Népújság, 1958. szeptember (13. évfolyam, 188-212. szám)

1958-09-23 / 206. szám

ft «ßPÜJSAG IMS. «eptewfw* BLi1 Sport-érdekességek A MAGYAR 30' SZELETES FUTBALLABDÄRÖL Ä A legújabb magyar sporttalál- mányról, a 30 szeletes labdáról így nyilatkozik Moldoványi Ferenc műszaki igazgató: a szeletek új­fajta kialakítása feleslegessé teszi a?t, hogy varráskor a szeleteket „betartsák4’. De még ennél is je­lentősebb, hogy a nyugalmi hely­zetben egyenes vonalú szeletek a labda felfújásakor igen rugalmas íveket alkotnak, s ezzel teljesen kiegyenlítik azt a hátrányt, amit az apróbb szeletek merevsége idéz elő.- Az egyenes vonalú szeletek­ből összeállított labda gömbalakja is tökéletesebb, s formáját is to­vább megőrzi. Az újfajta labda különösen alkalmas kosárlabdá­zásra. HASMÄNT technikával — VILÁGCSÚCS Egy szovjet atlétikai szaklapban legutóbb cikk jelent meg a has- mánt magasugró technika oktatá­sáról. A cikk szerint ez a leggaz­daságosabb ugrásmód és a szovjet ugrók ezért kerültek a világ leg­jobbjai közé, s azért jutott el Sztyepanov is a világcsúcsot je­lentő 216 centiméterig. Tizenkilenc kétméteres szovjet ugró közül 16 ezzel a technikával ugrik. BIZTOSÍTÁS a javAböl Az United Press hírügynökség jelentése szerint a stockholmi olim­piai stadiont az atlétikai Európa- bajnokság idejére bebiztosították váratlan bevételi kiesések ellen. Mik voltak ezek? 1. Világháború, 2. Ázsiai influen- ea-járvány, 3. Általános sztrájk, 4. A szputnyik esetleges leesése ... A TEXASI EGYETEM DIPLOMÁSAI Nemrégiben a texasi egyetemen jogi oklevelet kapott néhány ko­sárlabdád. A diplomák ünnepélyes kiosztásakor az egyik professzor mérgesen mormogta: no. ezeknek sem ártana, ha újból beiratkozná­nak az elemi iskolába. A megjegy­zés belekerült a lapokba és nagy botrány lett belőle. Végül az egyik helyi újság ezt a következtetést vonta le az egészből: Az ügy nem olyan nagy jelentőségű, mint egye­sek vélik. Legfeljebb néhánnyal több rossz ügyvéd lesz. Egy rossz ügyvéd fele annyi bajt sem okoz, mint egy jő. Sokkal rosszabb lett volna, ha a ml kosárlabdázóink például orvosi diplomát kaptak volna.. i FUTBALLEDZŐ CSÖRETÖLTÖTT PISZTOLLYAL Brazíliában nem mindig elégsze­nek meg a labdarúgó edzők bírá­lásával, szidásával, vagy eltávolí­tásával. Röviddel ezelőtt a Vasco tfe Gama edzője fegyverviselési engedélyt kért és céllövő edzésbe kezdett. Az történt uugyanis, hogy csapata egymás után két bajnoki mérkőzést veszített el és a szurko­lók megfenyegették, hogy szitává lövik, ha el nem megy. Az edző nem ment el, de amíg újabb győ­zelmek le nem csillapítják a kedé­lyeket, csőretöltött pisztollyal jár. ÜSZÓREKORDOT Állított fel egy LABDARÚGÓ Nemrégiben egy svéd labdarúgó­csapat hajózott keresztül a Vörös Tengeren. Egvszercsak észrevetlék, hogy a csapat egyik tagja eltűnt. Nyilván, beleesett a tengerbe. Mi­vel órákkal előtte történhetett az eset. a többiek el Ls siratták kollé­gájukat. Nem úgy a kapitány. Visszafordította a hajót és matró­zaival figyeltette: nem bukkan-e fel az eltűnt futballista holtteste. Mintegy