Népújság, 1959. szeptember (10. évfolyam, 204-229. szám)

1959-09-08 / 210. szám

6 NÉPÜJSAG 1959. szeptember 8., kedd Ez történt az NB Ill-ban Eger bravúros győzelme Ormosbányán * 0:2-ről nyert a Gy. Spartacus — Petőíibánya döntetlent ért el az SBTC 11-vel szemben Aí NB III-as labdarúgó-bajnok- túg vasárnapi fordulójában Eger ás Petőfibánya nyújtotta a leg­jobb teljesítményt, az egriek Or­mosbányán is diadalmaskodni tud­tak, Petőfibánya pedig döntetlent csikart ki a sok NB I-es játé­kossal teletűzdelt SBTC 11-töl. A gyöngyösiek harmadik mérkőzésü­ket nyerik meg 0:2-ről! Egercsehl támadáséra nem bírt a nyírmadai védelemmel, s így kény­telen volt az egyik ponttal meg­elégedni. A teljesen megfiatalított Hatvani VSE nagy küzdelemben szenvedett vereséget Budapesten. Gyöngyösi Spartacus— Józsefvárosi Szállítók 3:2 (0:2) Gyöngyös. 3000 néző. V.: Máté. Gyöngyös: Csaba — Nagy, Ala­xai, Farkas — Bánhidí. Bujalka — Csendé, Marosvárt, Treiber, Bárá­nyt, Rozgonyi. Edző: Szalai Sán­dor. Gyöngyösi támadással kezdődött a mérkőzés, melynek Végén Trei­ber fejese szállt a kapu fölé. Ez­után fokozatosan a vendégcsapat került fölénybe, s ebben a játék­részben nagy nyomás nehezedett a gyöngyösi védelemre. A 8. percben gyors Rossi ki­ugrott a védők mellett és a bal alsó sarokba helyezte a labdát. 0:1. A gól után is a Szállítók irányí­totta a játékot, a gyöngyösi szór- ványos ellentámadások nem sok veszélyt jelentettek a vendégek kapujára. A 13. percben Treiber lesgoit lőti, majd egy perc múlva újabb gólt ért el a fővárosi csapat: Trei­ber rossz leadását megszerezte a középcsatár, gyorsan előretört és közelről a kimozduló Csaba mel­lett a hálóba lőtt.s0:2. Ellentámadás során Bujalka sza­badrúgása a kapu mellé szállt. Valamit javult a gyöngyösi tá­madósor, de most sem tudta át­törni a helyenkint túlkeményen látszó Szállítók védelmét. A 30. percben lesgólt szereztek a fővá­rosiak. rögtön utána Baranyi nagy­fej eset védte szépen a kapus. A 40. percben egy szögletrúgás után parázs jelenetek játszódtak le a vendégek kapuja előtt, mely­nek végén Bujalka fölé lőtte a labdát. A n. félidőben megváltozott a gyöngyösi csapat összeállítása. Rozgonyi lett a balhátvéd, Farkas a középcsatár, Marosvári a jobb- szélső, Csende pedig a balszélső. A közönség lelkes biztatása köz­ben fokozatosan feljavult a gyön­gyösi csapat és állandóan táma­dott. Az 53. percben Farkas szé­pen futott el a szélen és beadását Baranyi biztosan továbbította a hálóba. 1:2. A kiegyenlítő gól a 65. percben született, amikor Treiber szabad­rúgása az egyik védőjátékosról a jobb alsó sarokba pattalt. 2:2.^ Nagy harc indult meg'a győztes gólért. A 73. percben Farkas lövé­sét csak másodszorra tudta meg­kaparintani a kapus, majd Treiber beadása nyomán támadtak meleg pillanatok a kapu előtt, de a vé­delem felszabadított. A 79. percben Baranyi jó ütem­ben ugrott ki, s bár ketten is nyomták, mintegy 15 méterről biz­tosan lőtt a hálóba. 