Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

Április 13. Pécs: Pécsi MKC-FTC 18-33 ■ Farkas A.-Becz 1, Szarka 1, Pádár 4, Kökény 1, Kertész 5, Fiedler 4 Cs: Vavrik, Takács 4, Tóth 8, Florváth 3, Lőwy 2 SPOLÁR VIKTOR a pécsiek edzője: - A lendületesen és pontosan kézilabdázó bajnokcsapat ellen ennyire futotta az erőnkből... Április 14. Üllői út: FTC-Haladás 0-0 ■ Hajdú-Telek-PIrutka, Szűcs-Arany, Lisztes, Albert, Jagodics, Kecskés-Nicsenko, Kopunovics Cs: Kuntics, Milovanovics A Ferencváros gyenge teljesítményt nyújtva még az eset­legesen adódó gólhelyzetekből sem tudott egyetlen egy­szer sem a szombathelyi kapuba találni. A Fradi-tábornak szomorú emléke lesz ez a pontokat veszítő hazai mérkőzés... Április 16. Körcsarnok: FTC-MTK 78-58 MK-elődöntő ■ Újvári 5, Witherspoon 7, Seres 11, Béres 18, Károlyi 10 Cs: Karch 14, Nagy 1, Török 1, Bíró 9, Hagara2 A Magyar Kupa rendezési joga a Ferencvárosé volt. A Fruttis - a rendezvény szponzora - és az FTC nagyszerű környezetben, jó hangulatban indította az elődöntő mérkőzé­seit. Az első mérkőzésen a Fradi hamar eldöntötte a döntőbe jutás sorsát. így Fradi-kosarasok először kerültek a sportág Magyar Kupa-döntőjébe... Április 17. Ez a szerda Magyar Kupa-nap volt. Három csapatunk is pályára lépett a „Magyar Kupa-szerdán’’! íme időrendben: ■ Népliget: FTC-Győri Keksz ETO 28-21 MK-elődöntő Farkas A.-Becz 2, Szarka 3, Kökény 3, Pádár 2, Takács, Fiedler 2 Cs: Horváth 5, Kertész 3, Lőwy 2, Tóth 6 A félidei eredmény 13-11 volt és szünet után Kökény gólja, majd Farkas bravúros heteshárítása okozott örömet. A 45. perctől végleg beindult a Fradi-henger. Kökény és Pádár remekül irányította a védekezést, összeszedték a labdákat és a lelkes közönség hangos biztatása mellett biztosan nyerték a mérkőzést. * Üllői út: FTC-Kispest 1-4 Magyar Kupa G: Nicsenko ■ Hajdú-Telek-Szűcs, Jagodics-Milovanovics, Simon, Albert, Lisz­tes, Nagy N.-Fatusi, Nicsenko Cs: Páling, Zavadszky, Kuntics A Fradi már a 3. percben gólt szerzett: Lisztes remek átadását Nicsenko továbbította a hálóba. Nicsenko 20 perc múlva ismét a hálóba lőtt - de a partjelző lest intett. Aztán egy jogtalan szögletrúgás - és a belőtt labdából a kispestiek egyenlítettek. Sajnos nem ez volt a játékvezetők egyetlen tévedése... Már 4-1 volt az eredmény, amikor az egyik ítéleten felháborodott szurkolók benyomták az egyik „menekülőka­put”. Erre a bírók és a játékosok „menekültek” az öltözőbe. Bede félbeszakította a mérkőzést. Tízpercnyi szünet után folytatódott a találkozó, de ekkor már eldőlt a továbbjutás sorsa. A Ferencváros története során - Magyar Kupa-mérkő­zésen - először szenvedett hazai pályán vereséget a kispes­tiektől. Ki is esett...