három órát mentek már visszafelé, amikor egy úszó alakot láttak a tengeren. A holtnak vélt labdarúgó volt. Több mint hat órá­„Az éhség India elsőszámú közellensége, 387 millió lakos 90 százaléka nem kap elegen­dő kalóriát és rosszul táplált, de a lakosság naponta 24 000 emberrel nő. Svájci szakem­berek olyan módszert találtak ki, amely enyhítheti India közélelmezési gondjait." Az új találmány a tápióka-rizs, amelynek gyártására az indi­ai központi kormány kétmi1- lió rúpia hitelt biztosított. „Ezzjsl a nagyipari termelés döntő szakaszába léptek azok az évek óta tartó kísérletek, amelyeknek az volt a céljuk, hegy természetes anyagosból összetett új élelmiszert talál­janak az indiai lakosság szá­mára. A Keralában létesíten­dő gyár naponta 20 tonna tápióka-rizst fog termelni." Indiában korlátozott a mű­velhető földterület nagysága és csekély az öntözés céljá­ból felhasználható vízmennyi­ség. Ezért a Mysore-i Köz­ponti Élelmiszertechnológiai Kutató Intézet a mezőgazda­ságilag használható terület maximális kihasználásának új módszereit kutatta. Az intézet figyelme a manioka- gyöKérre terelődött, mert en­nek szénhidrát tartalma terű­ja úszott már, amikor kimentet­ték, nem is volt nagyon izgatott. Azt mondta: úgy gondolta, hogy cgy-kétí napon belül majd csak ta­lálkozik valamelyik hajóval... A NŐK EDZÉSÉRŐL G. Turova, érdemes sportmester — a Szovjetunió egykori Mváló fu­tónője — sajnálattal állapítja meg, hogy a szovjet sportirodalom nem foglalkozik kellően a női atléták edzéseinek kérdéseivel. A nők ál­talában a férfiak edzéseinek alap­ján végzik edzéseiket, ami merő­ben helytelen és káros is lehet, mivel a női szervezet nem azonos a férfi szervezetével. Turova sze­rint a nők idényenként négy hó­napot versenyezhetnek, aktív pi­henésük másfél—két hónap le­gyen, alapozó és formábahozó ed­zésük pedig hat hónap körüli. A női atlétika fejlesztése végett sze­rinte bővíteni kellene a verseny­műsort is. letegységre számítva három- szorosa a gabona és a bur­gonya szénhidrát tartalmá­nak. De az új tápanyagnak fehérjét is kell tartalmazni. A húsfogyasztást Indiában vallásos hagyományok aka­dályozzák. Az intézet ezért amellett döntött, hogy az új tápanyaghoz a fehérjét földi­mogyoró olajpogácsából te­remti elő. A földimogyoró olajpogácsa 50 százalék pro­teint tartalmaz, ezenkívül sok vitamint és létfontosságú ás­ványi anyagot. A földimo­gyoró olajpogácsát eddig csak takarmányozásra használták. Dr. Hummel vezetésével Svájcban kezdték meg a kí­sérleteket, ' amelyek sikeresen végződtek. Az indiai kormány ekkor óránként 100 kilo­gramm kapacitású, kísérleti üzemet rendelt, majd Kerala államban fogyasztási próbá­kat végeztek. A próba igen bátorító eredménnyel végző­dött. A rendelkezésre álló lá- pióka-rizst megvásárolták. Ez indította azután a központi kormányt a már említett két­milliós hitel megadására. In­dia a tápióka-rizsgyár beren­dezéseinek szállítására nem­zetközi versenypályázatot irt ki. I tápioka-rizs az éhség elleni harc új eszköze Indiában Köszönetnyilvánítás Köszönet