3:2. A hátralevő időben kiegyensú­lyozott játék folyt, a végén feljött a vendégcsapat, de a Spartacus védelme már Jól állt a lábán. Mindent egybevetve: gyengébb első félidő után kitűnő hajrát vá­gott ki a gyöngyösi csapat és meg­érdemelten szerezte meg a két baj­noki pontot. Csaba a gólokról nem tehetett. A védelemben Alaxai volt a legjobb, de Nagy is jól megállta a helyét. A két fedezet a második félidőben nyújtott jó teljesítményt, közülük egy árnyalattal Bujalka játéka volt színesebb. A támadósor is csak a második félidőben veszélyeztetett, különösen Baranyi, akinek telje­sítményét emeli az, hogy egészsé­gileg nem volt teljesen rendben. Farkas rengeteget dolgozott. A játékvezető sok hibát vétett. RADNAI ANDRÁS SBTC II.— Fetőfibányai Bányász 3:3 (3:1) Petőfibánya, 1800 néző. V.: Gárdo­nyi. Petőfibánya: Godó — Veres n., Sándor, Juhász — Imre, Zilahi — Jancso. Takács, Tóth, Szlavek, Bó- esó. Edző: Csizmánk Imre. Végig változatos, hatalmas ira­mú, színvonalas mérkőzést látha­tott a közönség. A salgótarjáni csapatban számos NB I-es játékos is helyet kapott, mint Vasas, Csekő, Lantos, Lovász, Jedlicska, stb. A nagyszerűen kezdő vendégek már a második percben gólt érték el, Lantos kicselezte a védőket és mintegy nyolc méterről a jobb sa­rokba lőtte a labdát. 1:0. A vendégek gyors, korszerű tá­madójátékával szemben a petőfi- bunyaiak szinte teljes mértékben védekezésre kényszerültek. A 8.- percben Vasas mellel maga elé tett egy labdát és 16 méterről élesen a jobb sarokba lőtt. 2:0. Ezután szóhoz jutott a hazai csa­pat is, és a 15. percben szépített: Tóth labdájával Jancsó futott el, s bár hátulról lökték, a kimozduló kapus mellett biztosan lőtt a háló­ba. 2:1. A 20. percben Agocsot íelese- lésért ki áhítottak, a tarjániak azonban tíz emberrel is többet és veszélyesebben- támadtak. A 34. percben Lovász a félpályáról tört előre, a beavatkozni akaró Sándor elcsúszot és a csatár a labda-. • besétált a kapuba. 3:1. Petőfibánya nem adta fel a har. cot és' nagy erővel rohamozott. Takács lövése két ízben is a vé­dőkről pattant vissza, majd Tóth jó helyzetben a kapusba lőtte a labdát. A II. félidőt fergeteges petőfi- báhyai rohamok vezették be. Fő­leg á széleken futottak szép táma­dások, melyek végén Bócsó jó labdákat adott a belsőknek. A tarjáni védelem a 70. percig bírta a hazai rohamokat, a 70. percben Bócsó kitűnő beadását Jancsó kö­zelről a hálóba helyezte. 3:2. Megjött a közönség hangja. A 74. percben a kitörő Bócsót a 16-oson belül elkaszálták a védők. 