Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

Február 17. Agia Napa: FTC-DVSC 3-1 Ciprusi Kupa G: Horváth 2, Arany ■ Szeiler-Hrutka-Milovanovics, Szűcs-Nyilas, Jagodics, Miriuta, Kun, Nagy N.-Zavadszky, Horváth Cs: Hajdú, Vámosi, Arany, Korol, Limperger, Vincze, Holló A debreceni kapus a hatodik percben Miriuta hosszan előrerúgott labdájánál lyukat rúgott, így Horváth könnyedén gurította a hozzákerült labdát a kapuba. Dombi lövése a kapufáról vágódott ki - de a 60. percben a debreceniek llea révén egyenlítettek. Az utolsó tíz perc azonban a Fradié volt. Horváth beadásából Arany lőtt bombagólt, majd Miriuta át­adását ezúttal Horváth lőtte védhetetlenül a kapuba. A rendhagyó mérkőzésre a Fradi futballmúzeum egy kis trófeát ajánlott fel a győztesnek. A ciprusi kupát így a ferenc­városiak nyerték. Székesfehérvár: Álba Volán-FTC 2-2 ■ Szuper-Ancsin, Salamon, Sofron, Dobos, Dragomir, Nagy 1, Kan- gyal, Sommer, Kiss, Pindák, Svasznek, Hajdú, Sándor 1, Stas, Kaszala, Horváth, Farkas, Kocsis GOLD RÓBERT: - Nagyon jó mérkőzést vívott a két csapat. Gratulálok játékosaimnak, egy lépcsőfokkal ismét előbbre léptünk. A játékvezetők ténykedését ezúttal a hazaiak kifogásolták. Ami pedig a kiállításokat illeti a Fradi 6 perccel tovább volt emberhátrányban. Igaz a visszavont góloknál a hazaiak „sír- . tak" többet... Február 18. Pulak: FTC-Észt válogatott 3-2 G: Nyilas, Miriuta, Arany ■ Szeiler-Milovanovics-Hrutka, Jagodics-Zavadszky, Nyilas, Szűcs, Miriuta, Nagy N.-Nicsenko, Horváth Cs: Arany A Fradi a 20. percben Nyilas révén 11-esből szerzett veze­tést. Hat perccel később az észtek ugyancsak büntetőből egyenlítettek. Az 50. percben Miriuta 22 m-ről szabadrúgás­ból bombázott a kapuba. Az észtek azonban ismét egyenlítet­tek, de nem tudták kihúzni a döntetlent. A csereként beállt Arany 2 perccel a befejezés előtt húsz méterről lapos lövéssel a hálóba talált. (Amint később kiderült, ez volt Arany utolsó ferencvárosi játékosként elért gólja. Győztes gól volt és Cip­ruson esett.) Február 19. Kisstadion: FTC-Tisza Volán 6-2 ■ Szuper-Hajdú 1, Salamon, Sándor 1, Ancsin, Stás 2, Nagy, Kangyal, Sommer 2, Dragomir, Pindák, Svasznek, Farkas, Sof­ron, Kocsis, Kaszala, Horváth Az első harmad 1-1-es állása után nagyon feszült volt a ferencvárosiak hangulata - de ezután idegnyugtató hír érke­zett: a Dunaferr 3-0-ra vezet az Álba ellen. Egy pillanat alatt megnyugodtak a kedélyek és ettől kezdve szebbnél szebb akciókat vezettek a fradisták és végül biztosan győztek - döntőbe jutottak! ★ 91