Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

A 88. percben a játékvezető egy olyan tizenegyest fütyült be az újpestiek javára, amely közfelháborodást keltett. Za- vadszky magasan felugorva fejelte el a labdát, de a mozdu­latnál szándékos kezezést vélt felfedezni a jószemű és végig a Fradi ellen ítélkező bíró! Máris 1 pont lett a háromból... Március 23. Üllői út: FTC-MTK 3-1 G: Albert 2, Lisztes ■ Hajdú-Hrutka-Szűcs, Kuznyecov-Páling, Vincze O., Albert- Lisztes, Kecskés-Kuntics, Kopunovics. Cs: Nagy Zs., Fatusi Az őszi idényről - a jeges pálya használhatatlansága miatt - elmaradt örökrangadót nagy érdeklődés kísérte. Az izgatott hangulatot csak fokozta Illés gólja, amit négy perc múlva Lisztes lövése egyenlített. Azután a második félidőben két klasszis Albert gól és máris szólt a vastaps. Az FTC ekkor 5 pontra közelítette meg a rivális BVSC-t. Nem sokan hitték volna, hogy a bajnokság végén pontosan ekkora pontfö­lénnyel végez a ferencvárosi gárda a tabella élén... Népfürdő u: FTC-Vilcea 29-23 Bajnokok Ligája ■ Farkas A.-Becz 2, Szarka 1, Kökény 8, Pádár 4, Takács 1, Friedler. Cs: Tóth 6, Kertész 7, Horváth Gavrilescu úr a Vilcea elnöke így nyilatkozott a meccs után: - A Ferencváros gond nélkül nyert. Az első félidőben meg­szerzett öt-hat gólos előnyét meg tudta tartani, sajnos véde­kezésben gyengék voltunk. Hozzá kell tennem, hogy nagyon korrekt játékvezetést láthattunk. Gratulálok a Ferencvárosnak. Március 27. Népliget: FTC-Vasas 25-20 ■ Farkas A-Becz 2, Szakra 3, Kökény 1, Pádár 3, Takács 2, Friedler 5 Cs: Kertész 5, Tóth 4, Lőwy A Fradi „közkatonái” - Szarka, Friedler, Becz, Kertész - voltak a győzelem fő részesei. Március 30. Üllői út: FTC-Békéscsaba 3-0 G: Nicsenko 2, Jagodics. ■ Hajdú-Telek-Hrutka, Jagodics-Nyilas, Albert, Arany, Lisztes, Nagy N.-Kuntics, Nicsenko Cs: Milovanovics, Kopunovics Megtörtént Arany László átigazolása a Fradihoz - így DVSC- mez helyett FTC-szerelésben játszhatott. Nicsenko immás első fradista gólja alkalmából fogadhatta a gratulációkat, hi­szen a 20. percben Kuntics gyors indítása után lőtt a kiinduló kapus mellett a hálóba. A második félidőben a Fradi még nagyobb sebességre kapcsolt. Parádés Nyilas-alakítás után Nicsenko már a második gólját szerezte, és ez szinte megadta az alaphangot a továbbiakhoz. Olyan támadások futottak a pályán, amilyenekre régen volt példa, pedig ez a stadion sok szépet megért fennállása óta. Szinte nem volt gyenge pontja a Ferencvárosnak. Zúgott is a „Hajrá, Fradii”. A közönség élvezte a nagyszerű játékot és tombolva űzte, hajtotta csapa­tát. Jagodics gólja csak fokozta a hangulatot. Valahogy így kell játszani a futballt. Emlékezetes szép meccs volt...