11-es! A. labdának Sándor futott neki és a jobbfa vetődő Csekő mellett a kapu baloldalába lőtt. 3:3. A hátralevő időben elkeseredett küzdelem folyt a pályán, valami­vel a hazai csapat támadott többet, de a tarjániak védelme jól tömö­rült. A mérkőzés végén a nagyszámú néző lelkesen megtapsolta a peto- íibányai csapatot, amely eddigi legjobb játékát nyújtotta az idén, minden egyes tagja átlagon felüli teljesítményt nyújtott. KULCSÁR MIHÁLY Generátor— Hatvani VSE 2:0 (1:0) Budapest, 250 néző. V.: Varga. Hatvan: Széplaki - Zsámboki, Tóth, Adám — Rékasi, Pete - Sza­bó, Lovász, Sáfrán, Táj ti III., Mu­rányi. Edző: Selmeczi József. A Hatvani VSE teljesen átszerve­zett, megfiatalított csapattal állt ki a mérkőzésre. A fiatal együttes vé­gig nagy harcot vívott fővárosi el­lenfelével és kiegyensúlyozott küz­delem után csak balszerencsével maradt alul. Az első negyedórában ide-oda hullámzó játék folyt a pályán, mindkét kapu egyformán forgott veszélyben. A 14. percben szabadrúgáshoz jutott a hazai együttes. Mindez a kaputól 30 méternyire történt. A labdát lepasszolták a jobbszélsó- nek, aki gyors iramban kapura tört, lövésébe Pete beletette a lá­bát és a labda a fedezetről a ki­mozduló Széplaki mellett a hálóba jutott. 1:0. A gólra hatvani ellentámadások következtek, néhány szöglet és né­hány jó, de pontatlan lövés jelezte a hatvaniak mezőnyfölényét. Ebben a játékrészben eléggé lan­gyos iramú, közepes színvonalú játék folyt. A második félidőben sem válto­zott a helyzet. Valamivel a hatvani csapat kezdeményezett többet, mé­gis az 51. percben hazai gól követ­kezett, s ezzel végleg eldőlt a mér­kőzés sorsa. A Generátor a félpá­lya közepéről indított támadást, a hatvani védelem elaludt, a labda végül az üresen álló középcsatár­hoz került, aki biztosan lőtt a kapu balsarkába. 2:0. Ezután Sáfrán, majd Szabó lövé­sei tették próbára a hazaiak ka­pusát, de szépíteni nem sikerült. Mindent egybevetve: a hatvani fiatalok jól megállták a helyüket, legalább annyit támadtak, mint el­lenfelük, a szerencsével ezúttal hadilábon álltak. Véleményünk szerint a döntetlen lett volna az igazságosabb. A védelemben Tóth kimagasló teljesítményt nyújtott, a két fede­zet közül Pete volt a jobbik. A támadósor legjobbjának Sáfrán bi­zonyult. NAGY ANTAL Egri SC—Ormosbánya 1:0 (0:0) Ormosbánya, 1000 néző. V.: Hor­nyák. Eger: Szűcs - Bóta, Boros, Nagy — Hanus, Kelemen - Takács, Szász, Hídvégi, Váraljai, Bocsi. Edző: Szentmarjay Tibor. A két csapat első találkozását zászlócsere előzte meg, a hazaiak virággal kedveskedtek a vendé­geknek. Ormosbánya kezdte a játékot, de már a második percben Eger rúg­hatott volna gólt: Takács labdájá­val Szász ugrott ki, 10 méterről leadott lövése a kapusról vissza­pattant és a berohanó Hídvégi közvetlen közelről a védőkbe lőtt. Kiegyensúlyozott játék folyt, bár az egri támadások veszélyesebbek voltak. A 12. percben Takács három vé­dőn is átcselezte magát és a 16-os sarkáról leadott lövését a kapus nehezen védte. Ezután Hídvégi* ha­gyott ki jó helyzetet, Váraljai fe­jesét pedig szögletre ütötte Rom- hányi. A másik oldalon üresen hagyott Birinyi hatalmas lövést küldött ka­pura, Szűcs azonban ragyogó ve­tődéssel hárított. A 38. percben baloldali egri támadás végén Bocsi jobblábas lövését a bal felső sa- ro'kból tolta szögletre a hazaiak kapusa. Ezután egy összecsapás A TOTO eredménye 36. hét: 1. Csepel—-kíTK ' x 1:1 2. Dorog—Bp. Honvéd 2 1:4 3. S-tarján—FTC . x 1:1 4. Tatabánya—BVSC x 1:1 5. Pécs—Diósgyőr 1 2:1 6. Sfctálinvárotsr—Győr ,2 1:2 7. Pápa—Vác 2 0:5 M - m a gyű r ó vá r—Sz-fehé rvá r 2: 2:4 Budafok 1 3:1 '•i.