mindazok­nak, akik drága jó édes­anyánk, özv. Lesó Jó- zsefné elhúnyta alkal­mából fájdalmunkat részvétükkel enyhítet­ték. Gyermekei: Erzsébet és József A próliir Hetesek MŰHELYVEZETŐT felveszünk. Fi­zetés kollektív szerint, lakást nem biztosítunk. Csak a mező- gazdasági gépeket tökéletesen is­merő, mesterlevéllel, vagy tech­nikumi, főiskolai végzettséggel rendelkezők jelentkezhetnek sze­mélyesen. Azonnali felvételre keresünk perfekt gyors- és gép- írónőt: Jelentkezés írásban vagy személyesen Selypi Cukorgyár személyzeti osz­tályánál, Selyp. \ ISONTAI határban egy kataszteri hold oltvány-szőlő sürgősen el­adó. Cím: Gyöngyös, Patak utca 1. szám; BÖRKABATFESTEST szakember­nél, legolcsóbban, jótállással. Hosszú kabát 120 forint. Vidé- Meknek soron kívül, postán. — Czibula Béla bőrfestőnél, Eger, Sas utca 92. KÉTSZOBÁS, mellékhelyiséges ház gazdasági épületekkel, 160 négy­szögöl területen, beköltözhető- séggel, eladó. Cím: Kiss, Gyön­gyös, Mátrai út 24. jö Állapotban levő 200-as Viktória motorkerékpár és egy Zorkij táska-nagyító eladó. Érdek­lődni a Nyomda Vállalatnál, Eger­ben; 125 KÖBCENTIS Csepel motor, te­leszkópos, azonnal eladó. Sár­kány, Kápolna. SZÁRAZ, világos szobát keres bú- torozottan, vagy bútor nélkül „Agronómus”, Eger, Üttörő utca 24. szám. 10 DARAB NB. kaptár, méh két anyával, telelő mézkészlettel el­adó. Eger, Csiky S. u. 38. Kaszás. SZÉPSÉGÁPOLÁS szövetkezeti kozmetikánkban- Elektromos úton teljes szőrtelenítés, száraz, patta­násos arcbőrét garanciával Mke­zeljük. Tartós szempilla-f estes. Füzesabony, Szihalmi út 53. Te­lefon: 78. 46 ÉVES, lakástalan, egyedül élő özvegy, minden munkában jár­tas, gondozónak menne, vagy házasság céljából Ismeretséget keres. Válasz: „Egri” jeligére, Heves megyei Népújság kiadó- hivatalába, Eger. A szocialista kereskedelem 10 éves fennállása alkalmából szívélyesen üdvö­zöljük kedves vásárlóinkat, és vállalatunk valamennyi dolgozóját. Eredményes munkát és to­vábbi gazdag sikereket kíván a Vas Műszaki Nagykereskedelmi Vállalat pártszervezete és vállalatvezetősége iü ELCSERÉLNÉM salgótarjáni két szoba, összkomfortos lakásomat hasonló egriért. Érdeklődni Eger­ben, Rózsa utca 4. szám alatt, Strauszéknál. 350-ES IZS és 250-es Csepel, a Cif­rakapu u. 2. számú ház eladó. — Érdeklődni lehet: Eger. Cifra­kapu u. 47. 14-TÖL 18 ÉVES korig fiúkat napi 6 órás munkaidővel alkalmaz vál­lalatunk. Fizetés kollektív sze­rint. Jelentkezni lehet a vállalat központjában: Heves megyei Vas- és Műszaki Nagykereskedelmi Vállalat, Eger, Raktár u. 1. népüjsAg Az MSZMP megyei bizottsága és a Megyei Tanács napilapja. Megjelenik hétfő Mvételével mindennap. Szerkeszti a szerkesztőbizottság. Felelős kiadó: Putnoki László. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky u. 1. sz. Telefon: 24—44. Postafiók: 23. Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz utca 3. Telefon: 56—74, 56—78. sz. Heves megyei Nyomda V., Eger. Fv.: Mandula Ernő, Eger. Illll!lllllllllll!llllll|l!