésszerű beadása a kapufáról Ádám fejére, onnan pedig a hálóba pattant, ön­gól. 2:1. A félidő hátralevő részében is a vendégek támadtak többet. Szünet után Hatvan vette át a játék irányítását, a szél is támo­gatta a csapatot, de a támadók rossz felfogásban, szinte mindent belül akartak megoldani, s így mó­dot nyújtottak az Üjlaki FC védői­nek beavatkozására. A szélsők szinte egyetlen használható labdát sem kaptak, s ráadásul pontatlan lövések jellemezték a támadásokat. A nézőknek sokszor az volt* az érzése, hogy a HVSE túl könnye­dén veszi a játékot, mintha meg­elégelték volna az elmúlt vasárnap a Goldberger ellen elért szép si­kert . .. A 75. percben esett a mérkőzés utolsó gólja, amikor egy baloldali támadás végén az összekötő, Tóth „díszkíséretében” a kapu előterébe verekedte magát, majd élesen a hálóba lőtt. 3:1. A hátralevő időben nem történt említésre méltó esemény. Az Üjlaki FC megérdemelt győ­zelmet aratott, a helytelen felfo­gásban, könnyelműen játszó vas­utas-csapat ellen. Egyénileg Széplaki mindent meg­tett, amit lehetett, a hátvédhármas ezúttal gyengébb volt a szokottnál, csak Adám lelkes játéka dicsér­hető. A fedezetpár közepes telje­sítményt nyújtott, míg a támadó­sorból senkit sem lehet kiemelni. A játékvezető működése ellen nem lehet panasz. a kupa Állasa: 1. Gyöngyös 2 2 ­­7:4 4 2-3. HVSE 2 1 ­1 4:4 2 2-3. Üjlaki FC 2 1 ­1 7:7 2 4. Goldberger 2 — — 2 1:4 ­Hosszú évek kihagyása után ismét megrendezték Gyöngyös úszóbajnokságát Néhány hónappal ezelőtt a Heves megyei úszószövetség kezdeménye­zésére újjáalakult a Gyöngyösi Spartacus úszószakosztálya, s szom­baton délután — 8 évi kényszer- pihenő után —; jnár versenyt is rendezett. A versenynek nem ked­vezett az idő, esett az eső, s hideg szél fújt a Mátra felől, amikor az egri sportküldöttség — dr. Csicsay József MTST-elnök, az úszószövet­ség tagjai és néhány egri úszó — megérkeztek Gyöngyösre; Gyöngyös váro6 úszóbajnokságán S0 gyöngyösi versenyző vett részt — az egriek versenyen kívül indul­tak, vagy pedig bemutatót tartottak a közönség részére. A felsorakozott részvevőket Kormos Pál, az úszó- szövetség alelnöke üdvözölte és az újonnan alakult gyöngyösi úszó- szakosztálynak jó munkát, sikere­ket kívánt; Ezután jó rendezésben; gyorsan peregtek a számok. Nem születtek ugyan kiemelkedő eredmények, de annyi máris megállapítható volt, hogy a gyöngyösi fiatalok tehetsé­gesek, s ha továbbra is megmarad a szorgalmuk, még sok örömet okozhatnak az úszás gyöngyösi kedvelőinek; A bemutatók során Utassy Sán­dor 1:19,5-öt ért el a 100 méteres mellúszásban, a vele együtt induló Ringelhann Klári 1^2-2-őt pillangó­zott. Bob őri Zsuzsa 3:13,0 másod­perc alatt tette meg mellen a 200 méteres távót. Persze, az uszoda hideg vize és a vezetőkötél hiánya, nagyban befolyásolta a teljesítmé­nyeket. Eredmények: Nők: sas) 1:21, Lénard Mi (E. Vasas) 1:33,8. 33 1/3 m gyermek mellúszás: 1. Melicher 33JL, 2. Csiba R. 35,6, vk: Zsabka S. (E, Vasas) 34»L Férfiak: 100 m ifj. gyorsúszás: 1; Nagy György i:18, 2. Alföldi 123,6, 3. Sellei H. 124,5. 66 2/3 m ifj. hátúszás: 1; Csépe Gy. 56,5, 2. Szenczy 61,0, 3. Göttye 63,1; 66 2/3 m ifj. mell: 1; Szűcsi 63,6, 2. Zalotai 65,8, 3. Varga 714; 66 2/3 m serd. gyorsúszás: 1. Szű­csi 52,6, 2. Melicher 61,6, 3. Grébecz 64,2. 