-ZTE 1 4:1 Kecskemét x 2:2 í -vetértés x 0* során Nagy megsérült és négy per­cig a partvonal mentén ápolták. A H. félidő egti rohamokkal kez­dődött. Ebben a játékrészben úgy játszott a csapat, mint ahogyan azt már régen várták tőle az eg­riek. Az ellenfél néha hosszú időn keresztül nem tudott a labdához érni, korszerű, helycserés támadá­sok, lyukfa futások tarkították a játékot. A nagy nyomás az 59. percben érett góllá, ámikof Hanus, mintegy 25 méterről váratlanul kapura lőtt, és a labda védhetetlenül vágódott a jobb felső sarokba. 1:0. Ezután Hídvégi és Bocsi hibáz­tak jó helyzetben. A 70. perctől kezdve Eger engedett az irakiból és a hazaiak is vezettek néhány támadást. A 78. percben Bácskái 20 méteres szabadrúgását nehezen védte Szűcs. Az utolsó percek mezőnyjáték­kal teltek el. Az egriek győzelme igazságos, a csatárok akár több gólt is rúghat­tak volna, örvendetes volt, hogy az ormosbányai csapat végig sport­szerű futballt játszott, a 90 pete alatt egyetlen szándékos durvaság sem fordult elő! Egyénileg Szűcs jól védett. A hátvédhármas valamennyi tagja kitűnő teljesítményt nyújtott. A fedezetpᣠbizonyult a legjobb csa­patrésznek, Kelemen egy hajszál­lal színesebben játszott, Hanus vi­szont a kapura is veszélyt jelen­tett. A csatársor legjobbja Takács volt, Szász rengeteget dolgozott, Hídvégi mozgékonynak bizonyult, de sok biztos helyzetet kihagyott. Vonatkozik ez Bocsira is. A fiatal Váraljai különleges'feladatát főleg a második félidőben oldotta meg jól. A játékvezető kifogástalanul lát­ta el feladatát. MADARAS SÁNDOR Egercsehi Bányász— Nyírmadai MEDOSZ 0:0-Egerceehi, 2500 néző. V: Szkokán. Egercsehl: Selmeczi — Balogh, Szűcs, Nyerges — Török, Bárdos — Nagy ni., Ócskán, Tengely, S. Kovács, Bóta. Edző: Túrán István. A hazaiak lendültek előbb táma­dásba, a 3. percben Tengely az ol- dalliálóba lőtte a labdát. A 6- perc­ben Ócskán jó beadásáról S. Ko­vács egy pillanattal lekésett. El­lentámadás során a középcsatár 20 méteres lövése hajszállal suhant el a léc fölött, A 20. percben S. Kovács két vé­dőjátékost is kicselezett, majd 18 méterről hatalmas lövést küldött kapuía. A labda a felső kapufáról visszapattant és a berohanó Ten­gely kapáslövését a kapus szöglet­re ütötte. Nagy gólhelyzet volt! A 26 percben Ócskán 20 méte­res, jól eltalált lövését üggyel- bajjal hárította a kapus. Ezekben a percekben szinte állandóan a hazai csapat támadott, de a csatá­rok a jobbnál jobb helyzeteket is sorra elhibázták. A 30. percben Török jó labdával ugratta ki Ten­gelyt, aki