Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

játékkal hét gólt szerzett! Az utolsó percekben a lelkes közön­ség vastapsától kísérve iskolajátékot mutatott be az FTC. Október 27. Székesfehérvár: FTC-Alba Volán 2-5 ■ Juhász-Hegyi, Salamon, Sommer, Kaszala, Dragomir, Nagy, Svasznek, Sofron, Dobos, Stás, Horváth, Ancsin, Sándor, Csiz- min, Iszakov, Hudák, Pindák, Szuper A harmadok: 1-3, 1-2, 0-0. Gólszerzők: Sofron, Dobos GOLD RÓBERT: - Egyéni hibák után szinte felkínáltuk a győzelmet ellenfelünknek. OCSKAY GÁBOR (Álba): - Az első harmadban két perc alatt szerzett háromgólos előnyünk eldöntötte a meccset. Október 29. Newcastle: Newcastle United-FTC 4-0 UEFA Kupa ■ Szeiler-Telek-Hrutka, Kuznyecov-Nyilas, Jagodics, Miriuta, Szűcs, Nagy N.-Horváth, Nicsenko Cs: Zavadszky, Arany, Holló 0-0-ás állásnál az angolok tizenegyest hibáztak! Húsz perc múlva - még a félidő hajrájában azonban Szeiler kapujába került a labda. A második játékrészben - hiába védekezett hősiesen a csapat - még három hazai gól keserítette a Fradi- tábort. Az utolsó az utolsó pillanatokban - a 92. percben esett - lesből... De hát nem ezen múlt. VARGA ZOLTÁN: - Teljesen megérdemelten győzött és jutott tovább a Newcastle. Jobb csapat mint a Ferencváros. A mérkőzés a középpályán dőlt el, az angoloknak ez a csapat­része nagy fölényben volt a mienkkel szemben. Egy-két pró­bálkozásunk volt, de ez kevésnek bizonyult. Szeiler, Hrutka, Telek és Szűcs jól futballozott. Elöl Nicsenko küzdött, hajtott, tartotta a labdát ameddig tudta. ARANY LÁSZLÓ: - Ha a négy-null túlzás is, hiszen az utolsó találat les volt, az angolok két góllal biztosan jobbak voltak nálunk. Láthattuk, hogy egy, a világ élvonalába tartozó csapat miben és mennyivel jobb nálunk. Október 31. Miskolc: DKSK Borsod-FTC 95-70 ■ Dénes 8, Béres 4, Seres 21, Bíró 6, Károlyi 6 Cs: Kosjár2, Papp, Hagara 23 TURSICS SÁNDOR: - Volt kétszer tíz percünk, amikor fe­gyelmezetten koncentráltunk. Sajnos kétszer öt perc rövidzár­latot kaptunk, és ezt a remek Diósgyőr kihasználta. A Ferencváros ezzel elveszítette veretlenségét - míg a másik oldalon karneváli hangulatban ünnepelték legyőző­inket... November 2. Üllői út: FTC-UTE 3-1 A rangadó kezdetét gyászszünet előzte meg. Immár hagyo­mány, hogy az FTC csapata a halottak napja alkalmából az év közben elhunyt Fradi-szurkolók emlékére tartja a gyászper­cet. .. A lila-fehérek egy jól eltalált Szanyó-szabadrúgás góllal vezettek. Az egyenlítés az 60. percben történt: Miriuta beadá­sát Nicsenko úgy fejelte be, hogy a labda a kapufát érintve jutott a hálóba. A fradisták következő örömperce a hetvenhe- tedik volt. Ezúttal is a kis ukrán csatárt ölelgették a társak: Horváth átadását közelről küldte a kapuba. Három perccel 66 «üü^■