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!lllllllllllllll A lapot árusításban és előfizetés­ben a megyei postahivatalok ter­jesztik. Előfizetési díj egy hónapra U forint. — Előfizethető bármely ffcartahivatalnál és kézbesítőnél. Egri SC—Egercsehi Bányász 1:1 (1:0) Egercsehi, 2000 néző. V: Hirós. Egri SC: Madaras — Nagy II-, Lisztóczki, Tomsó — Kelemen, Báder — Takács, Bajuhovszky, Hid végi, Hanus, Boros. Edző: Szentmarjai Tibor. Egercsehi: Schwarcbacher — Balogh, Török, Nyerges — Nagy L, Pócsi — Egyed, Román, Bárdos, Tengely, S. Kovács. Edző: Fischer Sándor. A Heves megyei NB lll-as rang­adót hatalmas érdeklődés kísérte. Egercsehi támadások vezették be a mérkőzést, S. Kovács 13 méteres, nagy erejű szabadrúgása a kapu iölé szállt, majd a hazai csatárok egymás után két eredménytelen szögletet értek el. A 16. percben született meg a mérkőzés első gólja, az előretörő Hídvégit Török az alapvonal kö­zelében fellökte, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Nagy II. végezte el, s lövése nyomán a lab­da a felső kapufáról vágódott a hálóba. 1:0. Váltakozó támadások következ­tek ezután, mindkét csapat sokat kezdeményezett. Eger a mezőny­ben szebben játszott, a házai tá­madások azonban veszélyesebbek voltak. A 45. percben Balogh sza­badrúgása után Román laposan mellé lőtte a labdát. Szünet után Báder és Román a kiállítás sorsára jutott, mindkét csapat 10—10 emberrel játszott to­vább. A 61. percben Hídvégi tiszta helyzetben Schwarcbacherbe lőtte a labdát, majd a 67. percben egyenlített Egercsehi: Bárdos sza­badrúgását Pócsi nem érte el, s a rajta átszálló labda Tengelyről a hálóba pattant. 1:1. Madaras erő­sen bent ragadt a kapujában. A gól után Egercsehi kezdemé­nyezett többet, s úgy látszott, a hazaiak erőnlét tekintetében felül­múlták az egrieket. Madarasnak előbb Tengely, majd Pócsi elől kellett mentenie. A másik oldalon Hanus és Hídvégi lövései veszé­lyeztették a kaput. A 88. percben egy szögletrúgás nyomán veszélyes helyzet alakult ki a hazai kapu előtt, de a védők az utolsó pilla­natban felszabadítottak. A két csapat találkozója nem ho­zott színvonalas játékot, inkább küzdelem és harc folyt a pályán. Sok volt a szabálytalanság, a dur­va belemenés, amelynek egyik okozója a feltűnően gyengén mű­ködő játékvezető volt, aki fordí­tott ítéleteivel ideges hangulatot teremtett, nemcsak a pályán, ha­nem a nézőtéren is. Az egriek közül Nagy II., Kele­men, az egereseinek közül Schwarcbacher, Nyerges és Pócsi nyújtotta a legjobb teljesítményt. HVSE—Péceli MÁV 2:1 (1:1) Hatvan, 1100 néző. V: Dóra. Hatvan: Berényi — Hídvégi, Srei, Pete — Rékasi, Kovács — Fehér, Zámbó, Sáfrán, Tajti, Tóth. Edző: Selmeci József. Már az első percben jóiramú já­ték alakult ki. Tajti labdájával Tóth elfutott a vonal mellett, pon­tos beadását Zámbó nagy erővel a kapura lőtte, de a kapus hárított. Ezután Hídvégi labdájával Fehér tört előre, de szögletre szemelték, a beívelt szögletet a kapus Mtűnő érzékkel húzta le. Zámbó és Sáf­rán hagyott ki egy-egy jó helyze­tet, majd a 20. percben a nagy hatvani fölény góllá érett: Kovács átadását Zámbó mintegy 14 méter­ről, élesen a hálóba lőtte. 