Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 9. Randevú rangadókkal II. A Nyári-bajnokságtól a jutalompontos bajnokságig, 1945-1971

fel. Szünet után az MTK támadott többet, de a zöld-fehérek sikerrel vé­dekeztek. Az 51. percben Szőke a félpályánál a mezénél fogva vissza­rántotta a megiramodó Törököt, amiért sárga lapot kapott. Tovább rek­lamált és végül Palotai kiállította, így a Ferencváros a II. félidő nagy ré­szében tíz emberrel játszott. A 67. percben a ferencvárosi csatárok Du­nai kezezése miatt reklamáltak, de Palotai szerint a védő leszorított kezét vétlenül érte a labda, így nem adott tizenegyest... Maradéktalanul csak a két kapust lehetett dicsérni, több alkalommal bravúrral hárítottak. 1972. december 6. Kispest: Honvéd-FTC 2-0 G: Szűcs, Pusztai Honvéd: Bicskei-Kelemen, Ruzsinszky, Szűcs, Dudás-Pál, Pintér, Egervári-Pusztai, Kocsis, Kozma Cs: Tajti FTC: Géczi-Vépi, Páncsics, Bálint, Martos-Horváth, Kü-Füsi, Branikovits, Albert, Mucha Az első perctől kezdve a ferencvárosi és a Plonvéd játékosok is erejük és tudásuk maximumát latba vetve küzdöttek a vezetés megszerzéséért. Szűcs nagyszerűen eltalált lövésből viszonylag korán megszerezte a ve­zetést. A gól, ha lehet még hevesebb rohamokra sarkallta a fradistákat, de a helyzetek ezúttal kimaradtak. Elmaradt az egyenlítés, majd egy vé­delmi hibából született gól végleg eldöntötte a mérkőzés sorsát. Érde­kes, hogy az egyik gólt az a Szűcs Lajos szerezte, aki a Fradiból ment a piros-fehérekhez, a másikat pedig Pusztai Laci, aki pár év múlva zöld-fe­hér mezben játszott... 1972. december 10. Népstadion: FTC-Vasas 0-0 FTC: Géczi-Vépi, Páncsics, Bálint, Martos-Juhász, Mucha- Engelbrecht, Branikovits, Füsi, BartosikCs: - Vasas: Tamás-Török, Fábián, Vidáts, Lakinger-Puskás dr., Müller, Komjáti-Gass, Váradi, Tóth B. Cs: Ihász, Szabó Eseményekben igen csak szegény játék folyt az első negyedórában. Utána a Ferencváros lett az aktívabb, Mucha a 19. percben a felső lécet találta telibe... A II. félidőben a Vasas is erősített, de a Fradi védelem jól állt a lábán. A tartalékos Fradi becsületére legyen mondva lelkesen küz­dött, többet kezdeményezett, de ez csak egy ponthoz volt elegendő. Az FTC a döntetlen eredménnyel is megtartotta őszi jó helyezését. Az őszi idény ugyanis ezzel a meccsel zárult: 1. Ú. Dózsa 23 pont, 2. FTC 20 pont, 3. Vasas 19 pont... CHARLIE & Társa Elzett CERTA 1015 Budapest, Csalogány u. 4/d. Tel.: 201-6716 117