33 1/3 m fiú mellúszás: 1; Zalotai 29.0, 2. Montvai 29,9, 3. Bánszki 31,4. 33 1/3 m gyermek gyorsúszás. 1. Hídvégi 27,0, 2. Juhász 37,3, 3. Sza­bó M. 39,5, vk: Váraljai (E. Vasas) 26.0. 33 1/3 m gyermek mellúszás: 1; Börzsönyi 33,0, 2. Juhász 34,0, 3. Szabó 34,1, vk: Váraljai I; (E. Va­sas) 32,9. Az úszóverseny befejeztével a gyöngyösiek piros szegfűcsokorral kedveskedtek az egri lányoknak, majd barátságos vízilabdamérkő­zésre került sor, amelynek kereté­ben az újonnan alakult Gy. Spar­tacus csapata és az egri üzemi bajnokságban játszó Finommecha­nika együttese mérte össze tudá­E. Finommechanika—Gy. Sparta­cus 5:2 (2:2) V. Dudvari; Finommechanika: Antal — Renn, Beniczki — Kiss — Lucskai, Ko- repta (Utassy), Nagy* Gyöngyös: Czukor — Hunyadi, Kajetán — Göttye — Nagy K,, Csé- pe, Nagy Gy; Váratlanul, jól kezdett a gyön­gyösi csapat és rövidesen a veze­tést is megszerezte, az egriek Renn révén szépítettek, máj d Boss a ven­dégeknek szerzett előnyt. A lelke­sen harcoló gyöngyösiek a félidő befejezése előtt Csépe révén egyen­lítettek; A H. félidőben lassan kibontako­zott az egriek fölénye, és Utassy, Renn, valamint Kiss góljaival biz­tosan győztek; A gyöngyösi csapat várakozáson felüli teljesítményt nyújtott. A ma­gunk részétől helyesnek tartanánk, ha a sportkör elnöksége módot nyújtana arra, hogy az együttes bekapcsolódjon valamely bajnok­ságba. Történetesen a jelenleg is folyó egri üzemi bajnokságba, ahol versenyen kívül indulnának. Min­den játékosuk dicséretet érdemel, a legjobb teljesítményt Csépe és Czu­kor nyújtotta; Az egrieken látszott,- hogy az utóbbi időben több bajnoki mérkő­zésen vettek részt, egységes, jó csapat benyomását keltették. 6at, [Vagy küzdelem Tárható a salgótarjáni Nógrád—Heres megyék közötti atlétikai viadalon 66 2/3 m ifjúsági mellúszás: 1; Nagy Mariann 65,0, 2. Dienes Anna 69,5, 3. Juszt Jutka 77,5. Versenyen kívül: Bóta M. (E. Vasas) 66,4. 100 m serd. gyors: 1. Juszt 2:27, 2. Dienes 2:29, vk: Török Ági (E. Va­A Heves megyei atléták javuló eredményei reményt nyújtanak ar­ra, hogy az augusztus 7-én, Salgó­tarjánban sorra kerülő Nógrád— Heves megyék közötti atlétikai versenyen szoros eredmény alakul n második félidőben jól játszott az Egeresein Bányász labdarúgá-csapata Egeresehi Bányász— Honvéd Dobó SE 3:0 (0:0) Egeresehi, barátságos. Vezette: Dió­szegi. Egeresehi: Tarczali - Balogh, Szűcs, Nagy I. - Török, Bárdos - Egyed (Dorkó), Gerencsér, Dudás, Bóta, Nyerges II. Honvéd: Molnár — Suhajda, Seier (Tóth I.), László - Tóth H., Hor­váth — Csermák, Selli, Kamondi, Gelics, Grubics (Ének). A Honvéd-csapat kitűnően kez­dett és már az első percekben két nagy gólhelyzetet dolgoztak ki csatárai, de előbb Tarczali védett, majd Szűcs az utolsó pillanatban szögletre hárított. Később kiegyensúlyozottá vált a küzdelem, majd fokozatosan az NB III-as hazai csapat vette át az irányítást. Feltűnő volt, hogy a hazai támadások befejezésébe ren­geteg hiba csúszott. A félidő utolsó szakaszában mindkét részről meddő mezőnyjá­ték folyt, csupán Egyed, Bóta és Gerencsér lövései jelentettek ese­ményt. A II. félidőben sem változott a helyzet, inkább a hazaiak kezde­ményeztek többet, de támadósoruk hiaba kapott jobbnál jobb labdá­kat a hátsó csapatrészektől - a 68. percig kellett várni az első gólra. Ekkor Gerencsér ügyesen tört ki a labdával, 16 méterről leadott lö­vését Molnár kiütötte, majd az egyik védőjátékos felszabadító rú­gása az üresen álló Dorkához ju­tott, s a szélső lövése akadálytala­nul vágódott a hálóba. 