közelről mellé lőtt, majd Ócskán erős lövése pár centivel Jutott a kapu fölé. A 37. percben parázs jelenetek adódtak a nyír­madai kapu előtt. Ócskán lövése a kapufáról Bóta elé pattant, a szélső ismét a felső kapufát találta el, majd Tengely gyenge lövését kivédte a kapus. A H. félidőben esett a játék Ira­ma, feljött a nyírmadai csapat. A középcsatár hatalmas lövése haj« szállal kerülte el a balsarkot, a másik oldalon Bóta lövőhelyzetbe jutott, de oldalt passzolta a lab­dát, s odalett a helyzet. A 70. percben Tengely ismét a kapus kezébe lőtt. Az utolsó negyedóra váltakozó mezőnyjátékkal telt el, egyik kapu sem forgott igazán veszélyben. A nagyszámú néző előtt jól kez­dett a hazai csapat, csatárai azon­ban egy egész Idényre való gól­helyzetet hagytak kihasználatla­nul. Egyénileg Selmeczi jól védett, a Szűcs által irányított hátvédhár­mas biztosan állt a lábán. A két | fedezet mérsékelt teljesítmény | nyújtott. A támadósorban csalt S Kovács játéka érdemel dicsérete: Szkokán jól vezette a mérkőzés*. PAPP IMRE NEPCJSAG <\ Magyar Szocialista Munkáspár Heves megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suha Andor. Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat, Felelős kiadó: Tóth József, Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz a. 8, Telefon: 56-74. 56-7B. Postafiók: M. Kiadóhivatal: Eger; Bajcsy—Zsilinszky u. Is Telefon: 24-44. Postafiók: Í3. Heves megyei Nyomda Vállalat. Eger. Felelős vezető: Mandula Ernő. Eger. Bródy Sándor u. 4. Terjeszti a Magyar Posta. Eiőfize* hetö a helyi postahivatalokéi w kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra u P-. Uszéink valamit törlesztettek Reuiiingenért Törös újubh ragyogó if júsági csúcsot úszott 200 in. mellen — Ttunk 1:05.3-at ment a váltóban — A» egri úszót; általában jól megállták a helyüket Szombat, vasárnap rendezték meg Budapesten az NSZK—Ma­gyarország nemzetek közötti mű­ugró. úszó és vízilabda viadal küz­delmeit. A viadal egyben a reutlingeni kudarc visszavágója is volt, ezért a két nap eseményei fokozott ér­deklődés mellett kerültek megren­dezésre. A magyar csapat, noha még akadtak meglehetősen gyenge számai —, valamit törlesztett a reutlingeni ..mohácsi vészért”. Az egri válogatott úszók általá­ban jól megállták a helyüket. Bod­nár 59:4-et úszott 100 m gyorson, Katona pedig 4:40.7-et idővel került második helyre 400 m gyorson, az új NSZK csúcsot úszú Klein mö­gött. Óriási izgalmakat hozott a 100 m női gyorsúszás, ahol az erőteljesen versenyző Bajnógel 1:05.2-es ifjú­sági csúccsal lett első. Frank Mari 1:06.5-el a harmadik helyet foglal­ta el. A 100 m pillangóúszásbari Kingelhann szintén a harmadik he­lyet szerezte meg, megelőzve az azonos időt úszó ' Egervárit. A 4x100 m gyorsváltóban Frank 1:05.8-as részidőt ért el. Az első nap eredményei. Férfiak. 100 111 gyors: 1. Völl (n) 58.9. 2. Gulrich (m) 59.0. 3. Lilik (n) 59-4. 