Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

bajnokságban az majd menetközben derül ki. A cél a négy közé jutás. GÁLOS LÁSZLÓ a megbízott edző: - Örülök a győzelem­nek, de ez még igencsak idényeleji forma volt, főleg a véde­kezésünk volt gyenge. Nehéz ellenfél volt a Kecskemét. * Bad Urach: FTC-Koprinvica (horvát) 15-15 ■ Farkas-Kántor 3, Szarka, Pásztor, Takács, Lőwy, Fiedler 3 Cs: Kertész 6, Tóth 2, Őze 1 Kovásznai Német András edző már az elindulás előtt tisztában volt azzal, hogy „csikócsapata” számára csak amolyan erőfelmé­résről lehet szó a német fürdőelyen. A két csapat között jelenleg minimum hat gól a különbség a horvátok elleni talál­kozó előtt. Azután a lányok alaposan meglepték a mestert. Végig sakkban tartva a BEK-győztest, az utolsó másodpercben lőtt Fiedler góllal kicsikarták a győzelemmel felérő döntetlent. Ráadásul olyan mérkőzésen amelyről azt mondta Gunnar Prokop a Hypo nagyfőnöke: -Ez a találkozó akár döntőnek is beillett volna! ★ Bad Urach: FTC-Montex Lublin (lengyel) 16-12 Ld.: Kántor 3, Tót 3, Takács 3 A Fradi az esti mérkőzésen végig fölényesen játszva verte a lengyel gárdát. Különösen Kántor, Szarka és Fiedler re­mekelt. Augusztus 31. Bad Urach: FTC-TVG Lützellinden (német) 9-11 FTC-ASPIT Metz (francia) 12-9 A félidei háromgólos vezetésből veszítettek a lányok a németek ellen... A Metz már könnyebb falat volt, itt 8-4-re vezetett a magyar bajnok a forduláskor, de a végső győzelem­hez egy szenzációs formában védő Farkas Andrea is kellett. Dortmund (német)-FTC 15-14 ■ Farkas-Kántor, Tóth 5, Lőwy 2, Kovásznai 1, Kertész 6, Takács Cs: Hoffmann, Szarka, Pásztor, Fiedler, Brigovácz Villámtornák sajátossága, hogy hiába a rövidített játékidő, a mérkőzések idegileg ugyanannyit kivesznek a játékosokból, mint a rendes csaták. Ez történhetett a Ferencváros lányaival is, hiszen a Dortmund elleni utolsó mérkőzésen „fejben" ve­szítettek Szarkáék. A németek félidőig négy gólos előnyre tettek szert. A szünetben kapust cserélt Németh András, lévén, hogy az addig csúcsformában védő Farkas Andrea elfáradt. Szerencsére a helyére állt fiatal Hoffmann ragyogó védéseinek is köszönhetően a ferencvárosiak a második fél­időt 8-5-re „nyerték”. így mindössze egygólos lett a vereség, ám a legjobb hat közé jutáshoz legalább döntetlenre lett volna szükség. A tornát végül a Hypo nyerte a Dortmund és a Vilcea előtt. 49