Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 38. Ötszáz nap a Fradi "őskorából". 1900-1901 (Budapest, 2001)

vei ezelőtti FTC csapatképet, pedig most Paunoch Péter menedzserünk útján küldték el a Fradinak... * Giessen: TV Lützellinden (német)-Herz-FTC 24-30 A BL csoportmérkőzéseken az idegenbeli győzelem szinte duplán számít. A félidei 13-13 után Kökényék ragyogó má­sodik félidőt produkáltak és legyőzték riválisukat. A "góllö­vőlistán" ezúttal is Farkas vég­zett az élen, kilencszer talált a kapuba. Benyáts 7, Kökény 5 gólt dobott. Mémeth András edző: - Na­gyon készültünk erre a kulcs- fontosságú mérkőzésre, és a videofelvételek alapján meg­felelően feltérképeztük a Lutzellindent. A huszadik perctől, amikor magunkhoz tértünk, határozottan jól ját­szottunk. Sikerünkben elévül­hetetlen érdemeket szerzett az a busznyi szurkolónk, aki ide is elkísért és roppant lel­kesen buzdított bennünket. * Vízilabda vereség a Népligeti uszodában: FTC-Thomas Jeans-BVSC 8-11 A Fradi 7-7 után mindkét cen­terét elveszítette - a jószemű bírók mindkettőt végleg kiállí­tották... Ezután már nem le­hetett kétséges a mérkőzés sorsa. Vad Lajos edző: - Erre nem tudtunk felkészülni. Nem tudtam semmi okosat mon­dani a lefújás után letört játé­kosaimnak. Ők becsülettel tették a dolgukat. Január 21. vasárnap Az Interiiga 5-8. helyéért: FTC-Whirpool-Medvescsak Zágráb 3-3. A zágrábiak ellen a Megyeri úton már biztos győztesnek látszottak a fradis- ták, hiszen a második harmad után 3-1-re vezettek. Azután a horvát csapat, ha szerencsé­vel is, de kiegyenlített! Farkas András edző: - Biztos győzelmet szalasztottunk el, rengeteg ziccert kihagytunk és ez megbosszulta magát. Remélem, a visszavágón javí­tunk. Január 24. szerda Monastir: Monastir-FTC 1-1 G: Lipcsei Németh-Hrutka, Dragoner, Cheregi-Lakos, Gyepes, Schultz, Keller-Fülöp, Hámori, Arruda Cs: Fülöp, Pinte, Gera, Horváth, Tóth Szűcs Mihály a bemelegítés­nél hirtelen szúró fájdalmat érzett, így nem tudott a csapat rendelkezésére állni. Cheregi sem sokáig: a 41. percben ta­lán túl szigorúan, de a hazai bíró egy belemenést követően leküldte a pályáról. Ő az FTC első kiállított játékosa az új évszázadban... Az ember­előnyt a tunisziak a 66. perc­ben használták ki és már-már a győzelmet elkönyvelték, amikor Lipcsei az utolsó perc­ben kiegyenlített! így a Fradi veretlenül vette az új évszázad első megmérettetéseit. A Monastir elleni meccsen egyébként egy csendes jubile­um is történt: Hrutka János ekkor játszotta 50. nemzetkö­zi találkozóját az FTC színei­ben! Első nemzetközi meccse még 1994-ben volt, a Rima­szombat elleni találkozón. Még egy nevezetes dátum: Lakos Tunéziában ünnepelte 27. születésnapját! Az újság­íróktól tortát kapott - a csa­pattársaktól pedig zrikát... * A Herz-FTC „legázolta" a DVSC-t! Pádárék 39-24-re győztek és ezzel 10 meccs után kilenc győzelemmel az élen álltak. A lányok addig 334 gólt szereztek - a legtöb­bet a mezőnyből - a gólkirály Farkas Ági ezúttal is 11 gólt dobott! Németh András edző: - Meg­közelítőleg úgy játszottunk, ahogyan a korábbi BL mérkő­zéseinken. Együttesemben sokan kaptak bizonyítási le­hetőséget, és kipróbálhattam több taktikai variációt. A nagy gólkülönbség annak is betud­ható, hogy a Debrecen tarta­lékosán állt fel. * Népliget: FTC-Thomas Jeans-UTE 6-2 A vízilabda rangadót a Fradi a vártnál biztosabban nyerte. Kösz ezúttal is remekelt, Nyé­ki pedig 4 gólt is lőtt! Vad Lajos edző: - Azt hiszem, hogy reális eredmény szüle­tett, ennyivel feltétlenül job­bak voltunk. A védekezésünk tökéletes volt. Ezt a taktikát egy világklasszis kapussal nyugodtan alkalmazhatjuk... Január 25. csütörtök Hazatért tíz napos edzőtábo­rozásából a Ferencváros fut­ballcsapata. A kora nyárból a télbe visszatért frad istáknak nem maradt sok idejük a lazí­tásra, hiszen másnap reggel már autóbuszra szálltak és in­dultak a gödi táborba, a mű­füves pályára. A tengerparti homok után a műfüves gya­korlás következett. Két nap múlva pedig a terembajnok­ság döntője.