Népújság, 1959. március (10. évfolyam, 51-75. szám)

1959-03-03 / 52. szám

NÉfCJsAű ülői). március 3., kedd * Ez történt az NB Ill-ban Egri SC— Egercsehi Bányász 2:1 (0:1) Eger, 2500 néző. V.: Tóth. Eger: Nagy m. - Nagy n., Bo­ros, Lisztóczki — Váraljai II., Ke­lemen — Takács, Bajuhovszky, Ha­nns, Nagy I„ Szász. Edző: Szent­marjai Tibor. Egercsehi: Schwaícbacher — Ba­logh, Török, Nyerges - Nagy l„ Bárdos - Román, Ócskán, Egyed. Tengely, S. Kovács. Edző: Fischer Sándor. Nagyszámú néző előtt, szép nap­sütéses időben került sor Egerben az első tavaszi bajnoki labdarúgó- mérkőzésre. Egri támadással kezdődött a já­ték, melynek végén Nagy I. lövé­sét vetődve védte az egercsehi ka­pus, majd feljött a Bányász és mintegy 20 percen keresztül gyors, korszerű támadásokkal közelítette meg Nagy in. kapuját. Tengely lövése a jobb felső sarok mellett szállt el, majd a 8. percben meg­született az első gól: a balössze­kötő helyére keveredett Román mintegy 25 méterről hatalmas lö­vést eresztett meg a kapura, s a isbda Nagy III, feje fölött vágódott a léc alá. 0:1, Ezt bizony védeni kellett volna. Nem sokkal később Boros hibá­jából Egyed előre tört, majd a Jó ütemben érkező Román elé továb­bította a labdát, aki nagy helyzet­ijén Nagy m. kezébe lőtte a lab­dát! A 25. perctől kezdve kiegyen­súlyozottá vált a játék, Eger foko­zatosan feljavult és több Ízben is egyenlítési alkalma támadt. Nagy it. közvetlen közelről fölé lőtte a labdát, azután Szász elől belevető- Üéssel hárított Schwarebacher. Ebben a játékrészben sok labda- Steadási hibát láttunk - főleg az egriek részéről. A II. félidő heves hazai támadá- eokkal kezdődött, s a támadások­nak hamarosan meglett az ered­ménye: Bajuhovszky IS méteres ;övése Schwarebacher kezéből a bal felső sarokba hullott. 1:1. Ez is líapushiba volt! A másik oldalon Nagy n. hajszál hiján öngólt vé­tett, majd Török fölényeskedése '.miatt Nagy I. került jó helyzetbe, de lövését biztosan védte a vendé­gek kapusa. Állandóan Eger Irányította a já­tékot és több nagy helyzet kiha­gyása után a 70. percben rhegsze- -ezte a győztes gólt: Hanus nintegy IS méternyire a kaputól iirtelen lövésre szánta el magát és a labda a rosszul vetődő kapus ■mellett a háló bal alsó sarkába vá­gódott. 2:1. A hátralevő időben Eger abszolút fölénybe került, az Egercsehi Bá­nyász egyes Játékosai kifulladtak. A 76. percben Bajuhovszky pontos beadását Nagy I. élesen a kapu 'ölé fejelte, majd Hanus lövését csak üggyel-bajjal tudta védeni a vendégek kapusa. Az utolsó tíz percben Eger tovább növelhette Volna góljai számát, de csatárai rendkívül pontatlanul lőttek ka­pura, s az eredmény már nem vál­tozott. A mérkőzés első félidejében Egercsehi egyenrangú ellenfélnek bizonyult, sőt az első 25 percben többet és veszélyesebbet támadott ellenfelénél. A 11. félidőben meg­változott a játék képe, Eger foko­zatosan fölénybe került, biztosan fordította meg a mérkőzés sorsát a maga javára, s akár nagyobb gólarányú győzelmet is arathatott ■volna. , ,, Egyénileg Nagy kevés