1:0. Nem sokkal később ismét Geren­csér tört előre, és a kifutó kapus mellett is elhúzva, a- labdát a há­lóba gurította. 2:0. Most már határozott fölényben játszott a hazai csapat. A 80. perc­ben Nyerges H. került jó helyzet­be, de hosszan szöktetett, s Molnár felszedte előle a labdát. Rögtön utána Bóta két embert is kicsele­zett és erős lövését nehezen védte az egriek kapusa. Az utolsó gól a 87. percben esett, amikor Nyerges n. középre ívelt labdáját Dudás mintegy 9 méterről nagy erővel a hálóba vágta. 3:0. A két csapat találkozója közepes iramú és színvonalú játékot hozott, mindkét félidőben a hazaiak vol­tak fölényben és megérdemelten győztek. Jók: Tarczali, Szűcs (a mezőny legjobbja), Balogh, Nagy 1.-, Török, illetve Molnár, Seier, Gelics» Ka­mondi. Diószegi játékvezető kielégítően működött. <p*pp) majd ki, és a pontversenyben eset­leg meg tudjuk ismételni tavalyi győzelmünket. A megyei válogatott keret tagjai: Gyöngyös: Tőzsér, Poppé, Kiss A;; Gubancsik, Füzes, ördögh, Márkus, Czitrom, Pelle, Takács, Nagy S.; Király J., Fejes, Mező M., P. Bardóczi, Dienes, Szekendi, Bo- zóky, Harasi, B. Csokros, K. Ki­rály, T, Bognár; Halmóczky, Zi­lahi. Hatvan: Juhász; Radnóti, Jáger, Mester, Mátrái, Garami, Horváth, Visnyei, Csintalan, Nagy K.; Dö­mötör, Gyenes, Szécsi; Eger: Csirmaz, Mjazovszky, Chi- kán, Karsai; Domonkos, Lelik, Orosz; Füzesabony: Kiss; Szigetváry, Gyenes K; Kál: Fesztbaura, Tavaszi; Kisköre: Podhasznik, Vasas.­Spartakiád-versenyzők: Trabalik, Nagy Kiss, Czékmány, Egyed, Batki; A megyei atlétikai szövetség fel­kéri a felsorolt versenyzőket és azok sportköreit, hogy július 27-ig közöljék pontos lakcímüket. A vá­logatott végleges összeállításánál csak azok kerülhetnek a csapatba, akik eredményükkel arra rászolgál­nak, rendszeres edzésben vannak és a felhívásnak határidőre eleget tesznek. A megyei atlétikai szövet­ségeimé: Gyöngyös, Arany János utca 4. szám; A sportköri vezetők; edzők küld­jenek tájékoztatást a versenyzők formájáról, szorgalmáról, és az esetleges akadályoztatásról is! II jó munkaszervezés, a példamutatás Ivádon is meghozta az eredményt Csak röviden...- GDYNIÁBAN nemzetközi úszó­versenyt rendeztek, amelyen né­hány magyar versenyző is rajthoz állott, közöttük az egri Szabó. Szabó a 200 méteres hátúszásban 2:27,8-as eredménnyel, a második helyen végzett.- SZÉDÜLETES eredmények szü­lettek az amerikai és a japán úszó­bajnokságokon. A 100 méteres férfi gyorsúszás amerikai mezőnyében például a 6. helyezett ideje is 56,2 volt! 1500 méteren Breen és So­mers jelentősen megjavították a 17:44,4-es amerikai csúcsot. A japá­noknál Jamanaka 17:25-öt ért el 1500 méteren, míg Osaki 200 m-es mellen 2:30,9-cel állított fel új ja­pán csúcsot.- AZ NSZK atlétikai bajnoksá­gán Berlinben Manfred Steinbach 814 cm-rel túlszárnyalta Owens 25 éve fennálló távolugró világcsú­csát, de eredménye a hátszél miatt nem volt hitelesíthető.- MAGYARORSZÁG 1960. évi 200 km-es országúti kerékpárbajnok­ságát a pécsi Dévai János nyerte.