1:0. Ez­után a vendégek vezettek néhány jó támadást, a hatvani védelem azonban minden esetben közbe tu­dott lépni. Váratlan góllal egyenlített a Pé- cel. A 31. percben az előretörő balszélsőt Hídvégi, a 16-oson belül szabálytalanul szerelte, s megítélt 11-est Daróczi értékesítette. 1:1. A hátralevő időben a péceliek védekezésre rendezkedtek be. Szünet után kiegyensúlyozott iá­lék alakult ki, az 50. percben Fe­hér 20 méteres szabadrúgása a kapu mellé szállt, majd Kovács — Sáfrán — Tajti szövény végén az utóbbi lövését védte a kapus. A 78. percben Fehér húzott el a szé­len, majd befelé kanyarodott a labdával. Már a 16-oson belül járt, amikor hátulról elkaszálták. A büntetőt Tajti élesen a hálóba vágta. 2:1. Feljöttek a vendégek és nagy becsvággyal harcoltak a kiegyenlítő gólért. Több szabályta­lanság csúszott ekkor a játékba, főleg a péceliek részéről. Ennek eredményeképpen az egyik péceli játékos a kiállítás sorsára jutott; A mérkőzés hajrájában Hatvan támadott többet, de vagy a kapu­fa, vagy a jó formában levő kapus hárított. A mérkőzés befejeztével a pé­celi szurkolók egyik csoportja majdnem botrányt okozott fegyel­mezetlen és sportszerűtlen viselke­désével. Petöfibányai Bányász — Kőbányai Lombik 2:1 (1:0) Petőfibánya, 1200 néző. V: Telek. Petőfibánya: Godó — Alföldi, Paraszt, Zilahi — Takács, Imre, — Veres, Tóth, Sándor, Szlavek, Bo- csó. Edző: Csizmarik Imre. Petöfibányai támadásokkal kez­dődött a mérkőzés, mégis majdnem a K. Lombik ért el gólt. baloldali támadás után a balszélső nagyere­jű éles lövést küldött kapura és Godó csak nagyszerű reflexxel tu­dott menteni. Ezután Petöfibányai fölény ala­kult ki, amely azonban csak a 24. percben érett góllá, amikor egy jobboldali támadás során tömörü­lés támadt a vendégek kapuja előtt és a szemfüles Veres laposan a bal sarokba lőtte a labdát. 1:0. A következő percben veszélyes K. Lombik támadás futott végig a pályán, a hazai védelem már verve volt, a középcsatár azonban a M- futó Godó kezébe lőtte a labdat! A második félidőben állandósul­tak a petöfibányai támadások, az ellenfél csak szórvány|)s, rajta­ütésszerű előretörésekkel próbálko­zott. A 76. percben született meg a mérkőzés második gólja, ami­kor egy baloldali szögletrúgás után Tóth a kapufára fejelte a lab­dát, amit a berohanó Sándor éle­sen a léc alá fejelt. 2:0. A hazai csapat ezután engedett valamit az iramból és a 87. perc­ben szépített a K. Lombik. Egy jobboldali támadás után a* jobb­szélső beadását Aranyosi kapásból, védhetetlenül lőtte Godó hálójába. 2:1. A K. Lombik térfelén ért vé­get a mérkőzés. A petöfibányai csapat javuló for­mában játszott ezen a mérkőzé­sen és a hazai szurkolók nagy örö­mére akár több góllal is győzhe­tett volna. A csapat minden egyes tagja dicséretet érdemel lelkes já­tékáért. Egy percig sem volt vitás as egriek győzelme Az Egri SC vízilabda csapata már bajnoki Egri SC—Szolnoki Honvéd 10:3 (4:1) Szolnok, 200 néző. V: Molnár Ró­bert. A szolnoki mérkőzés két okból volt érdekes az egriek