dolgát jól végezte, de a gólnál hibázott. A védelemben Boros nyújtotta a leg­jobb teljesítményt, búr egyszer sú­lyos hibát követett el, amiből könnyen gól lehetett volna. A két «zélső hátvéd az első félidőben rendkívül bizonytalanul mozgott, szünet után azonban mindketten feljavultak. A fedezetpár sok hiba- százalékkal játszott, a legnagyobb l>aj az volt, hogy magas labdákkal igyekeztek támadásba dobni a csa- •ársort. váraljai 11. a második fél­időre feljavult. A támadúsor ezút­tal sok gólhelyzetet kihagyott, helytelen felfogásban, főleg a bel­ső játékot erőltette, s így a két szélső aránylag keveset volt já­tékban. , , Az egereseteknél Schwarebacher ■. két hibát vétett, s mindkettőből gól lett. A hátvédhármas kitűnően ; látta el feladatát, de a vége felé j már ők is elfáradtak. A két fede­zet nagyszerűen kezdett. Nagy 1. ( végig jól bírta erővel, Bárdos | azonban a II. félidőben kifulladt. A támadósor a 25 percig ízelítőt adott a korszerű, gyors csatár- íátékból, utána azonban már csak néhány ügyes húzással vétette ma­sát észre. Román volt a legveszé­lyesebb csatár, a két összekötő rendkívül sokat dolgozott, Egyed- nek voltak jó megmozdulásai, de -endszerint alul maradt a Borossal yívott harcban. S. Kovács főleg nagy lövéseivel tűnt ki. A játék­vezető jól vezette a mérkőzést. Péceli MÁV— Hatvani VSE 1:1 (1:1) Pacel, 800 néző. V.: Oláh. Hatvan: széplaki - Tóth. Srei, Pete - Rékasi, Kovács - Zámbó, Sáfrán. Hanti, Tajti, Fehér. Edző: Selmecl József. Szép, napsütéses időben, sok hat­vani szurkoló kísérte el kedvenc csapatát Pécelre. Hatvan kezdett valamivel jobban, a második percben Rékasi labdá­iéval Hanti ugrott ki sokatígérően, a védők azonban szerelték, majd a másik oldalon a péceli Tóth ösz- szecsapott Széplakival és a hat- /ani kapus mintegy kétperces ápo­lásra szorult. A* 5. percben Hant! fejesét bó a hálóba továbbította, a játék­vezető azonban les címén nem ítélt gólt. A 13. percben Srei előrevágott labdájával Zámbó tört a kapura, majd Sáfrán elé továbbított, a csa­tár lövése azonban a kapu fölé szállt. A hatvani fölény ellenére hazai gól következett a 26. percben: He­gedűs labdája a lesen álló Tóth elé került, aki gyorsan kapura hú­zott, lerázta magáról az őt szerelni akaró Petét és biztosan lőtt a há­lóba. 1:0. A gól után heves iramú, kemény belemenésekkel tarkított játék ala­kult ki, főleg a hazaiak szabály­talankodtak sokat. Hatvan többet támadott, de az egyenlítés csak a 43. percben sike­rült, amikor Tajti lövését Lengyel szögletre ütötte és Fehér szögletét Hanti a hálóba vágta. 1:1. A H. félidőben sem csökkent a játék irama. Az 56. percben Réka- slt leteritették a védők, a fedezet megsérült, s ettől kezdve a jobb­szélső helyén játszott tovább. A következő percben Tajti lövését védte a hazaiak kapusa. A 65. percben Kovács került a sérültek listájára és a balszélső helyéíe állt. Hatvan a hátralevő időben meg­szerezhette volna a vezetést, a 68. percben Zámbó jó helyzetbe ke­rült, de fölöslegesen cselezgetett, s a védők közbe