- AZ ORSZÁGOS Bányász-baj­nokságon Kiss Antal (Gyöngyösi Bányász) 15:44,6-os jó idővel nyerte az 5000 méteres síkfutást, míg 110 méteres gáton, az ugyancsak gyön­gyösi Poppé, 16,1-gyel bizonyult a legjobbnak. A nők közül T. Bog­nár Lili nyert bajnokságot 33,19 méteres gerelyhajításával. ^ A SZOLNOKI DÓZSA vízilab­da-csapata a Szovjetunióban leg­utóbb 11:2 arányban legyőzte a ki­tűnő Burevesztnyikot! A TOTO eredménye 36. HÉT: 1. Kecskemét—Budafok 1 4:1 2. Elektromos—B. Spart. 1 3:2 3. Vác—Szállítók X 3:3 4^ EVTK—Bp. Spartacus 1 2:1 5. Gyula—Orosháza X 1:1 6. Békéscsaba—Sz. Spart. 1 5:3 7. V. Dinamó—Gázművek 2 1:2 8. Helyüpar—KISTEXT X 3:3 9. Kerámia—Petőfi 1 3:0 10. III. kér.—Autótaxi X 1:1 11. Sárisáp—Annavölgy 1 3:0 12. Pilisi B.—Testvériség 1 9:0 Vízilabda Az egri üzemi vízilabda-bajnok­ság ötödik fordulójában rengeteg gól esett, a Szövetkezeti Központ, a Finommechanika és az AKÖV mindinkább elhúz a mezőnytől, s úgy látszik, a bajnoki cím kérdése közöttük dől majd el. A forduló eredményei: Finom- mechanika—Lakatosáru gyár 12:2 (7:2). V: Fodor. AKÖV—Építők 8:1 (4:0). V: Dudvari. Szövetkezeti Központ—Nemzeti Bank 12:2 (7:1). V: Generál M. AKÖV—Dohánygyár 14:0 (10:0). V: Dudvari. Építők— Kisker. 5:2 (3:0). V: Fodor. A Kis­ker.—Igazságügy mérkőzés két pontját 0:0 gólaránnyal a Kisker, kapta, mert az Igazságügy nem állt ki. Sportérdekességek . EZ IS VILÁGREKORD 1960. június 18-án, szombaton reg­gel 8 órakor, két derék skót és hat bárány foglalt helyet a rajtnál. Megindították a versenyórákat, s a skótok nyírni kezdték a bárányo­kat. Hat óra és tíz perc múlva pe­dig az észak-angliai Perth város textilgyárának tulajdonosa már felöltötte a nagyszerű, gyapjúból készült sportzakót. Csupasz bárá­nyok bégettek, a tudósítók pedig telefonba diktálták, hogy „új vi­lágcsúcs” született... BASEBALL-STADION — TELEVlZIÖ- KÉPEKNYÖKKEL A New York-i baseball-stadion lelátóján az összes üléseket tele­vízió-képernyővel szerelik fel. Ha a nézőket untatja a játék, bekap­csolhatják a készülékét és jobb híján azzal szórakozhatnak. 1959-ben az ivádi Dózsa Tsz- nek 80 hold aratnivalója volt. Férfi munkaerő hiányában, en­nek az aránylag kis területnek a learatása is majdnem három hétig tartott. Igaz, hogy az időjárás sem volt éppen ked­vezőnek mondható. Méltán, aggodalmat keltett tehát a Dózsa Tsz vezetőségé­ben az idei aratás megszerve­zése. Annál is inkább, mert nálunk is — mint az ipari és bányavidékeken általában — a férfiak nagy része üzemi dol­gozó. A tsz-be bizony főleg nők jutottak. Márpedig akár milyen jóakaratúak is-a nők, — mert hogy azok azt bebizo­nyították, a kapálások időben és rendesen való elvégzésével — de a kasza mégsem való asszonykézbe. Kemény férfikar kell ahhoz, még az sem akármilyen. Az aratnivaló 120 hold, tehát más­félszer annyi, mint tavaly. Márpedig akárhogy forgatta Faragó János tsz-ejnök az ara­tópárok összeállításánál a ce­ruzát, 12 pár aratónál többet nem tudott kiállítani. Az állat- gondozás és egyéb férfierőt kí­vánó munkák nélkülözhetet­lenné tették az aratásra egyéb­ként alkalmas dolgozók egy részét. Ki adták tehát a jel­szót: — Bevonni az aratási mun­kákra az üzemekben és egyéb munkahelyeken dolgozó férfi