Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 9. Randevú rangadókkal II. A Nyári-bajnokságtól a jutalompontos bajnokságig, 1945-1971

1973. március 18. Hungária krt.: FTC-MTK 1-0 G: Juhász (11-es) FTC: Géczi-Vépi, Páncsics, Bálint, Martos-Juhász, Mucha- Szőke, Branikovits, Albert, Bartosik Cs: ­MTK: Hajdú-Török, Dunai, Strasszer, Csetényi-Kovács, Borsó, Kunszt-Sárközi, Kiss, Koritár Cs: Oborzil 0-0-as állásnál Szőke 11 -esét Hajdú bravúrral hárította! A 20. percben Branikovits három lépésről leadott bombáját Hajdú Jóska villámgyors mozdulattal, lábbal védte... Aztán a 24. percben már ő is tehetetlen volt. Juhász egy kezezés miatt megítélt 11 -esből a hálóba talált! Kihagyott fe­rencvárosi helyzetek után a végén a kék- fehérek majdnem egyenlítet­tek: Koritár az ötösön hanyattvetődve és ollózva kapura lőtt - a labda a felső lécről vágódott vissza... 1973. március 25. Népstadion: FTC-Honvéd 4-4 G: Juhász, Mucha, Mucha, Morgós, Kozma, Kozma, Albert, Pintér FTC: Géczi-Vépi, Páncsics, Bálint, Martos-Juhász, Mucha- Szőke, Branikovits, Albert, Bartosik Cs: Megyesi Honvéd: Bicskei-Ruzsinszki, Kelemen, Tajti-Szűcs, Egervári- Pál, Pintér-Morgós, Kocsis, Kozma Cs: Bódi, Lukács A 8. percben esett az első Fradi gól: Albert a jobbszélről belőtte a lab­dát középre, Szőke az ötös sarkán átugrotta, s a mögötte érkező Juhász a jobb sarokba továbbított. A 11. percben Szőke az alapvonal mellől vé­gezhette el a szabadrúgást, és a beívelt labdát Mucha úgy fejelte le a gólvonalra, hogy az utána felpattant a léc alá! 2-0! A 18. percben egy szép akciót követően ismét Mucha volt eredmé­nyes! Bő negyedóra alatt a Ferencváros 3-0-ra vezetett! Az örvendetes ferencvárosi kezdés után a 46. percben 3-2, a 60. percben pedig már 3- 3 volt az eredmény! Albert lőtte a negyedik Fradi gólt, Pintér pedig a Honvédét-a90. percben! Az utolsó perceket végigtombolta a közönség... Csanádi Ferenc az FTC edzője: - Biztos győzelmet engedtünk ki a ke­zünkből. Ez a mérkőzés a kihagyott gólhelyzetek parádéja volt! 1973. március 31. Fáy u.: Vasas-FTC 2-1 G: Müller, Váradi (11-es), Martos Vasas: Mészáros-Fábián-Török, Vidáts, Lakinger, Ihász-Müller, Komjáti, Puskás dr.-Tóth B., Váradi Cs: Kovács F., Gass FTC: Géczi-Vépi, Páncsics, Bálint, Martos-Juhász, Mucha- Szőke, Branikovits, Albert, Bartosik Cs: Engelbrecht Két Vasas kapufa után Müller a 35. percben közelről szerezte meg a 118 FRUTTA + Elzett CERTA 1068 Budapest Király u. 67. Tel.: 122-3048