Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

köszönhetjük a „futballmagyar" kifejezést - no és sok-sok szép mérkőzést. (Aranygólt!) És ne feledjük: ő volt az első „oro­szunk”, akit a szurkolók a Fradi-fiesztán 15 ezren ünnepeltek, hogy „Szergej maradj!” Március 12.: Délidőben egy portára telefonáló hang beje­lentette: felrobbantják az FTC Üllői úti székházát. Az elrendelt bombariadó mindenesetre „kiürítette” a klubházat - és a Fradi éttermet. Ezt is megéltük - a klub fennállásának 97. évében... * Népliget: FTC-DKSK BorsodChem 108-81 bajnoki elődöntő ■ Kosjár 6, Dénes 18, Bíró 3, Seres 22, Károlyi 29 Cs: Hagara 3, Béres 8, Újvári 7, Papp 10, Farkas 2 Izgalmas, rendkívül kemény mérkőzés volt. A Fradi szünet után elhúzott és előnyét megtartva győzött. A párharc ekkor 2-1-es Fradi-fölényt mutatott. Népliget: FTC-DVSC 33-19 MK ■ Farkas-Kántor, Szarka 3, Kökény 4, Pádár 3, Takács 2, Becz 8 Cs: Hoffmann, Fiedler 2, Kertész 6, Tóth, Lőwy 4, Brigovácz 1 A tizedik percben Kökényék kétgólos vezetést szereztek, ezután „köd” ereszkedett a pályára... Öt percen keresztül a mezőnyjátékosok kihagyták a ziccereket és azt lehet mondani, hogy naggyá tették a kapusokat. A flúgos futamot Takács bevetődéses gólja szakította meg. Látszott, hogy az első mérkőzésen fölényesen nyerő Fradi csak a kötelező győzele­mért játszik, míg a Lokinakelég volt a korábbi bajnoki diadal. Március 14.: Az OTSH tanácstermében adták át az új mesteredzői díjakat. Dr. Harcsár István, az OTSH elnöke ferencvárosit is kitüntetett. Németh András kézilabdacsapa­tunk trénere, immár mesteredző! * Üllői út: FTC-MTK 1-1 G: Nyilas ■ Szeiler-Korol, Nyilas, Hrutka-Zavadszky, Jagodics, Szűcs, Miriuta, Nagy N.-Horváth, Nicsenko A Duna Tv történetében is „első” történt. Először közvetítet­tek élőben örökrangadót - így azt szó szerint ország-világ láthatta! Riporter Ágai Kis András, szakkommentátor dr. Me- zey György volt. Illés vezető gólját Nyilas a 48. percben tizenegyesből egyenlítette ki. CSANK JÁNOS így értékelte a látottakat: - Magyar viszony­latban kimondottan jó mérkőzés volt, azért is, mert a két legjobb játékosállománnyal rendelkező, a tabella első két helyén álló csapat mérkőzött. A hangulat óriási volt, a hazai közönség érezte, hogy csapatának nagy szüksége van a támogatásra, és végig hajtotta a zöld-fehéreket. A Fradi töb­bek között, éppen emiatt Fradi... Az MTK becsületére váljék, hogy idegenben is volt tartása. Mindkét csapat támadott és 99