Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

Debrecen: DVSC-FTC 22-20 ■ Farkas-Kántor, Szarka, Pásztor, Kökény 3, Takács 5, Fiedler Cs: Hoffmann, Kertész 5, Pádár 3, Tóth 2, Becz 2 A kupameccsen 11 góllal győző Ferencváros a bajnoki „visszavágón” egy teljesen más kézilabdát bemutató ellenfe­let kapott. Félidőben ugyan még 10-9-re a Fradi vezetett, de ezt a „nőnapot” a debreceniek nyerték... * Megkezdődött a teke Szuperliga-rájátszás. Az első fordulót Bélapátfalván rendezték és ott a fradisták végeztek az élen. A férfiak pályacsúcsot értek el! 1. FTC 5536 fa ■ Rákos 946, Molnár 939, Szabó S. 930, Mocsinka 921, Szabó Gy. 917, Hergéth 883 Női: 1. FTC 2597 fa ■ Kovácsné 484, Juhász 436, Fehér 433, Szenczi 419, Tóthné 419, Lovász 406 Juhász szívós játékkal legyőzte Kummernét, behozva ezzel csapata hátrányát. A finisben tovább fokozódtak az izgalmak, sőt váratlan fordulatot vett a játék menete. Kovácsné világbaj­noki formában gurított - így remek hajrával az FTC szerezte meg az első helyet. Ezt a fordulót a hölgyek részére Szegeden rendezték. Párizsban a fedettpályás atlétikai világbajnokságon a szí­neinkben először induló Ordina Tibor hármasugrásban a 8. helyen végzett. 16,65 m-es ugrása új egyéni csúcs volt! Március 9. Miskolc: DKSK-BorsodChem-FTC 85-78 ■ Dénes 19, Seres 10, Bíró 11, Béres 11, Károlyi 11 Cs: Újvári 2, Kosjár, Hagara 14 TURSICS SÁNDOR: - Az első félidőben lemostak minket a pályáról, aztán majdnem bekövetkezett a bravúr és ez a folytatásra nézve bíztató... Március 11. Vác: Vác FC-FTC 3-0 MK ■ Szeiler-Milovanovics-Hrutka, Szűcs-Nyilas, Miriuta, Vincze, Jagodics, Nagy N.-Zavadszky, Horváth Cs: Holló, Schultz Az ATV első futballközvetítésében nem láthattak Fradi-gólt a nézők. (A sporttörténeti közvetítés riportere Rokob Péter, szakkomentátora Gyenes András volt.) Egyébként a váciak már az első percben 1-0-ra vezettek és magabiztos játékkal simán győztek 3-0-ra. Ezzel a Ferencváros kiesett a Magyar Kupából. VARGA ZOLTÁN: - Nagyon fontos momentum volt, hogy már az első percben egy-nullra alakult az eredmény, ettől idegesek lettek a játékosaim és csak görcsös akarásra voltak képesek. Helyzeteink nem voltak és végül a sorozatos hibák újabb váci gólokat vontak maguk után. Kuznyecov is átadólistára került-őt a II. osztályú élcsapat, a Gázszer igazolta le. A rosszul becserélt játékos ügyének 98