Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

büntető-bemutatója után (hat perc alatt hétből hét) az első félidő vége felé már húsz pont fölé nőtt a Fradi-előny. A Fradi ekkor 10 mérkőzés után 100 százalékos teljesít­ménnyel az első helyen állt. Október 25. Kőér u.: Bp. Spartacus-FTC 19-25 ■ Farkas-Szarka 2, Tóth 5, Kökény 3, Győrffyné, Kertész 7, Takács 2 Cs: Pásztor 3, Brigovácz, Papp 1, Fiedler, Pádár, Lőwy 2 NÉMETH ANDRÁS: - A bajnokság eddigi fordulói közül most nyújtotta a legrosszabb teljesítményt a csapat, ám ennek csak a heti megterhelés volt az oka. November közepén két Bajnokok Ligája-meccset játszunk, és akkor megyünk Győrbe is. Akkorra kell a csúcsforma... Október 26. Pécs: PMFC-FTC 1-2 G: Hrutka, Nyilas ■ Szeiler-Telek-Kuznyecov, Hrutka—Nyilas, Miriuta, Szűcs, Lisz­tes, Nagy N.-Horváth, Nicsenko Cs: Arany, Holló, Jagodics Közepes színvonalú találkozón a vártnál nehezebben győ­zött a Ferencváros. 1-0-ás hazai vezetés után a 37. percben egyenlített a Fradi: Nagy Norbert ívelt szabadrúgására Hrutka ugrott a legmagasabbra, és nyolc méterről a kapu jobb olda­lába fejelte a labdát. A nagy támadókedvvel játszó Hrutka a második félidőben egy olyan erős bombát küldött a kapu mellé, hogy a labda beszorult a pályát övező vasrácsba... A Fradi győztes gólja tizenegyesből esett. A 78. percben Nyilast fellökték - a bün­tetőt a sértett lőtte a hálóba. ★ Népliget: FTC-BSE 83-79 ■ Bíró 11, Hagara 10, Béres 16, Seres 11, Károlyi 20 Cs: Dénes 4, Török, Papp 11, Kosjár Szokatlanul sokan voltak kíváncsiak a veretlenek mérkőzé­sére, így telt ház és remek hangulat várta a csapatokat a kezdés előtt. Főleg a ferencvárosi szurkolóknak köszönhetően hatalmas hangorkánban kezdődött a mérkőzés. Mindkét csa­pat mindent megtett a győzelemért. A rendkívül izgalmas utolsó percekben a győzelem végül a fiatalabb és lendülete­sebb ferencvárosiaknak sikerült. A mérkőzés után a máskor oly szigorú ferencvárosi edző, Tursics Sándor is nagyon bol­dog volt: - Utólag bevallom, egy forintot nem adtam volna a mérkőzés előtt ezért a győzelemért. Nem reméltem, hogy a lányok képesek lesznek egy ilyen nehéz taktikai feladatot megoldani, hogy irányító nélkül kellett játszanunk... * Népliget: FTC-Bp. Spartacus 14-2 ■ Pelle-Székely, Péter 2, Lontay, Nagy S., Kiss 2, Dodog, Fodor 7, Flesz, Steinmetz B. 1, Balogh, Steinmetz Á. 2 Repülőrajtot vett a Fradi, az első támadásból betaláltak a zöld-fehérek, majd másfél perc után már 3-0 volt az ered­mény! A mérkőzésen főleg Fodor Raymund parádézott, remek