Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

védekezett, lüktetett a meccs. A játék színvonala az átlagosnál jobb volt, akárcsak az iram. Ez a produkció elment volna Nyugat- és Dél-Európában is. Az eredmény nagyjából igaz­ságos. Itt is, ott is voltak helyzetek. Még egy örvendetes tény: az örökrangadó napján már ki sem nyitottak az Üllői úti stadion pénztárai. Elővételben vala­mennyi jegy elfogyott! k Komjádi uszoda: UTE-FTC 10-8 LEN Kupa-döntő ■ Pelle-Székefy 2, Péter 1, Nagy, Kiss 1, Fodor 1, Steinmetz B. 2, Lontay, Matajszk, Dodog, Balogh, Steinmetz Á. Az uszodában is táblás házat hozott a Fradi mérkőzése. Fodor parádés góllal kezdett, de az előny nem sokáig tartott. Az első negyed 2-2-vel zárult. A második negyedben is dobott ugyan két gólt a Fradi, de - négyet kapott... A harmadik negyedben csak három újpesti gólt láthattak a jelenlévők! A meccs végére maradt egy Fradi-öröm: 4-1-re „győzött" a Godova-gárda. így a visszavágót „csak" kétgólos hátránnyal várhatta a Ferencváros. ■k A teke Szuperliga rájátszás 2. fordulójában a férfiak harma­dik, a nők a második helyen végeztek. Összetettben mindkét gárdánk ekkor 2. volt. ★ Az országos szabadfogású birkózóversenyen a pontver­senyben az FTC az 5. helyen végzett. Dobogósok voltak: 3. Gáspár (58 kg), 3. Márkus (63 kg). Miskolc: DKSK-FTC 77-66 Bajnoki elődöntő 28-40. perc: magára talált az FTC és nyílttá tette a meccset. A DKSK azonban nagy iramot diktált, remekül összpontosított és elhúzott. TURSICS SÁNDOR: - Ennyivel jobb volt a Diósgyőr, kívülről nem voltunk elég ponterősek. A játékvezetés reális volt, végső soron a kulturáltabb játék és a hazai pálya előnye döntött. Az elődöntő állása ezzel 2-2 volt, következett az ötödik, mindent eldöntő találkozó. Március 17. Népliget: FTC-DKSK 61-58 Bajnoki elődöntő ■ Újvári 10, Dénes 8, Seres 6, Béres 13, Károlyi 12 Cs: Hagara 2, Kosjár 4, Papp 6 Az FTC kosaras lányai bejutottak a döntőbe! A mérkőzésen először négy perccel a befejezés előtt vezetett a Fradi... TURSICS SÁNDOR: - A mérkőzés és az eredmény is azt mutatja, hogy ez nem szokványos rangadó volt, hanem a bajnoki elődöntő ötödik mérkőzése, amelyen főként az akarati tényezők döntöttek. k Szabó András kerekesünk is részt vett azon az egyiptomi körversenyen, amelyen 15 ország 68 indulója szerepelt. A táv 1140 km volt és Szabó a 35. helyen érkezett a célba. 100