Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

Szeptember 1. A 34 csapat részvételével rendezett KÖFÉM Kupa minősítő versenyen két Fradi-siker is született. A férfiak egyéni versenyét Rákos nyerte (574 fa) Hergéth (564) előtt. Csapatban a Ferencváros 2172 fával győzött. A nőknél mind az egyéniben (Kovácsné), mind csapatban a mieink ezüstér­mesek voltak. Szeptember 4. Üllői út: FTC-Vác FC Samsung 3-1 G: Horváth 2, Zavadszky ■ Szeiler-Telek-FIrutka, Limperger-Nagy Zs., Jagodics, Miriuta, Arany, Nagy N.-Florváth, Zavadszky Cs: Szűcs, Aranyos, Páling A Fradi már a 7. percben vezetést szerzett: Horváth nagy­szerű átadását Zavadszky lőtte a kapuba. A következő félórá­ban még két ferencvárosi találat született - mindkettőt a nagy kedvvel játszó Horváth szerezte. Ám, hiába volt a könnyed játék, elég volt egyetlen kihagyás és máris szépített a Vác. Amint később kiderült a félidei 3-1 végeredményként kerül a krónikákba. Pedig úgy tűnt, hogy a folytatásban a Fradi még növeli góljai számát. A II. félidő elején öt perc alatt három holtbiztos helyzetben hibáztak a fradisták... NOVÁK DEZSŐ: - Az első és a második félidő első negye­dórájában számtalan helyzetet teremtettünk, és számolatlanul hibáztuk el lehetőségeinket, ám ezzel együtt is háromgólos vezetést szereztünk. A mérkőzés vége felé a jól játszó Vác feljött és tulajdonképpen örülnünk kellett, hogy megszereztük a három bajnoki pontot. Mint később kiderült, ez volt Novák Dezső utolsó mérkőzés utáni edzői nyilatkozata... ★ Szekszárdi KSC Szekszárd-FTC 66-82 ■ Béres 2, Újvári 7, Seres 30, Bíró 3, Károlyi 8 Cs: Kosjár, Dénes 12, Papp 13, Hagara 7 A Fradi a hajrában alakította ki a nagy különbségű győzel­met. Szeptember 6.: Novák Dezső lemondott az FTC vezető­edzői tisztségéről. A sok sértő megnyilvánulást nem bírta tovább és a mérkőzés után felállt a kispadról. Edzősége alatt a Fradi pontosan kétszáz alkalommal győzött. A kétszázadik- nál kifütyülték és tüntettek ellene - hiába győzött a csapat... Szeptember?. Csepel: Csepel-FTC 1-1 G: Arany ■ Szeiler-Telek-Hrutka, Limperger-Nagy Zs., Jagodics, Miriuta, Arany, Nagy N.-Zavadszky, Horváth Cs: Szűcs, Páling A szakadó esőben talán kétezren ha voltak a lelátókon... A Ferencváros kispadján Mucha József ült, akit a szakosz­tályvezetőség a Csepel, majd az Olympiakosz elleni mérkőzés dirigálásával bízott meg. Mucha a mérkőzés végén így nyilat­kozott a látottakról: - Példás küzdőszellem jellemezte a csa­patot, és érzésem szerint a második félidőben nyújtott játé­kunkkal elvihettük volna a három pontot. Egyébként a hazaiak szerezték meg a vezetést, amelyet Arany a 28. percben kiegyenlített: hat méterről kapásból lőtte