Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 9. Randevú rangadókkal II. A Nyári-bajnokságtól a jutalompontos bajnokságig, 1945-1971

1975-76 1975. szeptember 6. Népstadion: FTC-Ú. Dózsa 4-1 G: Tóth A. (11 -es), Szabó, Mucha, Bálint (11 -es), Nyilasi FTC: Kollár-Martos, Bálint, Rab, Megyesi-Nyilasi, Ebedli, Mucha-Kelemen, Szabó, Magyar Cs: Pusztai, Juhász Ú. Dózsa: Szigeti-Kolár, Harsányi, Juhász, Tóth J.-Dunai III, , Zámbó, Tóth A.-Fazekas, Fekete, Nagy L. Cs: Dunai II Telt ház, 75 ezer nézó előtt kezdődött a rangadó! A 20. percben egy ártatlannak látszó beadásnál Megyesi karjára pattant a labda, Palotai azonnal 11-est ítélt... Szabó még az első félidőben egyenlített, de ah­hoz, hogy döntetlen legyen félidőben az eredmény, Bálintnak a gólvo­nalról kellett egy labdát kirúgni! A Ferencváros a II. félidőben csupaszív, rohamozó játékfelfogásával felőrölte a biztosnak látszó újpesti védelmet. Az 55. percben Szabó tört be az újpestil 6-osra, amikor Tóth buktatta. A játékvezető továbbot intett... A 72. percben Pusztait vágta fel Juhász - ekkor már Palotai is 11 -est ítélt. Az utolsó 10 perc már teljesen a Ferenc­városé volt, s a befejezés előtt 6 perccel Nyilasi állította be a végeredményt. Dalnoki: - Boldog vagyok, nagyon biztosan győztünk, helyzeteink és a játék képe alapján megérdemelten. 1975. szeptember 20. Népstadion. FTC-Honvéd 4-3 G: Magyar, Pusztai, Kocsis L. (11-es), Szűcs, Szabó, Szűcs, Pusztai FTC: Hajdú-Martos, Bálint, Rab, Megyesi-Nyilasi, Ebedli, Mucha-Pusztai, Szabó, Magyar Cs: Takács, Kelemen Honvéd: Gujdár-Egervári, Kocsis L, Szűcs, Páncsics-Pál, Lukács-Morgós, Kocsis L, Pintér, Weimper „A 11. percben Weimper már a ferencvárosi kapust is átjátszotta, Bá­lint azonban a gólvonal előtt megállítja a labdát és higgadtan tisztáz a ne­héz helyzetben. Két perc múlva Martos a saját térfeléről hozza fel a lab­dát, kapu elé nyeste és Magyar 7 méterről a kapu jobb oldalába fejelte! Itt kezdődik a labdarúgás! Csaknem 80 000 szurkoló együtt küzd játéko­saival, morajlik, lelkesedik, megdöbben és mindent kezd újra elölről... Élénkség, heves iram, küzdelem a játéktéren belül, izgalom a pályán és a lelátón. Ez az a labdarúgás, amit szeretünk." Ez a mérkőzés végig ezt a ragyogó látványt nyújtotta, úgynevezett öt­csillagos rangadó volt. A Fradi 2-0-ra, majd 3-2-re vezetett, de a piros­CHARLIE & Társa Elzett CERTA 1015 Budapest, Csalogány u. 4/d. Tel.: 201-6716 127