Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 9. Randevú rangadókkal II. A Nyári-bajnokságtól a jutalompontos bajnokságig, 1945-1971

Vasas: Mészáros-Fábián, Lakinger, Vidáts, Kántor-Komjáti, Müller, Kü-Török, Gass, Váradi Az első félidőben 0-0-nál Kántor a 16-oson belül felvágta Pusztait - a bíró pedig egyszerűen kivitte a labdát a 16-oson kívülre és onnan ítélt szabadrúgást! Amint később kiderült, ezúttal az „elrabolt" 11-es nem hi­ányzott. A gólok sorát Szabó látványos produkciója nyitotta meg, majd a 74. percben már Pusztait ünnepelték gólszerzőként. A 78. percben Máté becselezte magát a 16-oson belülre, amikor Vidáts hátulról felvágta. Vi­tathatatlan 11-es! Palotai szögletet ítélt... Az utolsó öt percben azonban így is újabb ferencvárosi gólok születtek, vastaps szólt a lelátókon. Illovszky Rudolf (Vasas): - A II. félidőben sokkal jobban játszott a Fe­rencváros. Győzelme teljesen megérdemelt. 1974. október 5. Népstadion: FTC-MTK 0-0 FTC: Géczi-Martos, Bálint, Mucha, Megyesi-Nyilasi, Juhász, Takács-Pusztai, Szabó, Máté Cs: Kelemen MTK: Bicskei-Török, Csetényi, Csorna, Szijjártó-Kovács, Siklósi, Kiss, Borsó-Koritár, Becsei Cs: Sárközi A tudósítás szerint szürke mérkőzés volt, méltatlan az örökrangadók színvonalához. Az FTC fáradt csapat benyomását keltette, amin nem is lehetett csodálkozni, hiszen Dalnoki Jenő fiai ezt megelőzően alaposan kihajtották magukat a cardiffi kupamérkőzésen. Ott 4-1 -re győztek, a Népstadionban viszont egyetlen gólt sem rúgtak. Az MTK csak a máso­dik félidő egyes szakaszaiban és a találkozó hajrájában igyekezett, mindez azonban kevés volt a győzelem eléréséhez. Kovács Imre (MTK): - Küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen született. A Ferencváros többet támadott, azonban mi is kidolgoztunk egy-két helyzetet. Sajnos, ki is hagytuk azokat. 1974. október 9. Népstadion: Ú. Dózsa-FTC 3-1 G: Nyilasi, Nagy, Bene, Fazekas Ú. Dózsa: Szigeti-Kellner, Harsányi, Horváth, Juhász-Dunai III, Fazekas, Tóth-Fekete, Bene, Nagy. Cs: Dunai II, Zámbó FTC: Géczi-Martos, Bálint, Mucha, Megyesi-Nyilasi, Juhász, Takács-Pusztai, Szabó, Máté Cs: Kelemen A 15. percben Takács ívelt egy labdát a kapu elé. Nyilasi ragyogó ütemben ugrott fel és látványos mozdulattal fejelte a labdát a hálóba. Ez volt Nyilasi első rangadón szerzett gólja! A kezdeti ferencvárosi lendület mintegy félórán át tartott, majd a Dó­124 FRUTTA + Elzett CERTA 1068 Budapest, Király u. 67. Tel.: 122-3048