Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 11-12. KK-tól a KEK-ig. Mozaikok két kupaküzdelem krónikájából (Budapest, 1993)

amelynek minden tagja megértette, hogy csak fegyelmezett játékkal érhető el a kupanye­rés. Remekül harcolt az egész csapat. MNK 1981-1982 NEGYEDDÖNTŐ: DVTK-Békéscsaba 1-1 Videoton-MOTIM TE 3-0 Ú. Dózsa-Volán SC 2-1 MTK-VM-Komló 1-0 ELŐDÖNTŐ: Ú. Dózsa-Békéscsaba 1-0 Videoton-MTK-VM 1-0 DÖNTŐ: 1982. április 4. Szekszárd: Ú. Dózsa-Videoton 2-0 18 000 néző, vezette: Nagy M. Gólszerző: Birkás 2. A kupagyőztes csapat: Szendrei-Herédi, Kovács J., Kardos, Tóth-Kolár, Kisznyér, Steidl, Nagy L.-Bodnár, Birkás. Cs: Jurácsik. A kupát átvette: Nagy László (Soós Károlytól). 1982-1983 Újpesten maradt a Kupa A Dózsa-Honvéd kupadöntőn a 35. percben már 2-0-ra vezettek az újpestiek! Töröcsik egy ravaszan csavart szabadrúgásból, Kisznyér 11-esből talált a kapuba. A 76. percben azonban már 2-2-őt mutatott a Népstadion villanyújsága! Előbb Gere 10 méterről bombázott a lila kapuba, majd Kozma fejesgóllal egyenlített. A döntő momentum a 76. percben történt: Kiss kiugrott a lest vitató Honvéd védők közül, betört a tizenhatoson belülre és a kifutó kapus mellett a hálóba lőtte a labdát. Ezután a lila-fehérek már csak az eredmény tartására törekedtek. A kupát a mérkőzés végén ismét Soós Károly adta át, ezúttal Tóth József csapatkapitánynak. Temesvári Miklós az újpestiek edzője: -A második félidei játék már vérbeli kupaküzde­lem volt. Megérdemelten nyertünk, amit az is bizonyít, hogy 2-2 után újítani tudtunk és ezzel ismét megszereztük az MNK-t. MNK 1982-1983 NEGYEDDÖNTŐ: Békéscsaba-Vasas Ú. Dózsa-Tatabánya Bp. Honvéd-FTC Csepel-PMSC ELŐDÖNTŐ: Bp. Honvéd-Csepel Ú. Dózsa-Békéscsaba 1-0 2-2 (11-esekkel) 2- 2 (11-esekkel) 3- 1 4- 0 6-3 (hosszabítás után) DÖNTŐ: 1983. május 4. Népstadion: Ú.Dózsa-Bp. Honvéd 3-2 5000 néző, vezette: Palotai. Góllövők: Töröcsik, Kisznyér, Kiss S., ill. Gere, Kozma. A kupagyőztes csapat: Szentendrei-Szücs, Sarlós, Tóth, Árky-Kisznyér, Szebenyinszky, Szabó-Töröcsik, Horváth K., Kiss S. Cs: Herédi, Steidl. A kupát átvette: Tóth József (Soós Károlytól) 60