számára. Az egyik: Egerben, az első fordu­lóban, váratlanul erős ellenfélnek bizonyult a szolnoki együttes, a másik: esetleges egri győzelem esetén az ESC már megnyerte a bajnokságot. A szép környezetű Damjanich uszodában a lelkes egri kísérőgár­da feszült izgalommal figyelte te­hát a vízbe szálló csapatokat. Az egriek összeállítása ez volt: Szeremi — Ringelhann, Pócsik — Tassy — Bodnár, Utassy, Fodor. Edző: Baranyai György. Egri támadásokkal kezdődött a mérkőzés, melynek végén Tassy nagyerejű lövését szögletre védte a kapus, majd Utassy lövése a gól­vonalon akadt el. Egy perc sem telt még el, s máris a szolnoM ka­puban táncolt a labda: Bodnár átadását az üresen hagyott Tassy a jobb felső sarokba vágta. 1:0. Szeremi jó érzékkel ütött szöglet­re egy veszélyes lövést, majd a következő percben emberelőny­höz jutott az egri csapat. Előbb Tassy a kapufát találta el, majd Ringelhann labdáját Fodor bizto­san lőtte a hálóba. 2:0. Innen kezdve nyilvánvalóvá vált, hogy a technikailag sokkal képzettebb és sokkal gyorsabb eg­riek nagyarányú győzelmét a szol­nokiak nem tudják megakadályoz­ni. Utassy és Bodnár lövései fog­lalkoztatták a hazai kapust, a 6. percben aztán ismét góllá érett a fölény: Utassy ragyogó lövése ju­tott a hálóba. 3:0. Egy perc múlva Bodnár — Tas­sy — Fodor volt a labda útja, s a csatár bombájával szemben a szolnoM kapus tehetetlen volt. 4:0. Ezután védelmi hibából szépítettek a hazaiak Halász révén. A félidő befejezése előtt Ringel- hann a kiállítás sorsára jutott, de emberhátránnyal is az egri csapat kezdeményezett többet. Fodor lö­vése a kapufán csattant, majd Bodnár lövését védte a kapus. Szünet után rögtön gólt ért el Eger: Tassy átadását Fodor nagy erővel vágta a kapuba. 5:1. Majd Tassy és Fodor a kapufát találták el! Ezután a szolnoki kapus ki­dobását Bodnár egyből az üres ka­puba vágta. 6:1. Az egri csapat teljes mértékben uralta a mezőnyt, Utassy labdáját Tassy nagyszerű lövéssel lőtte a sarokba. 7:1. A következő perc újabb egri gólt hozott, ezúttal Bodnár jó lövése talált a hálóbaj 8:1. Az ESC 4 méteresből kapta a második gólt, 8:2, majd Tassy Labdáját ‘ Utassy értékesítette. 9:2; Ezután Szeremi jól hárított egy lö­vést, de aztán rossz helyre dobta ki a labdát és Halász az üresen, hagyott kapuba lőtt. 9:3. Pócsik nagy bombája a kapufát találta el; végül Utassy lőtte a mérkőzés utolsó gólját, 10:3. Az egri csapat közepes játékkal is fölényesen győzte le ellenfelét, s ez a győze­lem a Mhagyott helyzetek szá­mát tekintve, akár nagyobb is Le­hetett volna. Egyénileg Szeremi jól védett, de egy gólban „benne volt”. A vé­dők szilárdan verték vissza a né­hány szolnoki próbálkozást, Tassy bizonyult a csapat legjobb játéko­sának, elől Utassy, Fodor és Bod­nár minden megmozdulása gól- veszélyes volt. Mivel a Csepel Autó Szentesen újabb pontot vesztett, az Egri SC mar megnyerte a bajnokságot és feljutott az OB I-be. Vasárnap az Elektromos csapata játszik Eger­ben, reméljük, ismét megtelnek az uszoda lelátói. Sima forduló a labdarúgó NB I-ben Az NB I. vasárnapi