Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

TURSICS SÁNDOR: - Az alapbajnokság befejezéséhez méltó játékot nyújtott a csapatunk. A célunkat elértük, erede­tileg is a második hely megszerzésé t tűztük ki és ezt teljesítettük. Az alapszakasz végeredménye: 1. BSE 21 3 2199-1662 45 2. FTC 20 4 2070-1636 44 3. DKSK 19 5 2275-1849 43 4. PVSK 18 6 1912-1580 42 ★ Népliget: FTC-Csanádi Árpád KSI 22-2 ■ Kardos-Székely 4, Péter 1, Nagy 2, Kiss 3, Fodor 2, Steinmetz B 1 Lontay 2, Matajsz 4, Dodog 1, Hesz 1, Steinmetz Á. 1 GODOVA GÁBOR: - Örülök a nagy gólarányú győzelemnek és annak különösen, hogy a fiúk láthatóan élvezték a játékot. Teke Szuperliga: Cegléd-FTC 1-7 (férfiak) ■ Mocsinka 945, Szabó Gy. 899, Molnár 883, Rákos 881, Hergéth 874, Szabó S. 871 A fradisták közül Mocsinka kiemelkedőt nyújtott: a 945 tát úgy érte el, hogy 24 darab(!) kilencest dobott. FTC-Tatabánya 7-1 (női) ■ Kovácsné 454, Tóthné 443, Fehér 435, Juhász 424, Balogh 419, Lovász 408. Február 16. Népfürdő u.: FTC-B. Brondheim (norvég) 26-21 BL-negyeddöntő ■ Farkas-Kántor 1, Tóth 3, Kökény 5, Pádár, Pásztor 1, Takács 2 Cs: Szarka 1, Fiedler 3, Becz 3, Kertész 7 NÉMETH ANDRÁS: - Amikor még friss volt a csapat, nem okozott gondot, hogy jelentős előnyt szerezzünk. Aztán elfá­radt és kisebb hullámvölgy következett, amelyből az egység, a jó csapatszellem segítette ki. VALERIJ PUTANS (Trondheim): - Akárki lesz a Ferencváros ellenfele az elődöntőben, nem számíthat könnyű párharcra, mert a magyar bajnokcsapatban rendkívül erős akaratú játé­kosok a vezéregyéniségek, és nagyszerűen véd a kapus. * Döntetlennel kezdte második ciprusi túráját a Fradi futball­csapata: FTC-Mettalurg Zaporozsje (ukrán) 2-2 G: Nicsenko 2. ■ Szeiler-Hrutka-Milovanovics, Szűcs-Zavadszky, Nyilas, Jago- dics, Miriuta, Nagy N.-Horváth, Nicsenko Cs: Arany, Kun Negyedóra elteltével Nyilas beadásából Nicsenko fejelt hon­fitársai hálójába. A II. félidő 10. percében ismét ő volt eredmé­nyes. Az ukrán testvérek mindezt nem szívesen látták és egy összecsapásnál harcképtelenné tették... Egyébként a mérkő­zés végén két vitatható tizenegyessel egyenlítettek gorombán játszó ellenfeleink... A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy ismét egy új fiú mutatkozott be a Fradiban. Kun György Ciprus szigetén játszott először az FTC első csapatában... 90