Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

Szekszárd: Szekszárd-FTC 23-33 ■ Farkas A.-Becz 1, Kertész 10, Kökény 3, Pádár 6, Tóth 5, Horváth 1 Cs: Vavrik, Fiedler 4. Szarka 2, Takács, Lőwy 1 A Fradi félidei 6 gólos vezetését könnyedén játszva növelte - végül tízre. Vavrik Hajnalka, a cserekapus bravúrosan vé­dett, Kertész pedig kétszámjegyű gólszerző volt... A Komjádiban rendezett úszóversenyen az FTC-t Lakos Gyöngyvér és Pataky képviselte. Lakos a 100 m gyorson 59.05-ös idővel a második helyen végzett, a 400 gyorson pedig harmadik volt. Pataki a 400 m-es vegyesúszásban szintén ezt a helyet érte el. * A teke Szuper Kupa első fordulóját Szolnokon tartották. A hölgyek a második, a férfiak a harmadik helyet érték el. 2. FTC-YBL Tervező 2605 ■ Kovácsné 442, Szilassy 441, Fehér 439, Szenczi 431, Juhász 427, Tóthné 425 3. FTC-YBL Tervező 5394 ■ Klak 946, Hergéth 924, Molnár 897, Rákos 893, Szabó 892, M öcsin ka 842 Március 17. A Komjádi uszodában tartott felkészülési ver­senyen Lakos Gyöngyvér a 200 m gyorson 3. helyezett volt. Komjádi uszoda: Kordax Budapest-FTC 10-7 (rájátszás 1-8.) ■ Pelle-Péter 1, Tóth, Vad 1, Czirok 1, Balogh, Bíró 3, Dodog, Takács, Nagy, Csizmadia 1, Horváth Az első és a negyedik negyed 3-3 volt, közte a Kordax „győzött"... Március 20. Kiskunhalas: Kiskunhalas-FTC 21-29 ■ Farkas A.-Fiedler 4, Kertész 9, Kökény 7, Pádár 2, Tóth 3, Becz 3 Cs: Kerner, Szarka 1, Takács Nyolc napon belül másodszor találkozott egymással a két csapat. Előbb MK-mérkőzésen, majd ezen a bajnokin. Kertész Klára valószínű, hogy szeret Kiskunhalason játszani - a két meccsen 16 gólt szerzett! Megyeri út: UTE-FTC 1-1 G: Kopunovics ■ Hajdú-Telek-Hrutka, Szűcs-Milovanovics, Albert, Jagodics, Vincze, Nagy N.-Kuntics, Kopunovics. Cs: Nicsenko, Zavadszky A mérkőzés első gólját a Ferencváros az 59. percben szerezte: Kuntics lövésénél Szűcs Kopunovics elé tenyerelte a labdát, aki szinte a gólvonalról lőtte a hálóba. Két perc múlva Kopunovics gólpasszt adhatott volna Kunticsnak, ám az ötös sarkáról nem befelé, hanem fölfelé rúgta a labdát... Kopuno- vicsnak a harmadik gól is a lábában volt, de a lövését a kapufa mentette. Vincze szabadrúgásból leadott lövése is a kapufán csattant, maradt az 1-0... Azaz dehogyis maradt!