Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

Június 5. Üllői út: FTC-ZTE 1-1 G: Nicsenko ■ Hajdú-Telek-Milovanovics, Szűcs-Nyilas, Arany, Albert, Lisz­tes, Kecskés-Kuntics, Nicsenko Cs: Nagy Zs., Zavadszy A két gól a félidő vége felé esett: a ZTE gólját Preisinger a 45. percben szerezte, míg a ferencvárosi egyenlítés csak a 88 percben következett be. Lisztes szép cselek után középre adott és Nicsenko közelről a hálóba pöccintette a labdát. A mérkőzés végén a várt győzelem elmaradása miatt a vastaps elmaradt, de az egyenlítés okozta pontszerzés miatt a füttyszó sem hangzott... NOVÁK DEZSŐ: - Rosszul játszottunk, és nagyon rossz felfogásban. Sajnos elsősorban a kulcsjátékosok mondtak csődöt. Most már szinte sorozatban nem tudunk élni a felkínált lehetőséggel, mintha bénítóan hatna a játékosaimra az ellen­lábas BVSC veresége. A döntetlennel ugyan egy ponttal növeltük az előnyünket, ám a folytatásban ennél sokkal jobb teljesítményre lesz szükség. Június 8. Az országos tornászbajnokságon az egyéni összetett Mravecz Béla bronzérmet nyert (54,850), Mravecz egyébként gyűrűn szintén a harmadik helyen végzett. Június 12. Népstadion: BVSC-FTC 0-1 G: Kuntics ■ Hajdú-Telek-Szűcs, Keller-Nagy Zs., Albert, Simon, Lisztes, Nyilas-Kuntics, KopunovicsCs: VinczeO.,Milovanovics, Arany A bajnokság szempontjából döntő mérkőzést a vasutasok a Népstadionba vitték és a 45 ezres szurkolói létszám bizo­nyította - helyesen tették. A Fradi-tábor bajnokként kívánta ünnepelni csapatát - immár huszonhatodszor, a klub törté­netében. A 40. percben veszélyeztetve volt mindez, hiszen a BVSC tizenegyeshez jutott. Hajdú jól imádkozott - Orosz a kapufára lőtte a büntetőt! És három perc múlva már a ferenc­városi kezek voltak a magasban. Keller ívelt szabadrúgását Kuntics magasra felugorva szépen fejelte a hálóba. Amint később kiderült a szerb fiú fradista búcsúgólja - aranygól volt. All. félidőben két nagy helyzete volt a vasutasoknak, de a Fradi ezen a napon Fortunával tegező viszonyban volt. A bajnokságot matematikailag ezen a napon nyerte a Ferencvá­ros - de elsősorban a tavaszi nagy hajrá többi meccsein való helytállás döntött a két csapat vetélkedésén. És a mérkőzés után a szurkolók ezt ünnepelték önfeledten. Jó néhányan már az utolsó öt percet sem tudták kivárni - nézők tódultak a küzdőtérre. Öt percig szünetelt a játék, majd a csapatok újból előjöttek az öltözőből és lejátszották a hátralévő időt. Harsant a hármas bírói sípszó és végétért az FTC 484. Népstadionbeli mérkőzése. 1963. (SZEAC), 1964 (Győri ETO) és 1967 (Egri Dózsa) után immár negyedszer ünnepelte bajnokságát a Fra­di-tábor, az impozáns sprotlétesítményben. De hát a fradis- táknak az üllői úti stadion az igazi otthon - így a hivatalos ünneplés a következő meccsen ott történt... 34