Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

a labdát a hálóba. Mucha igazát bizonyítja, hogy Zavadszky kétszer is megszerezhette volna a győztes gólt. A 76. percben öt méterről a kapufát találta el, míg a 86. percben az ötösről leadott fejesét a csepeli kapus óriási bravúrral védte. Teke Szuperliga 1. Forduló: ZTE-FTC 3-5 ■ Kovácsné 456, Szuilassy 448, Lovász 431, T óthné 421, Szenczi 411, Juhász 410. Szeptember 8. Népliget: FTC-Zala Volán 84-57 ■ Újvári 17, Bíró 4, Béres 10, Seres 24, Károlyi 2 Cs: Hagara 16, Dénes 5, Papp 2, Kosjár 2, Fekete 2 A Fradi bőséges kosárterméssel színezte az edzésjelleget öltött bajnoki meccset... •k Siófokon rendezték az országos kerékpáros kritériumbaj­nokságot. A 47 résztvevőre 40 kör vagyis 44 kilométer várt. A fradista Árvái Attilát egy cseppet sem zavarta, hogy az időjárás legföljebb a szörfözésre teremtett kiváló lehetőséget. Árvái a verseny első felében nem kevesebb, mint hat részhaj­rát nyert meg és miután ezt egymás után, megszakítás nélkül tette, joggal mondták rá: „mesterhatost” ért el! Ezt követően csak arra kellett ügyelnie - nehogy felbukjon, vagy el ne röpítse az orkán erejű balatoni szél. Mivel ez a „csoda" nem esett meg, személyében köszönthettük az 1996. évi magyar bajnokot. Szeptember 10. Üllői út: FTC-Olympiakosz 3-1 UEFA Kupa G: Zavadszky, Arany, Vareszanovics (öngól) ■ Szeiler-Telek-Hrutka, Limperger-Páling, NagyZs., Milovano- vics, Arany, Nagy N.-Horváth, Zavadszky Cs: Nyilas, Miriuta A 11. perc a ferencvárosi tizenegynek nagy örömet hozott. Milovanovics nagyszerűen ugratta ki Zavadszkyt, aki mintegy tíz méterről a kapuba suhintotta a labdát. Zavadszky gólja mintha lehámozta volna a gátlásokat a fradistákról. A közön­ség tombolt, a magyar csapat pedig elkezdett futballozni. A görögök egyenlítése után érdekesen esett az újabb ferencvá­rosi előnyt jelentő gól. Páling pergő szögletére Horváth és Vareszanovics egyszerre emelkedett a levegőbe. Az ellenfél fején megcsúszott a labda és az a léc alá vágódott. A félidő végén jogos és megérdemelt taps kísérte az öltözőbe a fe­rencvárosi csapatot. És ez a taps az 52. percben orkánszerű­vé változott: Arany 20-25 méterről elemi erejű lövést küldött kapura amelyet a görög kapus érintetni igen, de védeni már nem tudott - 3-1! MUCHA JÓZSEF: - Csodálatosan, lelkesen játszott a csa­pat. Szeretném mindenkinek, aki itt volt a stadionban megkö­szönni a kitartó szurkolást. Nagyon örülök a győzelemnek. HORVÁTH FERENC: - Hajtós mérkőzést játszottunk, ame­lyen a Fradi igazi nagybetűs csapat volt. A „gólom” begyako­rolt figura eredménye, az volta feladatom, hogy a rövid sarok felé mozogva vigyem el a védőmet. Ez most sikerült, Páling 51