4. Bodnár (m) 59.4. 400 m gyors: 1. Klein (n) 4:33.4 (új NSZK csúcs!) 2. Katona (m) 4:40.7. 3. Hornyánszki (m) 4:44.9. 4x100‘ m vegyesváltó: 1. Magyar- ország 4122.4, 2. NSZK 4:22.5. Nők. 200 öi mell: i. Killermann (m) 2:56.2. ion ni gyors: 1. Bajnógel (m) 1:05.2, 2. Brunner (n) 1:05-4, 3. Frank (m) 1:06.5. 4. Köbs^L (n) 1:07.1. 100 m pillangó: 1. Haase (n) 1:19.1, 2. Vérvoorts 1:19.7, 3. Rin- gelhann (n) 1:20.1, 4. Egervári (m) 130.1. 4x100 ni gyorsváltó: 1. Magyar- ország (Tamasovios 1:06.6, Frank 1:05.8, Boros 1:07.4, Bajnógel 1:04.7) 4:24.5, 2. NSZK 4:31. A második napon győzelmet vár­tunk Katona Jóskától az 1500 mé­teres gyorsúszásban, ő azonban — sajnos — rajta kívül álló okok mi­att az idén nem tudta elérni ta­valyi formáját és a hajrában vere­séget szenvedett Kleintől. A második nap, s egyben a via­dal hőse a fiatal Törös Károly volt, aki a 200 méteres mellúszás­ban 2:42.-as kitűnő idővel három másodperccel javította meg az or­szágos ifjúsági csúcsot. A 4x200 m gyorsváltóban Bodnár 2:14, Katona pedig 2:13.4-es részidőt úszott. Női 400 gyorson a kissé merevet] úszó Frank 5:24.5-ös idővel csak negyedik lett, a 4x100 m vegyes­váltóban azonban javított, mert 1:05.3-as kitűnő részidőt ért el. Kingelhann részideje pillangón 1:21.5 volt. A második nap eredményei. Férfiak. 1500 m gyors: 1. Kein (n) 18.41. 2. Katona (m) 18.41,9, 3. Bodóky ím) 19:32.7 100 m hát: 1. Csikány (m) 1:03-5. 2. Müller (m) 1:06.3. 200 m mellúszás: 1. Tröger ;n) 2:42. 2. Törös (m) 2:42.8, 3. Kunsági Edzést tart a megye: A. Heves megyei labdarúgó után­pótlás-válogatott szeptember 9-én, szerdán du. 4 órai kezdettel edző­mérkőzést játszik Hatvanban a H. Kinizsi együttesével. Az alant felsorolt játékosok há­rom órakor jelentkezzenek a Ki­nizsi öltözőjében. (A megjelenés mindenki számára kötelező.) (m) 2:43-4, 4. Flügel (n) 2:44.3. 200 m pillangó: 1. Várszegi (m) 2:28.4. 2. Kiss (m) 2:31.2, 3. Wéber (Xl) 2:32.4. 4x200 m gyorsváltó: 1. NSZK 8:45-8, 2 Magyarország (Müller 2:15.4, Bodnár 2:14, Gulrich 2:12.6. Katona 2:13.4) 3:55.4. Nők. 400 m gyors: 1. Brunner (n) 5:09.8, Bajnógel (m) 5:17.6, 3. Köbsel (n) 5:17.ö. 4. Frank (m) 5:24.5. 100 m hát: l. Schmidt (n) 1:14.3. 2. Boros (m) 1:15.6, 4. Dávid ,m) 1:16.9. 4x100 m vegyesváltó: 1. Magyar- ország (háton Boros 1:15.3. mellen Killermann 1:20.7. pillangón Rin- gelhann 1:21.5. gyorsoh Frank 1:05.3) 5:02.8. Az NSZK váltójának eredményét előbb indulások miatt megsemmisítették. Végeredményben Magyarország —NSZK 136:103. utánpótlás-válogatott I Szűcs. Hídvégi (Egri SC). Hanti. Kristyán, Sáfrán (HVSE). Alaxai Kiss. Bujalka (Gy. Spartacus). Szűcs (Egercsehi), Imre II. (Rózsá­sként már ton), Veres G., Fáczán. Gáldi. Juhász, Opovszki (Petőfibá­nya). Papp, Marosi, Lockner (Ver­meiét). fis Kihűlésién a Népúiságban ás a Népszabadságban Népújság­hétköznap (első szó vasárnap (első szó Hirdetési díjak a ban; apróhirdetés szavanként 1.