Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 11-12. KK-tól a KEK-ig. Mozaikok két kupaküzdelem krónikájából (Budapest, 1993)

1983-84. Siófoki kupabravúr! A Székesfehéváron rendezett kupadöntőre, az NB l-es Rába ETO és az akkor NB ll-es Siófok mérkőzésére- 17 ezren voltak kiváncsiak. Bár a győriek szerezték meg a vezetést a végén mégis a siófokiak örvendhettek. Az 55. percben Szabó közelről egyenlített, majd következett a még fontosabb gól. A 88. percben Szabó átívelte a labdát a védők fölött, Bódi középre adott, aztán Horváth I. átemelte a labdát a kifutó kapuson, megkerülte a földrerogyó cerberust és két lépésről a hálóba fejelte a labdát. Először győzött a kupa­döntőben NB ll-es csapat! Szepesi György az MLSZ elnöke így nyilatkozott a mérkőzés után: - Remek kupadöntő volt, amelyen mindkét csapat alaposan kitett magáért. Az ilyen jó mérkőzések hozhatják vissza a lelátókra a szurkolók ezreit! Megítélésem szerint a siófokiak második félidőben mutatott kiváló teljesítményükkel megérdemelten nyerték meg az MNK-t. MNK 1983-1984 NEGYEDDÖNTŐ: MTK-VM-Tatabánya Siófok-FTC Békéscsaba-Bp. Honvéd 0-0 (11-esekkel) 4-2 (hosszabítás után) 2-1 Rába ETO-Olefin SC 5-2 ELŐDÖNTŐ: Siófok-Tatabánya 1-0 Rába ETO-Békéscsaba 3-3 (11-esekkel) DÖNTŐ: 1984. június 9. Székesfehérvár: Siófok-Rába ETO 2-1. 17 000 néző, vezette: Németh L. Góllövők: Szabó J., Horváth I., ill. Szentes. A kupagyőztes csapat: Horváth 11.—Brettner, Olajos, Takács, Virágh-Szajcz, Bódi, Belényesi-Szabó J., Horváth I., Tieber. A kupát átvette: Bódi Zoltán (Buda Istvántól) 1984-1985 A Honvéd kiütéses győzelemmel szerezte meg a kupát A Népstadion - leszámítva a Szabad Föld kupadöntőre érkezőket - mintegy ezer Hon­véd szurkoló várta a kupaemelés pillanatát... A mérkőzés sorsa hamar el is dőlt, szünetben pedig már 3-0 volt az eredmény. Ezzel érdekességét vesztette a küzdelem, a tatabányaiak szinte feltartott kezekkel lézengtek a pályán, de a Honvéd sem erőlködött. Bizony az „igazi kupadöntő” ebben a sorozatban a Bp. Honvéd-Ferencváros összecsapás volt... Dr. Lakat Károly a tatabányaiak edzője így nyilatkozott a döntő után: - Kétszeresen gratulálok a Honvédnak és tanítványomnak Komora Imrének, a teljesen megérdemelt baj­noksághoz és a kupagyőzelemhez. Csapatomról csak annyit: a játékosok nevében elné­zést kérek, hogy teljesítményünkkel nem járultunk hozzá a kupa rangjához. Komora Imre a Honvéd mestere: - A Honvéd történetében még soha nem sikerült a bajnoki cím mellé megszerezni a kupát. Most lehetőség nyílott rá. Emlékezetes, megszol­gált győzelemre törtünk. Az 5-0 azt hiszem mindent hűen kifejez... A döntő után ezúttal Buda István adta át a nevezetes trófeát Nagy Antal csapatkapi­tánynak. 61