Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

Január 15. Jászberény: Ice Lehel-FTC 3-4 ■ Poljakov-Nagy, Molnár, Kiss 1, Oreskin, Dragomir, Horváth, Kangyal, Sándor 2, Dobos, Simon 1, Salamon, Farkas, Hoff­mann, Hudák, Pindák A Fradi fontos 2 pontot hozott el a jászberényi jégről. Pindá- kék egyébként a második harmad végén már 4-1-re is vezet­tek. Tizenkét mérkőzés után ekkor a tabella ezt mutatta: 1. Dunaferr 22, 2. FTC 12, 3. Ice Lehel 9, 4. Álba Volán 5 pont. Január 16., Debrecen: D. Amatőr Hoki Klub-FTC 2-12 Magyar Kupa ■ Budai-Horváth, Kangyal, Dragomir 2, Hoffmann 1, Pindák 1, Farkas N. 1, Hajdú 1, Netkovszky 2, Haluska 1, Gergely, Nagy 1, Búzás 1, Fodor, Farkas 1, Szuper. A legjobb nyolc közé az OB l-es csapatok, valamint három OB Il-es jutott. Január 17., Szekszárd: KSC Szekszárd-FTC 69-82 ■ Nagy, Karch 12, Witherspoon 26, Seres 13, Béres 12, Cs: Bíró 10, Károlyi 9, Újvári. Guóth Iván a szekszárdiak edzője: - Több sebből vérző csapatom mindkét félidőben hősiesen ellenállt, de a ferenc­városiak magassági fölényét és két remek idegenlégiósuk játékát nem tudtuk ellensúlyozni, így is önmagunkat múltuk felül. Gratulálok a Fradinak! (A KÖNYVBEN LÉVŐ NYILATKOZATOK DÖNTŐEN A NEMZETI SPORT­BÓL SZÁRMAZNAK) Január 19. Megtörtént az első nyilvános labdarúgó edző­mérkőzés. A Népligeti pályán mintegy ötszázan figyelték di­deregve, hogy hogyan mozognak a kedvencek. A Ferencvá­ros végül 2-1-re győzött a Budafok ellen, mégpedig Za- vadszky és Fatusi góljaival. Az edzőmeccsen egyébként a beteg Nagy Zsolt és Kuntics kivételével mindenki pályára lépett. Székesfehérvár: Álba Volán-FTC 8-6 ■ Poljakov-Horváth, Kangyal 1, Sándor, Dobos, Simon, Molnár, Nagy, Hoffmann 1, Preskin, Kiss 2, Salamon, Farkas, Dragomir 1, Hudák 1, Pindák, Netkovszky, Gergely, Haluska, Hajdú A hazaiak vezetését a Fradi a 30. percben egyenlítette ki. 4-4 után még 5-5 is volt, de a 38. perctől elhúztak a fehérvá­riak. Az utolsó harmadban már csak egy-egy gól, de rengeteg pofon és ökölpárbaj volt látható. Farkas András pedig ezt mondta a találkozó végén: - A kritikán aluli játékvezetés döntötte el a mérkőzés sorsát. Január 20. Zágrábi út: Egis OC-FTC 70-113 Magyar Kupa ■ Karch 24, Újvári 8, Seres 25, Bíró 25, Béres 12 Cs: Nagy, Witherspoon, Kajdacsi, Hagara8, Károlyi 11. Az FTC könnyedén jutott tovább a nyolcaddöntőből. ★ 7