Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

Körcsarnok: FTC-Soproni Postás 96-78 Magyar Kupa­döntő ■ Karch 23, Újvári 6, Witherspon 29, Seres 14, Béres 7 Cs: Bíró 4, Károlyi 11, Hagara 2 Csak az első húsz perc végén rendeződtek a Fradi sorai és az ifjú szurkolók hangorkánja közepette sikerült a felzárkózás. A szünet után Károlyira és a többiekre serkentőleg hatott a hangorkán. A játékrész közepére lassan elaraszolt a Fradi. A befejezés előtt úgy tűnt, hogy biztos előnyre tettek szert a mieink, azonban a befejezés előtt nyolc másodperccel a soproniak kiegyenlítettek (80-80)! Következett az 5 perces hosszabbítás. A kanadai Karla Karch talán évtizedenként egyszer látható, nagyszerű triplaszériája végleg eldöntötte a mérkőzést. Zúgott a Kupagyőztes! kupagyőztes! - a szurkolók némileg vigasztalódhattak az Üllői úti focicsalódásért... A klub története pedig ismét gyarapodott, gazdagodott: kosárlabdában először lett Magyar Kupa-győztes az FTC! Az első születésnapját rögtön kupasikerrel ünneplő Ferenc­város szakosztály-igazgatója, Szabari János fiataljaikat is dicsérte:- A Ferencváros vezetősége örömmel vette tudomásul a tényt, mely szerint az első esztendőben ifjúsági csapatunk rögtön bajnokságot nyert! Április 19. a Magyar Sportcsillagok Falán immár dr. Szívós István hatalmas kezének lenyomata is látható. A Hemingway Alapítvány által létrehozott fal a Kentucky Fried Chicken étte­remben található, ahol ünnepélyes ceremónia kíséri a kézle- nyomatot. Dr. Szívós István pályafutását, életét Gallov Rezső, az OTSH elnöke méltatta a szép számú meghívott közönségnek. Április 20. Fáy u. Vasas-FTC 0-1 G: Lisztes ■ Hajdú-Telek-Jagodics, Hrutka-Páling, Albert, Simon, Lisztes, Nagy N.-Kuntics, Nicsenko Cs: Arany, Zavadszky A Ferencváros úgy szakította meg a Vasas 13 hónapos hazai veretlenségét, hogy Lisztes még egy 11 -est is kihagyott! Szerencsére előtte már a kapuba talált: a 39. percben Nicsen­ko átadását fejelte a hálóba. Ezen kívül még négy-öt óriási gólhelyzetet puskáztak el a mieink. A Fradi támadó szellemű játékáról az is sokat elárul, hogy a mezőny legjobbja a bravú­rosan védő Sáfár kapus volt. Népliget: FTC-Alma Derecske 36-19 ■ Farkas A.-Horváth 6, Tóth 1, Kökény 2, Pádár 1, Kertész 1, Becz 12 Cs: Vavrik, Takács 7, Szarka 1, Kulcsár 1, Lőwy 4 A sok gólos mérkőzésen Becz lőtte a legtöbb Fradi-gólt. A bajnokság során a hatszázadik Fradi-gólhoz ekkor még hat hiányzott... * 26