tudtak avatkozni. A 70. percben Srei szögletre sze­relte a kitörő középcsatárt, a szög­letet Széplaki biztosan hárította. A befejezés előtt Tóth ismét meg­rúgta Széplakit, aki megsérült és háromperces ápolásra szorult. Az utolsó percekben mezőny­játék folyt, enyhe hatvani fölény­nyel. A hatvani csapat többet táma­dott ellenfelénél és győzelmet ér­demelt volna. szépiaki jól védett, a gólról nem tehet, a védelemben Srei volt a legjobb, de kielégített Pete játéka is. Tóth a II. félidőben játszott elfogadhatóan. A két fedezet jól harcolt, kár, hogy mindketten megsérültek. A támadósorban Zámbó és Hanti jelentette a leg­több veszélyt az ellenfél kapujára, Fehérnek főleg a második félidő­ben sok jó elfutása volt. Sáfrán és Tajti rengeteget dolgozott a mezőnyben, A játékvezető eléggé kiengedte kezéből a mérkőzést, eltűrte a pé- celiek durvaságait és nem nyúlt a kiállítás eszközéhez. Kőbányai Lombik— Petőfibányai Bányász 5:1 (1:1) Apaffy út. 600 néző. V.: Tölgyesi. Pét őfíbánya: Godó — Juhász. Sándor, Veres - Paraszt, Zliai - Imre, Takács, Tóth. Szlavek, Opovszki. Edző: Csizmarik Imre. Hatalmas Iramban Indult a küz­delem, a petőfibányaiak gyors, la­pos adogatással közelítették meg az ellenfél kapuját, mig a kőbá­nyaiak hosszan, előrevágott lab­dákkal Indították támadásba csa­társorukat. A 10. percben'Hubert 10 méteres, nagyerejű lövését védte Godó, majd rögtön utána Paraszt-Takács —Tóth volt a labda útja, a közép- csatár kiugratta az előretörő Opovszkit, s a szélső lövése a kő­bányaiak hálójába jutott. 0:1. Ezután is a bányászcsapat táma­dott többet, Szlavek került jó helyzetbe, de túlságosan kivárt, s a védők közbe tudtak avatkozni. A 35. percben Opovszki beadása után Takács közelről a kapusba lőtte a labdát. Kőbánya a 42. percben egyenlí­tett, amikor a teljesen üresen ha­gyott Huber mintegy 18 méterről nagy lövést eresztett meg, s a lab­da védhetetlenül vágódott Godó kapujába. 1:1. A n. féidőt a vendégcsapat kezd­te jobban, de nagy balszerencsé­jére Juhász két öngóljával a ha­zaiak 3:1 arányban elhúztak. A vezető gól az 50. percben esett, amikor Aranyosi kapu mellé tartó lövésébe Juhász fölöslegesen bele- \ tette a lábát, s a labda, Irányt vál­toztatva, a hálóba jutott. 2:1. Petőflbánya nem adta fel a küz­delmet, hevesen támadott és főleg Tóth, valamint Opovszki révén ve­szélyeztetett. S ekkor született meg Juhász második öngólja: a hátvéd túlerősen adta haza a labdát, ame­lyet Godó már nem tudott védeni. 3:1. A gól után egy kis Időre még fellángolt a bányász-csapat, de az­tán feladta a kilátástalan küzdel­met, s a kőbányaiak Hubert S3, és 90. percben lőtt góljaival 5:1 arány­ban győztek. A K. Lombik megérdemelte a győzelmet, de a gólarány túlzott. Juhász két balszerencsés öngólja sorsdöntőnek bizonyult, hiszen mindkettő akkor esett, amikor Pe- tőflbdnya támadásban volt. Egyénileg Godó a gól ellenére Is jól védett, a védelemben Veres nyújtotta a legjobb teljesítményt. A legjobb csapatrésznek ezúttal a fedezetpár bizonyult. A támadó- sorban