Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

November 17. Népfürdő u.: FTC-K.E. Ljubljana (szlovén) 27-24 BL ■ Farkas-Kántor, Szarka, Kökény 2, Pádár, Takács 3, Fiedler 5 Cs: Hoffmann, Becz 4, Pásztor, Kertész 9, Tóth 4 Félszegen, sokat ügyetlenkedve kezdett a Ljubljana, így Fiedler és Kertész góljaival gyorsan letette névjegyét a Fradi. A pompás kezdés után szerényebb játékkal folytatta csapa­tunk. A Fradiban különösen Kertész tűnt ki, aki a 21. percig hét gólt szerzett! Szünetben így is a szlovének vezettek két góllal (13-15). Az egyenlítés és a fordítás Fiedler, Tóth és Takács nevéhez fűződött, majd Becz büntetőből növelte az előnyt. A fordulatos, férfias csata hajrájában a Fradi szenzációsan védekezett és Hoffmann a cserekapus is kitűnő napot fogott ki. Székesfehérvár: Álba Volán-FTC 5-1 (1-0, 2-1,2-0) ■ Juhász-Nagy, Svasznek, Sofron, Dobos, Stás 1, Salamon, Hajdú, Sándor, Ancsin, Pindák, Kangyal, Kaszala, Sommer, Hegyi, Farkas, Horváth, Hudák, Dragomir, Iszakov GOLD RÓBERT: - A döntő pillanatokban nem figyeltünk eléggé, ekkor előnyt szerzett a Volán, amikor pedig úgy tűnt, hogy sikerül felzárkózni, védelmi hibákból növelte előnyét a fehérvári csapat, amely így végül megérdemelten győzött. November 20. Csepel: Csepel-FTC 0-3 MK G: Horváth 2, Holló ■ Szeiler-Hrutka-Szűcs, Milovanovics-Zavadszky, Nyilas, Lim- perger, Miriuta, Nagy N.-Nicsenko, Horváth. Cs: Lisztes, Holló A mérkőzést zuhogó esőben, gyér érdeklődés mellett ját­szották. Az első félidő eseményei még nem sugallták a Fradi magabiztos győzelmét. Nem játszottak rosszul Nyilasék, de a Csepel is egyenrangú ellenfél volt. Sőt - a nagyobb helyzete­ket már akkor is a hazaiak hagyták ki. Aztán a Fradi a második félidőben könnyed támadójátékkal és szép gólokkal rukkolt ki. Horváth ezúttal mintegy 20 m-ről leadott bombalövéssel szer­zett örömet. Furcsa, de igaz: biztosan győzött a Fradi, noha a Csepel még vert helyzetben is hat százszázalékos helyzetet hagyott ki! Népliget: FTC-VFL Bochum (német) 102-72 Ronchetti Kupa ■ Bíró 16, Hagara 15, Dénes 18, Béres 13, Károlyi 22. Cs: Kosjár 8, Papp 8, Roczkov 2 Az FTC lehengerlő, parádés győzelmével visszavágott a vendégeknek és bár nem jutott tovább a csoportból, legalább megszerezte annak harmadik helyét. November 22. Szeged: Tisza Volán-FTC 3-6 (1-3, 2-1, 0-2) ■ Juhász-Ancsin, Kangyal, Sándor 2, Dobos 1, Stas 1, Nagy, Salamon, Iszakov, Csizmadia 1, Dragomir, Horváth, Svasznek, Pindék 1, Hudák, Sofron, Sommer, Hajdú, Katona, Farkas, Hegyi, Szuper 71