családtagokat. Megindult a szervezés. Részt vettek benne a tsz vezetőségén kívül a helybeli, valamint a járási párt- és tanácsszervek, úgyszintén a Dózsa Tsz-t pat­ronáló ivádi állami gazdaság vezetői is. Felkeresték a szóba- jöhető dolgozókat és ismertet­ték velük a helyzetet. A szer­vezési munka előtt a tsz patro- nálója, az ivádi állami gazda­ság vezetősége felajánlást tett, hogy az állami gazdaság ara­tógépével learatnak 20 hold árpát. A jó szervezési munka eredménye már abban is meg­mutatkozott, hogy amikor a tsz-elnök összehívta az aratás­ra kiszemelt családtagokat, azok szerződést kötöttek az aratási munkákra. Egyetlen egy nem akadt köztük, aki hú­zódozott volna, sőt mondták az elnöknek, ne aggódjon, közös érdek ez, ők megteszik, amit csak lehet. Július 11-én kezdődött a Dó­zsában az aratás, s egy hét alatt befejezték. Azt a hozzá­állást, amelyet itt tapasztal­tam, leírni nehéz volna. Ivádi Epró József, Ködmön József és Nagypál Miklós tagok lelkes munkájukkal magukkal ragad­ták a többit is. Varga József üzémi munkás két hold aratását vállalta és három holdat aratott, Ivádi István rendőrfőhadnagy négy holdat, Ivádi Ferenc, a Bor- sodnádasdi Lemezgyár dolgo­zója két holdat vágott le. Pél­damutató az is, amelyet a pé- terváséri gépállomás főköny­velője, Ivád község párttitká­ra, Ivádi István tett. Hajnal­ban már a táblán- volt, onnan ment a rendes napi munkájá­ra, és annak végeztével, késő estig újra a kaszát forgatta. Az őszi árpa aratásánál az állami gazdaság aratógépe dolgozott. Fárdságot nem ismerve segí­tett a gép kezelésében és javí­tásában maga a gazdaság igazgatója, Kakas Mihály élv­társ. Meg kell említsem még az ivádi italbolt kezelőjét, Perese Jánost is. A nők közül özvegy Ivádi Bialos Imréné, Körösi Pálné és Szabó Simonná, jó munkájukkal nagyban hozzá­járultak az aratásban részvevő női dolgozók munkakedvének és eredményeinek növeléséhez. Fel lehetne sorolni a Dózsa aratóit egytől-egyig, mert jó munkát végzett mindenki. Ezt a hozzáállást a közös érdek felismerése, a felvilágosító munka, a jó szervezés eredmé­nyezte. Befejezésül megemlítem a Dózsa üzemi konyháját is. A közös konyha az aratás meg­kezdése előtt 2 nappal kezdte meg működését, a tagok általá­nos kívánságára. Az étel minő­sége Percze Miklósnét dicséri. Mindenki ehetett, amennyi jólesett. Közvetve bár, de ő is részt vesz az aratás nehéz munkájában, mert ehhez a munkához erő kell. Az üzemi konyha egyébként nemcsak az aratás idejére, hanem október végéig működik. Hogy meny­nyire bevált, azt talán az ét­kezésben részvevő tagok száma mutatja a legszemléltetőbben. Első nap 14, egy hét után — 40 dolgozó eszi Mari néni főztjét. ★ Az Űj Élet Tsz sem marad el a tízéves Dózsa Tsz mögött. A fiatal szövetkezet elnöke, Ivádi Páldeák Kázmér, követte a Dózsa Tsz példáját, összehív­ta az ipari munkásokat, kérte, hogy segítsenek az aratásban. A megbeszélés itt is ered­ménnyel végződött, mert az üzemi munkások 60 hold ara­tására kötöttek szerződést a szövetkezettel. Nekik is segít­séget ígért az állami gazdaság, vállalva, hogy 20 holdat learat­nak. így a tagokra 65 hold ara? tása jutott. Sajnos, hátráltatta az aratást, hogy egyes tsz-ta- gok, akik nem akarják felesé­geiket bevonni a munkába, még most is