Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

Azután Sándor Szilárd bombája, majd Dobos szép góljával eldőlt a mérkőzés. Január 10.: Havasi Mihály az FTC labdarúgó-szakosztályá­nak menedzsere bejelentette, hogy megállapodott a győri vezetőkkel - így Jagodics Zoltán fél évig az Üllői úton rúghatja a labdát. * Kőér u.: Spartacus-FTC 17-30 ■ Farkas A-Becz 4, Tóth 1, Kökény 3, Pádár 2, Farkas Á 9, Takács 4 Cs: Hoffmann, Szarka 4, Horváth, Kulcsár 2, Kertész 1 A mérkőzés nevezetessége nem a pályán, hanem a kispa- don történt: az első félidő 23. percében Németh András edzőnknek Pál Árpád játékvezető felmutatta a piros lapot. Az FTC mai vezetőit — dr. Szívós István ügyvezető elnököt és Deák László ügyvezető elnökhelyettest - 1991. január 10-én választották a klub élére. Az immár ötéves kisjubile- umról a klub jelenlévő munkatársai vidám hangulatban em­lékeztek meg. A régi Toldi-teremben ez volt az utolsó ren­dezvény... Január 11., Népliget: FTC-Szombathelyi SE 127-39 ■ Karch 15, Újvári 13, Witherspoon 14, Seres 27, Béres 17 Cs: Török 2, Bíró 8, Károlyi 6, Nagy 16, Hagara 9. Seresék már a 31. percben elérték a máskor bűvösnek számító 100 pontot. Január 13., Szarvas: BSC Szarvas-FTC 48-75 ■ Karch 8—Újvári 11, Witherspoon 6, Seres 19, Béres 4 Cs: Károlyi 10, Bíró 9, Nagy 6, Hagara 2 A pénzhiány miatt szétesett hazai együttes igencsak ifi szintű volt. Ennek ellenére végigküzdötték a mérkőzést, amelyről Tursics Sándor edzőnk csak ennyit mondott: - Örü­lök, hogy vége lett. •k Székesfehérvár: FTC-Dunaferr 2-5 ■ Poljakov-Horváth, Kangyal, Sándor, Dobos, Simon, Nagy, Dá­vid, Dragomir, Oreskin, Salamon, Farkas, Kiss 1, Hudák 1, Pindák, Netkovszky, Gergely, Haluska A Fradi a mérkőzés feléig tartotta magát, de végül a Duna- ferr biztosan nyerte a színvonalas találkozót. Vilcea: CR Vilcea-FTC 26-26 Bajnokok Ligája ■ Farkas A.-Becz 4, Tóth 2, Kökény 5, Pádár 4, Farkas Á. 9, Fiedler 2, Cs: Kerner, Szarka, Takács A román csapat is 100%-os teljesítménnyel vezeti országa bajnokságát - így a két élgárda összecsapása óriási küzdel­met, nagy mérkőzést ígért. Az is volt. Öt perccel a találkozó befejezése előtt 25-25 volt az állás... Ezután a románok bedobták 26. góljukat - de a Fradi Farkas Ági révén öt másodperccel a befejezés előtt egyenlített! 6^