Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 9. Randevú rangadókkal II. A Nyári-bajnokságtól a jutalompontos bajnokságig, 1945-1971

fehérek mindig egyenlítettek. A győztes gólt Ebedli beadásából az ex- Honvédos Pusztai fejelte a hálóba... Egy perccel a befejezés előtt! Dalnoki: - Remek fordulatos mérkőzés volt. Nagyon értékes győzel­münket gondolom megérdemeltük, több helyzetünk volt. A mérkőzés végén a szurkolók helyükről felállva ünnepeltek, vastaps köszöntötte az emlékezetes kilencven perc résztvevőit. 1975. október 11. Népstadion: FTC-Vasas 2-1 G: Váradi, Bálint (11-es), Mucha FTC: Hajdú-Martos, Bálint, Rab, Staller—Nyilasi, Ebedli, Mucha- Pusztai, Szabó, Magyar Cs: Kelemen Vasas: Tamás-Török, Fábián, Lakinger, Szőke-Komjáti, Zombori-Tímár, Kovács, Izsó, Váradi Cs: - Nagy lendülettel kezdett a Fradi és két alkalommal is csak néhány centiméter hiányzott, hogy Tamás kapujába kerüljön a labda... A 34. percben viszont Váradi 18 méterről is a hálóba talált. A Ferencvárost nem törte le a sikertelenség, szíwel-lélekkel küzdött, Bálint tizenegyes­ből egyenlített, majd nyomban utána Mucha a győztes gólt is megsze­rezte. A Fradi így három perc alatt fordította meg a mérkőzés sorsát! Dalnoki: - Nagyon kemény, izgalmas mérkőzésen győztünk. Értékes eredmény. 1975. november 8. Hungária krt.: FTC-MTK-VM 3-1 G: Takács, Magyar, Nyilasi, Szabó FTC: Hajdú-Martos, Bálint, Rab, Megyesi-Nyilasi, Ebedli, Mucha-Pusztai, Szabó, Magyar Cs: - MTK: Bicskei-Török, Csetényi, Siklósi, Szigeti-Kőhalmi, Kiss T., Borsó-Takács, Kovács B., Kunszt Cs: Pólyák, Csorna A 13. perc ezúttal a Fradinak hozott szerencsét - Magyar lövése a ka­pufáról az MTK hálójába perdült .....Fergetegesen támadott a Ferencvá­r os, s a 16. percben parádés gólt rúgott. Ebedli adta a labdát Nyilasinak, aki a hazai csapat térfelének közepéről gyorsan megindult, ritkán látható cselsorozattal rázta le magáról Borsót, Siklósit, Szigetit aztán Csetényit is, majd 12 m-ről védhetetlenül a jobb sarokba bombázott! Zúgott a taps a nézőtéren." Hat perccel később már Szabó a harmadik gólt szerezte. Dalnoki: - A kezdeti megingások után magára talált a csapat, s aztán nagyjából minden úgy ment, ahogy elképzeltem. Az FTC - az Újpest előtt 3 pont előnnyel! - őszi bajnok volt. Külön bra­vúrnak számított, hogy valamennyi rangadóját megnyerte! 128 FRUTTA + Elzett CERTA 1068 Budapest, Király u. 67. Tel.: 122-3048