Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

Sopron: PVSK Dália-FTC 68-56 MK-elődöntő ■ Újvári, Kosjár 2, Dénes 7, Seres 16, Károlyi 11 Cs: Hagara 4, Béres 6, Papp 2, Bíró 8 A mérkőzés döntő szakasza a második félidő első öt perce volt, amelyet a pécsiek 9-2-re nyertek. BODNÁR GYÖRGY, a Sport Tv Kft. igazgatója: - A sport a legnagyobb népszórakoztató intézmény a világon. Amíg ilyen hangulatú kupadöntők léteznek, addig nekem az eredmény másodlagos. A játék és a színvonalas sportélmény a lényeges. Január 27. Sopron: GYSEV Sopron-FTC 87-67 MK 3. helyért ■ Újvári 7, Seres 15, Bíró 3, Béres 7, Károlyi 5 Cs: Hagara 15, Papp 10, Dénes 5, Kosjár A bronzérmet a hazaiak akarták jobban. A helyi közönség így nem az igazi Fradit láthatta - dehát ők örültek a saját sikerüknek. TURSICS SÁNDOR: - A Sopron győzelméhez nem fért kétség. Megyeri út: UTE-FTC 3-6 ■ Szuper-Nagy, Kangyal, Sommer 1, Dragomir 1, Pindák 1, An- csin 1, Salamon, Sándor 1, Dobos 1, Kocsis, Svasznek, Hajdú, Sofron, Majoross, Kaszala, Horváth, Farkas A Fradi csak az utolsó harmadban biztosította be győzelmét. Január 28. Agia Napa: Karlsruhe (német)-FTC 3-0 ■ Hajdú-Korol-Hrutka, Jagodics-Zavadszky, Nyilas, Vámosi, Miriuta, Szűcs-Holló, Horváth Cs: Limperger, Vincze A sok helyi pálya közül ezúttal a stadionban játszottak a fiúk - dehát néző ezúttal sem volt, ezek a meccsek szurkolói hangok nélkül zajlottak... A viharos szél zúgása és a játékosok kiáltásai, edzői bekiabálások adták a háttérzajt. Ezt a meccset a német csapat magabiztosan nyerte meg, de azért lehetett volna szorosabb is az eredmény. 2-0-nál Horváth kétszer is hibázott - már csak a kapussal állt szemben... Január 29. Agia Napa: FTC-Szaturn 1991 Szentpétervár (orosz)-FTC 1-1 G: Nyilas ■ Hajdú-Vámosi-Hrutka, Limperger-Vincze, Nyilas, Jagodics, Miriuta, Páling-Zavadszky, Horváth Cs: Szeiler, Korol, Kuznye- cov, Holló A másodosztályú orosz csapat kezdett jobban, de gólt a mieink szereztek előbb. A ciprusi játékvezető túl szigorúan 11 -est ítélt, amit Nyilas értékesített. Ez volt az FTC első 11-es gólja Ciprus szigetén. Már félidőben 1-1 volt az eredmény. A második játékrész legizgalmasabb pillanata az volt, amikor Jagodics egyedül megkergetett négy oroszt. Ekkor a két csapat cserejátékosai, vezetői a pályára rohantak és majd­nem tömegverekedés lett a dologból... Komjádi uszoda: Vasas-FTC 8-7 ■ Pelle-Péter 1, Nagy, Kiss 2, Fodor 1, Steinmetz B. 2, Balogh 1, Matajsz, Dodog, Székely, Lontay 86"^ü