Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

Háromnegyed órát késett a mérkőzés, mert a játékvezetők egy karambol miatt csak később érkeztek meg... Aztán a Fradit nem érte „baleset" a szegedi pályán, sőt jól kezdtek. 2-0-ra elhúztak a 8. percig és ezt a különbséget majdnem végig tartották. Ebben nagy része volt a Fradi 16 esztendős kapustehetségének, aki nevének megfelelően, szuper módon védett... November 23. Baja: Bajai TK-FTC 63-94 ■ Bíró 5, Béres 21, Seres 26, Hagara 8, Károlyi 12. Cs: Dénes 10, Kosjár 8, Papp 4 TURSICS SÁNDOR: - Örülök, hogy vége a mérkőzésnek. Ez ma talán a legnagyobb örömöm. Nem tetszett a csapat ráhangoltsága, figyelme - de nyertünk! Népliget: FTC-Egervin 17-9 MK ■ Pelle-Székely 1, Péter 1, Nagy S. 2, Dodog 1, Hesz 1, Matajsz, Lontay, Kiss 3, Fodor 4, Steinmetz B. 1, Balogh 2, Steinmetz A. 1 GODOVA GÁBOR: - Lendületesen, de sok hibával játszot­tunk, főleg az emberhátrányos védekezés nem tetszett. November 24. Fáy u.: ill. ker.-FTC 4-3 G: Horváth 2, Nyilas ■ Szeiler-Hrutka-Milovanovics, Szűcs-Nyilas, Lisztes, Limper- ger, Miriuta, Nagy N.-Nicsenko, Horváth Cs: Zavadszky, Holló Nyilas, az újdonsült csapatkapitány, szabadrúgásból be­ívelte a labdát, Limperger lefejelte és Horváth két méterről a kapuba kotorta. így kezdődött a mérkőzés és senki sem gondolhatta, hogy a vége „dráma" lesz. A menetrend végig az volt, hogy a Fradi gólját a kerületiek mindig kiegyenlítették. Azért a 83. percben a Fradi kétgólos előnyre is szert tehetett volna. Nicsenko azonban 100 százalékos gólhelyzetben csak kapura gurította a labdát, amelyet a kapus így bravúrral még védeni tudott. Aztán a 86. és 88. percben már a ferencvárosi kapuba került a labda. Nem akármilyen védelmi hibák után... VARGA ZOLTÁN: - Azt kell mondanom, hogy szó szerint elszórakoztuk ezt a mérkőzést. Az MTK vereségével jó san­szot kaptunk, de nem tudtunk élni a lehetőséggel. A mai mérkőzésen hiába játszottunk fölényben, ellenfelünk elké­pesztő védelmi hibáinkból négy gólt szerzett. Annak a csapat­nak, amelyik bajnokságot akar nyerni, az ilyen meccseket hozni kell, mi ezt elmulasztottuk, pedig voltak lehetőségeink a győzelemre. Végezetül azt kell mondanom, hogy számomra a döntetlen is felért volna a vereséggel. •k Népliget: Egervin-FTC 7-13 MK ■ Pelle-Székely 2, Steinmetz B, Fodor 3, Kiss 3, Hesz 2, Stein­metz Á. 1, Balogh, Nagy, Matajsz 1, Dodog, Lontay 1 Az egriek minden góljukat akcióból érték el a félgőzzel játszó Fradival szemben. GODOVA GÁBOR: - A számtalan kihagyott helyzet miatt jó úszóedzés volt... ■k 72