csak Opovszki játszott időn- klnt jól. Owl vepsenuői K/,cíc()cllclt legjobban az Északi Terület ifjúsági, egyéni oköl v í vó-lm j ookságáu szombaton és vasárnap Hatvan­ban, a Vörösmarty kultúrház nagytermében rendezték meg az Északi Terület egyéni, ifjúsági ökölvívó-bajnokságát. A mérkő­zésekre mindkét napon szép számú nézőközönség előtt került sor. A versenyen több mint 50 fiatal ökölvívó lépett szorítóba. s vívott egymással Időnként színvonalas mérkőzéseket. Részletes eredmények: Papírsúly: 1, Lakatos (özd), 2. Eperjesi (Gy, Bányász), 3, Vojtov- szki (S. Kohász.) Légsúly: 1. Pataki (özd), 2. Szabó (HVSE), 3. Pampuk (Gy. Bányász.) Harmatsúly: 1. Orbán (MMTE), 2. Kocsis (Özd), 3. Sípos (HVSE.) Pehelysúly: 1. Oláh (özd), 2. Hlád (Di. Vasas), 3. Szatmári (S. Kohász.) Körmyűsúly: 1. Nyíri (Egri IT- SK), 2. Kiss J. (Di. Vasas). 3. Hor­váth (Hatvan.) Gyöngyösön, a járási kultúrház- ban tartották meg az őszi-téli spartaklád sakk-versenyeinek gyöngyösi járási csapatdöntőjét. A versenyen három község vett részt, négy-négy versenyzővel. Első lett Gyöngyöstarján csapata 10 ponttal, megelőzve Gyöngyös- sólymos és Márkáz együtteseit. Egyénileg a legjobb eredményt Nagy József (Gyöngyöstarján) érte el, aki négy játszmából 3.5 pontot szerzett. A vérseny után Osváth András mester (MTK) szimultán-mérkőzést tartott 11 ellenféllel szemben, akik közül nyolcat legyőzött, s három­tól vereséget szenvedett. Nem világfengető esemény, de a sportot kedvelők nagy táborát őszinte örömmel tölti el az a tény, hogy ma már egyszerű falusi pa­rasztemberek százai űzik azt az elmesportot, amely valamikor uralkodók kedvtelése volt... Az őszi—téli spartakiád megyei döntőjét február 20. és március 1-én rendezik meg Gyöngyösön, a kultúrházban. A vasárnapi verse­nyek reggel nyolc órakor kezdőd­nek (VERTES) Klsváltósúly: 1. tábori (Egri IT- SK), 2. Kertész (Di. Vasas), 3. Ser­főző (Egri ITSK.) Váltósúly: Első és második he­lyezett nincs. Bállá ellen ugyanis nem állt ki ellenfele, a gyöngyösi ökölvívó azonban nem jelent meg a mérlegelésnél és az orvosi vizs­gálaton, s így csak a harmadik he­lyet hirdették ki, amelyet az ózdi Csonka szerzett meg. Középsúly: Egyetlen nevező sem akadt! Félnehézsúly: 1. Gál (HVSE). 3. Erdélyi (Egri ITSK). Nehézsúly: 1. Kozma (Özd), 2. Csonka (Özd), 3. Fabriclus (Gy. Bányász.) Pontversenyben: 1. ózdi Kohász SE 30 pont, 2. Egri ITSK 16 pont, 3. Hatvani VSE 13 pont, 4. Gyön­gyösi Bányász 10 pont, 5. Di. Va­sas 9 pont, 6. -M>11K 5 pont, 7, Sal­gótarjáni Kohász SE 2 pont. Meglepetésekkel indult a megyei bajnokság Az első bajnoki forduló több meglepetést is hozott, ezek közül kiemelkedik a Rózsaszentmártoni Bányász saját otthonában elszen­vedett veresége a Gyöngyösi Bá­nyász csapatától. Az Egri Sparta­cus Apcon is győzött, s Így meg­erősítette vezető helyét. Ugyancsak idegenben tudott győzni a Verpe­léti Honvéd Bélapátfalva ellené­ben. A Gyöngyösi Spartacus tönkreverte Adácsot, míg a Heves —Recsk találkozó színvonalas küz­delem után biztos, 3:0-ás hevesi