— Ft kettőnek számít), szavanként 2,— Ft kettőnek számít), hirdetés mm-ként hétköznap 2,50 Ft, vasárnap 3,— forint. Nyílt-tér, köszönetnyilvánítás szavanként 3.— Ft; Hirdetési díjak a Népszabad­ságban: apróhirdetés szavan­ként egy lapban hétköznap 2. — Ft, vasárnap szavanként 3. — forint. Apróhirdetés két lapban (pesti és vidéki) hétköz­Keretezett | nap 3.— Ft, vasárnap 4.50 Ft. Keretezett hirdetés mm-ként egy lapban 3.— Ft. vasárnap 6.—• Ft. Keretezett hirdetés mm-ként hétköznap két lapban 4,50, vasárnap 9.— forint; A megyei labdarúgó- bajnok ságeredményei Hatvani Kinizsi-Gyöngyösi Bá­nyász 1:2, Lőrinci Elektromos—He­vesi MEDOSZ 1:0, Recski Bányász —Bélapátfalvi Építők 2:0, Verpelét — Bükkszentérzsébet 7:1, Rózsa- szentmárton - Gyöngyösi Vasutas 3:2, Apci Vasas-Gyöngyösi Hon­véd 1:1. Egri Előre—Seíypi Kinizsi 3:2, Egri Spartacus—Egri Honvéd 1:0. 12, 7, 5 HEKTOLITERES boros- hordók, jókarban levők, eladók. Megtekinthetők: Heves vezekény, Vöröshadsereg u. 4. PANNÓNIA motorkerékpár igé­nyesnek eladó. Cím: Hatvan, Ár­pád utca 6. szám. Szalay Ferenc. PRÍMA táskaírógép olcsón eladó Eger, Vécseivölgy 28. HÁZVEZETŐNŐT, 50 év körülit, vidéki városba keresek, szeptem­ber 15-re. Lakás, koszt biztosítva. Cím: Népújság Kiadóhivatala. JŐ ÁLLAPOTBAN levő. 125-ös, szürketankos Csepel motorkerék­pár eladó. Makiár, Tóth Tibor, Egri u. 4. ELADÓ családi ház Üjhatvanban, Apród utca • 19. 6zám alatt, öt perc az állomáshoz. BEKÖLTÖZHETŐ szoba, konyha, kamra, veranda, mellékhelyiséges családi ház eladó. Nagytálya, Pe­tőfi u. 4. 24 ÉVES, érettségizett fiatalem­ber könyvelő, statisztikus, válla­lati tervező képesítéssel állást vál­toztatna. Válaszleveleket „KÁLISZ” jeligére a Kiadóba. i VÁROSNÉZŐ autóbusz körséták a Mezőgazdasági Kiállításról Budapest legszebb részeinek megtekintése, szakképzett vezetővel, 42 km-es útvonalon 3 óra alatt. Ha a kiállításra jön, ne mulassza el megtekinteni a fő­város nevezetességeit. A járatok naponta fél 2 és 4 órakor indulnak. Jegyek: a Fővárosi Idegenforgalmi Hivatal és az Ibusz kiállítási kirendeltségeinél és városi irodáiban kaphatók. Felnőtteknek 20 forint, gyermekeknek 10 forint. Egyéni termelők, FIGYELEM Az egyénileg gazdálkodók takarmányárpáért is kaphat­nak korpát. Az egyéni gazdálkodók várható kukorica feleslegeiket már most leköthetik. — 40 forint mázsánként! előleget kapnak. Felvilágosítást a TV és FMSZ felvásárlóhelyek adnak HEVES MEGYEI TERMÉNYFORGALMI VÁLLALAT 1 Készpénzár Átvételnél fizetendő Nometta I. tokkal. 1000.— Ft 220.— Ft Nőmetta II. tokkal 1150.— Ft 253.— Ft Flexaret IV. A tokkal 1400.— Ft 308.— Ft Zorkij C tokkal 1800.— Ft 576.— Ft örökvaku 2950.— Ft 944.— Ft 2 300 lefizetése után az forint boltokban A fennmaradó összeg 6 havi, illetve az örökvakunál 9 havi részletre fizetendő. EGER, MARX U. 2. GYÖNGYÖS, HANIS TÉR 2. HATVAN, HATVANI U. 2. j © © o s e e om w:§:m & m&ms