Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 9. Randevú rangadókkal II. A Nyári-bajnokságtól a jutalompontos bajnokságig, 1945-1971

zsa következett. A 74. percben Bene, majd négy perccel később Faze­kas talált a ferencvárosi kapuba - győztek a lilák. Dalnoki Jenő: - Végig többet támadtunk, voltak helyzeteink, de a be­fejezésekkel adósak maradtunk. A Dózsa rutinosabb csapatának gratu­lálok a győzelemhez. 1975. március 8. Népstadion: FTC-MTK-VM 4-2 G: Kovács, Máté, Pusztai, Magyar, Branikovits, Becsei FTC: Géczi-Martos, Bálint, Mucha, Megyesi-Juhász, Nyilasi- Pusztai, Máté, Branikovits, Magyar Cs: Takács, Szabó MTK: Bicskei-Csetényi-Török, Csorna, Siklósi, Nyíró-Kovács, Kiss-Takács, Szuromi, Becsei Cs: Kunszt, Koritár Az MTK-VM gyors gólja ellenére egy pillanatig sem volt kétséges a rangadó végsó kimenetele. 1-0 után ugyanis elbátortalanodtak a kék­fehérek, a ferencvárosiak pedig egyre magabiztosabbakká váltak. A 36. percben már az FTC vezetett: Máté a jobb oldalról középre ívelt, a kapu előtt álló Nyilasi fejjel megtoldotta a labdát, az átszállt a védők feje felett és úgy látszott, hogy elhagyja a játékteret. Pusztai mégis utánafutott, és szinte reménytelen helyzetből, az alapvonalról kapura fejelte. Nyíró már csak a gólvonalon túlról tudta kivágni a labdát, 2-1. A hajrában mindkét kapu előtt szép alakításoknak tapsolhatott a kö­zönség. Egyöntetű volt a vélemény: a minden részében jobb FTC ilyen arányban is megérdemelten győzött. Dalnoki Jenó: - Számomra is kellemes meglepetés, hogy milyen lelke­sen és olykor jól játszottak a fiúk. 1975. április 19. Népstadion: FTC-Honvéd 1-1 G: Kozma, Magyar FTC: Géczi-Martos, Bálint, Rab, Megyesi-Juhász, Branikovits, Mucha-Kelemen, Máté, Magyar Cs: Takács Honvéd: Gujdár-Egervári, Páncsics, Szűcs, Lukács-Pál, Pintér, Weimper-Bartos, Kozma, Fehérvári Cs: Virágh 0-0-as félidő után csak a második játékrész hozta tűzbe a közönsé­get. Egy Flonvéd akció Kozma révén góllal zárult, de csak negyedóráig vezettek a piros-fehérek. Máté átadásából Magyar egyenlített. Magyar: - Éreztem, hogy az akciót én fogom befejezni, az utolsó lé­pésnél bedobtam magam és a cipő orrával sikerült megpöccintenem a labdát, mielőtt a kapus földet ért volna. Gujdár: - Körülbelül egyszerre értük el a labdát Magyarral, de a szélső valahogy átpréselte alattam... CHARLIE & Társa Etzett CERTA 1015 Budapest Csalogány u. 4/d. Tel.: 201-6716 125