győzelemmel ért véget. A Lőrinci Vasas és -a Gyöngyösi Honvéd megosztoztak a pontokon, a Hat­vani Kinizsi pedig — amint az vár­ható volt —, biztosan fektette két- vállra a Tiszafüredi Petőfi együt­tesét. Részletes eredmények: Selypi Kinizsi—Füzesabonyi VSC 3:0, Bél­apátfalva—Verpelét 0:1, Heves— Recski Bányász 3:0, Gyöngyösi Spartacus—Adács 11:0, Apci Vasas —Egri Spartacus 0:1, Rózsaszent- márton—Gy. Bányász 1:2, Lőrinci Vasas—Gy. Honvéd, 0:0, Hatvani Kinizsi—Tiszafüred 4:1, Caak röriden . . . — A MEGYEI Ifjúsági Sport Bi­zottság ma délután 14 órai kezdet­tel ülést tart. Az ülésnek két napi­rendi pontja van: 1. Beszámoló a hatvani Bajza József Gimnázium KlSZ-szervezetének a vezetősége alatt álló sportkör munkájáról. Előadó: Szikura Éva, KlSZ-tltkár. 2. Beszámoló a gyöngyösi járást KISZ vb. és a JTST együttműkö­déséről. Előadó: Ilcsik Ferenc KlSZ-tltkár. — AZ NB I-ES labdarúgó-baj­nokság vasárnapi fordulójának eredményei: Tatabánya—MTK 2:1 '0:1), Ferencváros—Szombathely 2:0 (2:0), Vasas—Miskolc OKI, Dorog —Diósgyőr 1:1 (1:1), Salgótarján— U. Dózsa 3:2 (2:1), Győr—Csepel 0:0, Bp, Honvéd—BVSC 1:0 (1:0), (szombaton játszották). — KÖCZIAN ÉVA és Bérezik Zoltán nyerte az országos egyéni asztalitenisz-baj nokságot. — A SZVERDLOVSZKI női gyorskorcsolyázó világbajnokságon a szovjet Tamara Rilova diadal­maskodott. — AZ TJ, DÓZSA Mátra-kupa s1­verseüyén az ugrószámot Csávás László nyerte 63.5 és 61 méteres ugrásokkal. — MAGYARORSZÁG ifjúsági kardcsapata 11:5 arányú győzelmet aratott Lengyelország válogatottja ellen, míg párbajtőrben a lengye­lek bizonyultak jobbnak 9:7 arány­ban, — A MILENARISON rendezték meg Magyarország ez évi műkor­csolyázó-bajnokságát. A nőknél Zöllner Helga, a férfiaknál Rácz Miklós nyert bajnokságot. — franciaorszAg—Belgium 2:2 (1:1). Válogatott labdarúgó­mérkőzés, Párizs, 40 erer néző. A TOTO eredménye 9. hét 1. Tatabánya—MTK 1 2:1 2. Salgótarján—U, Dózsa 1 3:2 3. Győr—Csepel X 0:0 4. FTC—Szombathely 1 2:0 5. Diósgyőr—Dorog x 1:1 6. Egyetértés—SZEAC 2 1:3 7. Kecskemét—Debrecen 1 4:1 8. Pénzügyőrök—UTTE 1 2:1 9. Jászberény—Szolnok 1 1:0 10. szvse—Borsodi Bányász 1 2:0 11. Cegléd—özd 1 3:0 12. Sztálinváros—Sz-fehérvár 1 5:2 A MEGYEI l.ABDA KCGÖ-BAJN OKS AG Állasa 1. E. Spart. 16 12 4 37:12 24 2. Gy. Spart. 16 10 3 3 53:16 23 3. Verpelét 16 11 1 4 29:14 23 4. R-márton 16 10 — 6 29:16 20 5. Heves 16 9 1 6 41:20 19 6. Gy. B. 16 8 3 5 26:35 19 7. Lőrinci 16 7 4 5 35:23 18 8. Recsk 16 7 2 7 31:30 16 9. H. Kinizsi 16 7 2 7 26:33 16 10. Gy. Honvéd 16 6 3 7 27:19 15 11. Apó 16 7 1 8 21:24 15 12. B-falva 16 6 3 7 20:24 15 13. Selyp 16 5 3 8 30:30 11 14. FVSC 16 4 — 12 15:36 8 15. T-füred 16 2 3 11 17:61 7 16- Adács 16 2 3 13 13:57 5 AZ SB m. északi csoport Állasa 1. Gázművek 16 11 2 3 31:21 24 2. Nagyb. 16 10 2 4 32:17 22 3. VKSE 16 7 5 4 31:15 19 4. Kifitereiiye 16 7 4 5 23:19 18 5. Bp. Petőfi 16 7 4 5 31:26 18 6. Egri SC 16 7 3 6 29:26 17 7. Baglyasalja 16 6 4 6 19:16 16 8. Ganzvagcxn 16 7 2 7 32:28 16 9. Putnok J.