Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

Üllői út: FTC-Parmalat 96 FC 2-1 G: Arany, Lisztes ■ Hajdú-Telek-Jagodics, Nagy N.-Páling, Arany, Kuntics, Lisz­tes, Keller-Kopunovics, Nicsenko Cs: Nagy Zs., Szűcs, Za- vadszky Óriási ovációval kezdődött az Üllői úti futballdélután, pedig a csapatok még ki sem jöttek az öltözőből. Kivonult viszont a kezdőkörbe az FTC női kézilabdacsapata, amely az idén megvédte a bajnoki címét és a Magyar Kupát. A közönség vastapssal köszöntötte a lányokat, akik a futballistáktól kapott virággal a kezükben vonultak le a pályáról. Izgalmasan indult a találkozó-Hajdúnak már a 11. percben 11 -est kellett védenie. A félidei 0-0 után Arany az 55. percben gólt szerzett, de később Hajdú már az újabb 11 -est nem tudta hárítani. Lisztes óriási góljával a Ferencváros nehéz, de érté­kes győzelmet aratott. Kilenc sárga, két piros, két tizenegyes - utóbbi kettő csak a ferencvárosiak ellen... A Fradi így - egy félidőn át kilenc emberrel játszva - érte el az újabb 3 pontot és megtartotta vezető helyét a tabellán. Sőt a vasutasok hazai vereségével, ekkor 4 pont volt a Fradi előnye! Négy mérkőzéssel a bajnokság vége előtt... Június 1. Üllői út: FTC-Torino 15-1 Öregfiúk-mérkőzés! Az FTC 100 százalékos bajnokságot nyert öregfiúk csapata 10-1-es félidő után győzött az olaszok elleni találkozón. Az Üllői úti stadion lelátóin a kánikulai melegben is sok néző, majd ezer szurkoló foglalt helyet. Nem bánták meg, az egyik szép támadás a másikat követte, á játékosok igazi örömfocit nyúj­tottak. Nyilasi játéka ma is káprázatos, de az egykori nagy tehetség, Horváth Karcsi is briliáns megmozdulásokra és pazar gólokra képes. No persze egy olyan csapat, ahol Bánki, Martos, Rab, Kelemen, Szántó, Pogány, Selenka személyé­ben kiváló egykori NB l-es, sőt válogatott játékosok szerepel­nek, nem nagy kunszt 15-1-re győzni a szemlátomást megil- letődött, és nem túl gyakran együtt játszó olaszok ellen... Egyébként az olaszok a meccs után kimentek a Népstadionba -vigasztalódni... ★ A Pro Agria nemzetközi úszóversenyen Egerben két ferenc­városi fiú állhatott dobogóra. A 200 m-es mellúszást Kovács Vilmos nyerte, míg Gáspár a 100 m-es hátúszásban második volt. Női versenyzőink helyezései: 200 m gyors: 2. Lakos 100 m hát: 2. Glaser 200 m mell: 3. Csobánki 100 m pillangó: 2. Nagy 3. Székely Június 2. Egerben folytatódott a Pro Agria úszóverseny. A második napon ferencvárosi győztes is volt: Lakos Gyöngyvér 1:01.12-es idővel nyerte a 100 m-es gyorsúszást. 33