a kukoricát kapál­ták. De gabonájuk azért nem maradt lábon. A tagok többsé­gének szorgalma, az állami gazdaság segítsége, biztosíték az aratás gyors befejezésére. Szorgalmasan dolgoznak mind a két szövetkezetben. Ügy tervezik, hogy augusztus 20-án, az új kenyér ünnepén, vidám aratóbállal zárják a munkát. Együtt szórakozik majd üzemi munkás, tsz- paraszt, hivatali dolgozó. Más­nap aztán indulnak újra mun­kába, s a szorgos munka ered­ményét majd a zárszámadás mutatja meg. Pócs János, VB-elnök. Ä Selyp! Kinizsi teniszcsapata területi bajnokságot nyert A Selyp! Kinizsi felnőtt férfi te-1 niszcsapata Miskolcon részt vett a területi csapatbajnoki döntőn, amelyen Borsod és Szabolcs-Szat- már megyék bajnokcsapataival kel­lett megküzdenie. A selypiek nagyszerű teljesít­ményt nyújtottak ezen a viadalon, s miután Nyíregyházát 4:2, Miskol­cot pedig 5:1 arányban legyőzték, veretlenül a torna győztesei lettek, s így bejutottak az országos csa­patbajnoki döntőbe. Az országos döntőn a négy terü­leti bajnok, valamint Budapest két csapata jogosult indulni, a küzdel­mekre augusztus 19—20-án kerül majd sor, későbbi kijelölendő he­lyen; NÉPÚJSÁG Eredményék: SELYPI KINIZSI—NYÍREGYHÁZA 4:2 Fábián—Pázmándi 6:2, 6:4, Wág- ner—Szirmai 4:6, 2:6, Szentmarjay —Paulinyi 6:2, 6:0, Gáspár—Kalo­csai 6:2, 3:6, 6:4, Fábián, Wágner— Pázmándi, Fancsali 6:2, 6:3, Gáspár, Szentmarjai—Paulinyi, Szirmai 6:2 3:6 Jn; SELYPI KINIZSI—MISKOLC 5:1 Fábián—Zsillé 6:4, 6:2, Wágner— Kuszmiczky 6:2, 6:0, Szentmarjai— Kása 6:4, 6:2, Gáspár—Darvas 6:3, 8:6, Fábián, Wágner—Kása, Zsillé 9:7; 6:3, Gáspár, Szentmarjai— Kuzsmiczky, Darvas 3:6, 3:6; Szakképzett boltvesetőt alkalmazunk I960, augusztus 15-től az újonnan megnyíló élelmiszer, háztartási ÖNKISZOLGÁLÓ BOLTUNKBA. Erkölcsi bizonyítvány szük­séges. — Jelentkezni lehet: a földművesszövetkezet központi irodájában, Erdő­A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja; Felelős szerkesztő: Suha Andor; Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat; Felelős kiadó: Tóth József; Szerkesztőség: Eger; Beloiannisz U: 3; Telefon: 56-74; 56-78; Postafiók: «. Gyöngyös; Köztársaság tér 15; Telefon: 697; Kiadóhivatal: Eger; Bajcsy-Zsilinszky utca U Telefon: 24-44; Postaflók: 23i Heves megyei Nyomda Vállalat; Eger; Bródy Sándor utca 4; Felelős vezető: Mandula Ernő; Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél; Előfizetési díj: egy hónapra U Ft; GENERAlozott, Adler Junior személygépkocsi eladó. Motorke­rékpárt beszámítok; Vác; Damja­nich U; 2; ELADÓ jókarban levő, Tátra 57/B. személygépkocsi. Eger, Lenin u. 179. EGRI Bútorgyár keres felvételre faipari technikumi végzettséggel, vagy egyéb faipari műszaki képesí­téssel és gyakorlattal rendelkező szakembert. Jelentkezni lehet le­vélben. vagy személyesen, Eger, Grónay Sándor U; 3, sz.; az Igazga­tónál; KÉTSZOBÁS új ház, elköltözés miatt sürgősen eladó. Füzesabony, Antal László, Jókai utca. 15 000-RET FUTOTT zöld Pannó­nia és egy modem dobfelszerelés eladó, Eger, Makiári U; 175; telek. Útiköltséget csak fel­vétel esetén térítünk. TAROLÁSRA ALKALMAS PINCÉKET BÉRBE VESSÜNK. Bérbeadók jelentkezhetnek a Szövetkezetek Heves me­gyei Értékesítő Központja Tervosztályán, Eger, Dobó tér 3. szám, délelőtt 8—10 óráig.