« 5 6 5 26:31 16 10. M-kövee<l 16 5 5 6 21:20 15 11. Goldberger 16 5 5 6 30:29 15 12. Egercsehi 16 5 5 6 18:20 15 13. Petőfit». 16 6 2 8 19:31 14 14. Tranövil! 16 5 2 9 29:39 12 15. K. Lombik 16 4 3 9 20:35 11 16. K-barcika 16 2 4 10 16:34 8 A Goldberger—K. lombik mér­kőzés eredményét (2:1) a BLSZ el­nöksége megsemmisítette, s a két pontot 0:0 gólaránnyal a K. Lom­bik kapta. AZ NB III. ÉSZ.YKKÖZÉP CSOPORT Állasa 1. EVTK 16 13 2 1 40: 5 28 2. Hatvan 16 9 5 2 30:16 23 3. Nyergetíüjf. 16 9 3 4 31:15 21 4. Traktorgyár 16 9 2 5 37:18 20 5. Tokod 16 9 2 5 26:16 20 6. Elektromos 16 8 4 4 28:18 20 7. Kerámia 16 6 5 5 21:22 17 8. Pécel 16 6 4 6 26:29 .1»; 9. Autó taxi 16 6 3 7 20:25 15 10. Pilisi B. 16 5 4 7 23:26 14 11. III.ker.TVE 16 5 4 7 24:32 14 12. Anna völgy 16 3 6 7 23:31 12 13. M. Pamut 16 4 2 10 16:37 10 14. Esztergom 16 4 2 10 9:27 10 15. BRESC 16 2 3 11 18:34 7 16. Zugló HSC 16 1 5 10 12:33 7 A Kerámia—Pilisi Bányász mér­kőzést a pályán elért l:0-ás ered­ménnyel igazolták. Az Autótaxi— Tokod mérkőzést á BLSZ elnöksé­ge 0:0 gólaránnyal Igazolta, pontot azonban egyik csapat sem kapott. NÉPÚJSÁG Az MSZMP megye! bizottsága és o Megyei Tanács napilapja Megjelenik hétfő kivételével mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz utca 8. Telefon: 56-74. 60-78. sz. Felelős kiadó: | az MSZMP Heves megyei bizottsága Kiadóhivatal: | Eger, Bajcsy-Zsillnszks utca l. sz. Telefon: 24-44 szám. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda V.. Eger. Fv.: Mandula Ernő. Eger. Kéziratokat nem őrzünk meg és » wens küldünk vissz«. , tudomány és technika világából A NAPENERGIA ÉRDEKES FELHASZNÁLÁSA A jereváni vegyipari tudo­mányos kutatóintézet olyan automata berendezést készí­tett, amelyben a napenergia segítségével játszódik le a kapron-nyersanyagok szintézi­se. A berendezés tükrös mű­szere összegyűjti a Nap suga­rait, hogy azokat a szintézist végző vegyi reaktorra összpon­tosítsa. örmény tudósok hozzáláttál! egy henger-formájú napkohó tervezéséhez is. A Kohó tük­rénél! átmérője 12 méter lesz. RÁKELLENES KÜZDELEM LÖSZÉRUMMAL Dr. Gordon Murray kanadai orvoshegy ortopédsebészeti ta­lálkozón érdekes kísérletről számolt be. Elmondotta, hogy egyes be­tegeket, akik már a rákos meg­betegedés végső szakaszában voltak, három évig is életben tudták tartani olyan lovak vé­réből készült szérummal, ame­lyeket rákos daganatokkal fer­tőztek meg. , Mint mondotta, egyelőre még bizonyításra szorul, va­jon valóban a szérumnak kö­szönhető-e a betegek állapotá­nak javulása, vagy valamely, eddig ismeretlen tényezőnek. A kísérletnél egyfajta em­beri rákos daganatot telepí­tettek a ló bőre alá; ehhez több font súlyú rákos dagana­tot használtak fel. E művelet hónapokig tartott. A lovak­nál nem fejlődik ki a rák, ha nem olyan ellenanyag terme­lődik, amely szétrombolja a rákos sejteket és felszívódása Icát eredményezi. A rákos sej­tek szétrombolásához szüksé­ges ellenanyag megtalálható a ló veséjében. A vérnek ezt a kivonatát oltották be a rák végső stádiumában levő