Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

Január 25. Agia Napa: Lokomotiv Nyizsnij Novgorod (orosz)-FTC 2-0 ■ Hajdú-Hrutka-Korol, Szűcs-Páling, Zavadszky, Arany, Kuz- nyecov, Vincze-Holló, Touati. Cs: Szeiler, Miriuta Az első gól a felfutó orosz hátvéd bombalövéséből esett, míg a másodiknál Szeiler elcsúszott, így a csatár könnyedén lőhetett az üresen maradt kapuba. A tartalékos csapat min­dent megtett a sikerért - időnként még a durvaságokat is eltűrte - de az adódó lehetőségek ezúttal sem értek góllá. Eisemann László gyúrónk viszont partjelzőként is ragyogó­an helytállt... ■k Népfürdő u.: FTC-TuS Valle Bremen (német) 27-16 BL ■ Farkas-Kántor 1, Szarka 2, Kökény 3, Pásztor 3, Takács 5, Fiedler Cs: Hoffmann, Pádár 3, Becz 3, Kertész 4, Tóth 3 A Fradi 15-8-as félidő után magabiztosan győzött a koráb­ban oly sok keserűséget okozó brémaiak ellen. NÉMETH ANDRÁS: - A lényeg az, hogy a közepesnél valamivel jobb játékkal nyertünk. így akartuk zárni a csoport- mérkőzéseket, amelyek során ötször győztünk, s csak egy vereséget kellett elviselnünk. KOVÁCS PÉTER, az MKSZ szakmai igazgatója: - Az FTC ismét bebizonyította, hogy remek csapat. Nem túlzás, ha azt mondom, a világ egyik legjobbja. k Teke Szuperliga: Bélapátfalvai Építők-FTC 3-5 (férfi) ■ Rákos 950, Hergéth 929, Szabó Gy. 915, Szabó S. 903, Szíjjártó 900, Molnár 899. FTC-ZTE 6-2 (női) ■ Szilassy418, Szenczi423, Fehér436, Tóthné442, Juhász425, Kovács né 444. Január 26. Komjádi uszoda: FTC-Carifi Florentia (olasz) 11-8 LEN Kupa-negyeddöntő ■ Pelle-Székely 2, Péter, Nagy 3, Kiss 1, Fodor 2, Steinmetz B. 3, Lontay, Matajsz, Dodog, Hesz, Balogh A fölényes Fradi-parádéból csak három gólos előny lett. A firenzei meccset szerencsére nem ez a bíró kettős vezette. GODOVA GÁBOR: - Minden dicséretem a fiúké, mindent megtettek a nagykülönbség győzelemért. Sajnos mások is - az ellenkezőjéért... k Agia Napa: FTC-Sahtyor Donyeck (orosz) 1-1 G: Hrutka ■ Szeiler-Korol-Vámosi, Hrutka, Jagodics-Zavadszky, Szűcs, Nyilas, Miriuta-Horváth, Nicsenko. Cs: Hajdú, Vincze, Holló Két 2-0-ás vereség után ezen a vasárnapon végre született Fradi-gól. Hrutka szerezte meg a vezetést, de az oroszok mindjárt egyenlítettek. Amint kiderült, a félidei 1-1 már vég­eredménynek számított. A meccs kellemetlen momentuma Nicsenko sérülése volt... A következő két meccsen ezért nem játszott. 85