Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

Ami pedig a Fradit illeti - nos Kassáról is mindig a Fradinak szurkoltam... Most, néhány hónap után tudom igazán, mit jelent a Ferencvárosnál dolgozni. Csodálatos élmény... Március 5. Üllői út: FTC-Vác FC 2-2 MK G: Nicsenko, Miriuta ■ Szeiler-Milovanovics-Hrutka, Jagodics-Zavadszky, Nyilas, Szűcs, Miriuta, Nagy N.-Horváth, Nicsenko Cs: Schultz, Vámosi, Arany A Fradi félidőben 2-O-ra vezetett - a váciak a 89. percben egyenlítettek... VARGA ZOLTÁN: - Az egész csapat rosszul játszott. Ket­tő-nullás vezetésünk után úgy tíz-tizenöt percig nagyon sok labdát eladtunk és később is rendkívül idegesen játszottunk. Bátortalan játékunkkal lényegében odaajándékoztuk a két gólt. Az eredményt igazságosnak tartom. Népliget: FTC-DKSK BorsodChem 79-60 bajnoki elődöntő ■ Bíró 11, Dénes 6, Seres 12, Béres 15, Károlyi 22 Cs: Papp 6, Hagara 3, Újvári 4, Kosjár TURSICS SÁNDOR: - A második félidő első öt perc kivéte­lével a lányok az egész mérkőzésen hibátlanul oldották meg a taktikai feladatokat, így harmincöt perc a miénk volt. A védekezésünk már megfelelő, támadásban kell még fejlőd­nünk és akkor nagyon jó lesz a csapat. Debrecen: DVSC-FTC 14-25 MK-negyeddöntő ■ Farkas-Kántor 1, Szarka, Pásztor 3, Kökény, Takács 3, Fiedler 1 Cs: Hoffmann, Pádár 3, Becz 1, Kertész 6, Tóth 4, Lówy 1, Brigovátz 2 Szünet előtt már edzőmeccs jelleget kezdett ölteni a rang­adó. A korszerű kézilabdát bemutató Fradi 7-17 után minden megerőltetés nélkül, játszadozva tartotta, majd növelte előnyét. Március 8. Csepel: Kispest-FTC 0-2 G: Nyilas, Zavadszky ■ Szeiler-Milovanovics-Szűcs, Hrutka-Korol, Nyilas, Miriuta, Ja- godics, Nagy N.-Horváth, Zavadszky Cs: Schultz Nyilas tizenegyesből elért gólja alakította ki az első félidő eredményét. Egy órai játék után ismét a kispesti kapuba került a labda: Miriuta középre emelt labdáját a jól érkező Zavadszky mintegy 6 méterről fejelte a hálóba. A 87. percben már milli­méterek hiányoztak a harmadik Fradi gólhoz: Vezér kapus messzire kifutva a kapujától mentett - de a labda Nyilashoz került, aki negyven méterről az üres kapura küldte a labdát. Már mindenki gólt kiáltott, ám végül a labda a bal kapufa közepéről csörgött az alapvonalon túlra... Egyébként a mérkőzés a Kispesti pálya körüli útjavítások miatt került Csepelre... * 97