bete­gekbe. HASFAL NYLONBÓL Az egyik rigai kórházban plasztikai műtétet hajtattak végre, amelynek során a test hiányzó szöveteit kapronna! és nylonnal pótolták. Ezekből a műanyagokból pótolták a teljesen összeroncsolódott has­falat. A műtét sikerült, a kap­ron és a nylon elég tartósnak és rugalmasnak bizonyult. NYÍLT-TÉR. Különélő feleségemért (Boliók Jánosné. szüle­tett: Bocsi Mária) sem erkölcsi, sem anyagi fe­lelősséget nem vállalok. Boliók János, Eger Köszönetnyilvánítás. Köszönetét mondunk mindazoknak, akik drá­ga gyermekünk temeté­sén részvétükkel fájdal­munkat enyhítették. Sólyom-család. BBBBBBBBB5 Az állami és szövetkezeti kiskereskedelem rádió aján­lata: R 545 RÁDIÓ 4+2 csöves, közkedvelt kisalakú, középszuper világ­vevő készülék ára: 1580 Ft. DIADAL RÁDIÓ 4+1 csöves, 2 rövid és 1 közép-hullámsávon működő középszuper készülék, igen tetszetős, diófényezésű do­bozban. Ára: 1770.-— Ft. BALATON RÁDIÓ az egyiK legtetszetősebb ki­vitelű 4+2 csöves, közép­szuper készülék, beépített, forgatható ferrit-antenná- val, gyönyörű hangszínezet- tel, ára: 1980.— Ft; SBBBBBBBBG AKAR OLCSÓN VÁSÁROLNI méteráru-, konfekció-, kö­tött-, cipőárut? Keresse fel a Gyöngyösi Földművesszövetkezet LEÉRTÉKELT ÁRUK BOLTJÁT, a Fő téri vasüzlet mellett. A földművesszövetkezeti ta,gók év végén vásárlási visszatérítést kapnak. LEGMODERNEBB módszerrel pattanásos, foltos, mltesszeres arc­bőrt kikezel: Szövetkezet kozme­tikája, Eger, Tizeshonvéd u. 16. HASZNÁLT klarinétot vennék. Cím: Kovácsréti Imre, Gyöngyös. SZÖVOSZ Iskola. ELADÓ sötét kisipari, alig hasz­nált hálószoba, Szepessy, Gyön­gyös, Méntelep. ÉRTESÍTJÜK vásárlóinkat, hogy az egerszóláti határban levő Belez- nai-féle homokbányát március 2- től megnyitottuk. Befizetés a tsz központjában. Kiadás reggel 7-től este 6-ig. Homok ára: ma-ként 30 forint. Vörös Csillag Tsz, Egersza- lók. Keresse fel részlegeinket! VÁLLALATOK * FIGYELEM! Udvarias. Az Egri Közúti Üzemi pontos kiszolgálás! 0 Vállalat könyvjóváírás­sal átvesz GYÖNGYÖSI 400 darab vaságyat. FODRÁSZ—FÉNYKÉPÉSZ Cím: Eger, Grónay Sándor utca 16. sz. Egri Közúti SZÖVETKEZET üzemi Vállalat Bcxromginevelésre szerződést köthet it to I d m ú vessző vei k eze t u e I CSIRKÉRE: Májusi átadásnál 60 dkg-tól 28.— Ft kg Júniusi átadásnál 70 dkg-tól 26.— Ft kg Júliusi átadásnál 80 dkg-tó) 24.— Ft kg Aug.-szept. átadásnál 90 dkg-tól 22.— Ft kg Októberi átadásnál 100 dkg-tól 21.— Ft kg • Nov.-dec. átadásnál 100 dkg-tói 20.— Ft kg PULYKÁRA: November 1-től 15-ig 17.— Ft kg November 16-tól december 20-ig 18.— Ft,/kg LIBÁRA, HÍZOTT: Augusztus 15-től október 10-ig 19.— Ft kg Október "-tői december 20-ig 18.50 Ft kg KACSÁRA, HÍZOTT: Augusztus 15-től december 20-ig 19.— Ft kg Szerződést kötő termelők a naposcsirkét hiteibe kapják. Pulykára, libára, kacsára és saját keitetésű uaposcsirkére előleget fizet a földművesszövetkezet. Részletes felvilágosítást ad a földművesszóvetkezet ba­romfi-felvásárlója. Il||(||!!!!!l!!lll!lll!!!!!!l!!!i[!lllllllllll!!|j|||!!j!!!!!l|||!l!!|(l!!!!||!lll