fordulójá­ban általában a várt eredmények születtek, meglepetésnek talán csak az újpestiek nagy gólarányú győzelme számít a jóképességű Salgótarján ellen. Az MTK már a 4-ik mérkőzésén nem kapott gólt, és egy ponttal vezet a bajnokság­ban. Kitűnően szerepel a diósgyőri csapat Ls. amely feltűnő biztos győzelmet aratott Dorogon. Újpesti Dózsa—Salgótarján 6:1 (3:1). Újpest, 18 ezer néző. A két csapat találkozója érdekes, szín­vonalas küzdelmet hozott. A fiatal lila-fehér együttes Mtűnő játékkal lepte meg ellenfelét és az újjáépí­tett Dózsa stadion közönségét. Az Újpestnek úgyszólván nem volt gyenge pontja, különösen a sok­szor ellenállhatatlanul száguldó Bencsics és a gólveszélyes Kuhar- szki nyújtott kiváló teljesítményt. MTK—Tatabánya 4:0 (2:0). Hun­gária út, 15 ezer néző. Az MTK fölénye jegyében zajlott le már a mérkőzés eLső félideje is. A bá­nyász-csapat csak szórványosan jutott el az MTK kapujához. Lan­tos rúgta az első gólt 11-esböl, majd Palotás lövése jutott a tata­bányaiak kapujába. A második félidőben nem folyt olyan heves iramú küzdelem, mint az elsőben, a vendégek ekkor sem tudtak ve­szélyesek lenni az MTK kapujára. Ferencváros—Szombathely 2:2 (1:1) Szombathely. 15 ezer néző. Hatal­mas halmi, nagjí’ küzdelem jelle­mezte a mérkőzést. Mindkét csa­patnak volt egy-egy nagyszerű negyedórája. A Fradinak a mér­kőzés elején, a hazaiaknak pedig az első félidő végén és a második félidő elején. Az első félidőben a hazaiak két kapufát is lőttek. Vasas—Miskolci VSC 3:0 (1:0) Miskolc, 16 ezer néző. A Vasas nyugodtan játszva, végig kezében tartotta a mérkőzés irányítását. Fölénye az eLső félidő végére va­lósággal nyomasztóvá vált, amit a 9:l-es szögletarány is hűen tük­röz. A hazai csapat lelkesedése ezútta* kevésnek bizonyult. Diósgyőr—Dorog 3:0 (1:0) Dorog, Ä TOTO eredménye 1. Dorog—Diósgyőr 2 0:3 2. Miskolc—Vasas 2 0:3 3. Szombathely—FTC X 2:2 4. Csepel—Győr 1 2:0 5. SZEAC—Egyetértés 1 2:0 6 Sz-fehérvár—Sztálinváros X 1:1 7. Oroszlány—KISTEXT 1 2:1 8. Komló—Láng X 0:0 9. Csepel Autó—Pécs 2 0:6 10. D. Szpart.—Budafok 1 3:1 11. Nimes—Racing X 0:0 12. Limoges—Lens 1 2:1 NB U-ES EREDMÉNYEK: Szállítók T* M. Magyaróvár 1:1. Székesfehérvár — Sztálinváros Pl Zalaegerszeg I’VSK 1:0, Vác- Ka 3000 néző. Dorogi rohamokkal kezdődött a játék, de a hazat fö­lény meddőnek bizonyult. Később a Diósgyőr fokról-fokra feljött és átvette a játék irányítását. A 20. percben Monostori II. megsérült, s ettől kezdve csak statisztált a pályán. egyenlített volt a játék, mindl csatársor góliszonyb&n 6zenvedt A 40. percben tört meg a jég ar kor Povázsai éles lövése a’ h sarokba jutott. Szünet után a a peliek kerültek fölénybe, de cs egyszer tudták bevenni a győri kapuját. posvár 2:1, D. Szpartakusz—Buda­fok 3:1, Komló—Láng 0:0, P. Dózsa Csepel Autó 6:0. Oroszlány—T text 2:1, Jászberény—Szolnok 1:0, Debrecen — Kecskemét félbesza­kadt, SZEAC — Egyetértés 2:0, Szpartakusz—MMTE 2:2 DTTE _ Pé nzügyőrök 1:1, Salgótarján—Elő­re 2:2. Bükkalja—SZVSE 3:0, űzd— Cegléd 2:0. Olvasd! I Terjeszd! a NÍPŰJS9G0)