Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

utolsó pillanatokban Újvári győztes dobásával alakult ki a végeredmény. :k Az FTC labdarúgócsapata a késő esti órákban elutazott Izraelbe. A meghiúsult argentin-mexikói túra helyett ez az út jött létre, amelyre majd az egész játékoskeret elutazhatott. A beteg Nagy Zsolt, a családi gyász miatt hazautazó Kuznyecov és a fegyelmezetlenség miatt megbüntetett Vincze Ottó ma­radt csak itthon. A csapattal egyetlen vezető, Fiavasi Mihály utazott... Január 27. FTC-Cegléd 8-0 (5468-5085) ■ Hergéth 960, Rákos 937, Molnár 903, Szabó Gy. 855, Szabó S. 889, Klak 884. Az FTC pályacsúcshoz közeli eredménnyel könnyedén nyert a ceglédiek ellen. ★ Az Ózd-FTC női teke bajnoki mérkőzést a rossz útviszo­nyok miatt a rájátszás előtt játsszák le a csapatok. * Kisvárda: Kisvárdai SE-FTC 21-31 ■ Farkas A.-Becz 2, Tóth 5, Kökény 5, Kulcsár 3, Farkas Á. 4, Fiedler 2 Cs: Kerner, Kertész 5, Horváth 2, Takács 2, Szarka 1 A Fradi biztosan nyerte - az FTC szempontjából - a játék­vezetők által nem túl támogatott mérkőzést... Népliget: FTC-PVSK Dália 62-72 ■ Karch 11, Újvári, Sres 13, Béres 18, Károlyi 9 Cs: Bíró 6, Nagy, Hagara 2, Fekete 3 TURSICS SÁNDOR: - Ennyivel érettebb, rutinosabb csapata Pécs. ★ Hajós Alfréd uszoda: Csanádi KSI-FTC 5-12 Pelle-Péter 3, dr. Loványi, Nagy, Vad 2, Balogh, Bíró 5, Szabó, Czirok, Dodog 1, Csizmadia, Horváth Január 28. Kiryat Shemona: Szpartak Moszkva—FTC 2-1 G: Nyilas ■ Hajdú-Telek-Jagodics, Nagy N—Milovanovics, Albert, Simon, Nyilas, Kecskés-Kopunovics, Kuntics Cs: Szeiler, Páling, Hrut- ka, Szűcs, Fatusi, Zavadszky Ami a meccsel kapcsolatos jubileumot illeti, nos ez volt Novák Dezső edzőnek a 100. nemzetközi mérkőzése! Izrael­ben, pláne az oroszok ellen még soha senki nem jubilált... Nem is jubilálhatott, hiszen az FTC történetének első Izrael­ben játszott mérkőzése volt ez a 90. perc. A 90. percnek sajnos jelentősége volt, hiszen a Fradi az utolsó percben kapott góllal veszítette el a mérkőzést. A krónikába tartozik, hogy az új esztendő első FTC hivatalos gólját Nyilas Elek jó húsz méterről bombázta a kapuba. Január 29. Komjádi uszoda: UTE-FTC 10-11 ■ Pelle-Péter 1, Tóth 3, Vad 2, Balogh, Bíró 1, Csizmadia 2, dr. Loványi 2, Nagy, Czirok, Horváth 9