Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

Az FTC - bár az utolsó fél percben a liláknál volt a labda -- megérdemelten győzte le a tavalyi bajnokot. Tuba: FC Tuba-FTC 1-9 G: Zavadszky 3, Schultz 2, Fatusi 2, Simon, Milovanovics ■ Hajdú-Telek-Jagodics, Nagy N.-Milovanovics, Albert, Simon, Nyilas, Kecskés-Zavadszky, Kopunovics Cs: Szeiler, Timár, Hrutka, Páling, Kuntics, Schultz, Szűcs, Fatusi A III. osztályú izraeli csapat ellen csak a második félidőben estek sűrűn a gólok - szám szerint hét! Január 30. Beer Sheva: Hapoel Beer Sheva-FTC 4-2 G: Albert 2 ■ Hajdú-Telek-Jagodics, Nagy N.-Milovanovics, Albert, Simon, Nyilas, Kecskés-Zavadszky, Kuntics Cs: Szeiler, Hrutka, Pá­ling, Kopunovics, Schultz, Szűcs, Fatusi Az FTC a hazaiak 2-0-ás vezetése után szépített, majd a Flapoel ismét újabb két gólja után Albert állította be a vég­eredményt. ★ Dunaújváros: Dunaferr-FTC 7-3 Poljakov-Horváth, Kangyal, Sándor 2, Dobos, Nagy, Sala­mon, Floffmann, Oreskin, Farkas, Molnár, Dragomir, Pindák 1, Netkovszky, Flaluska, Gergely. A Fradiban a hét gólt kapó Poljakov kapus volt a legjobb... Február 2. Kiryat Shemona: Shemona (izraeli)-FTC 1-4 G: Zavadszky 2, Kecskés, Nyilas ■ Hajdú-Telek-Jagodics, Nagy N.-Milovanovics, Albert, Simon, Nyilas, Kecskés-Zavadszky, Kuntics Cs: Hrutka, Páling, Schultz, Szűcs, Fatusi, Szeiler Rendhagyó sztori: három fradista is a kiállítás sorsára jutott! (Simon, Nyilas, Milovanovics.) A Fradi félidőben már 4-0-ra vezetett! A durva játék miatt a 80. percben véget ért a mér­kőzés... •k Kisstadion: FTC-Alba Volán 4-8 ■ Poljakov-Kangyal, Horváth, Sándor, Dobos, Pindák, Hudák, Salamon 1, Dragomir, Simon, Hoffmann 2, Hajdú, Molnár, Kiss 1, Oreskin, Nagy. Az első hat percben négy gólt láthatott a közönség, a Fradi 2-0-ra majd 3-1 -re is vezetett. A harmadok eredménye sokat­mondó: 3-3, 1-2, 0-3... Február 3. Népligeti uszoda: FTC-OSC 15-9 ■ Kardos-Péter 1, dr. Loványi 1, Tóth 4, Vad 1, Bíró 5, Csizmadia 1, Nagy 1, Dodog 1, Horváth, Czirok 100 néző előtt 100%-os biztonsággal győzött a főleg Bíró Attila és Tóth László góljaival előnyt szerzett ferencvárosi gárda. k Városmajor: BSE-FTC 83-77 ■ Karch 6, Witherspoon 15, Seres 20, Bíró 8, Béres 9 Cs: Újvári 9, Károlyi 6, Nagy 4