Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 9. Randevú rangadókkal II. A Nyári-bajnokságtól a jutalompontos bajnokságig, 1945-1971

1976. április 24. Népstadion: Vasas-FTC 3-2 G: Zombori, Magyar, Kovács, Komjáti, Nyilasi Vasas: Tamás-Török, Kanász, Komjáti, Kántor-Gass, Müller, Zombori-Kovács, Izsó, Váradi Cs: Hegedűs FTC: Hajdú-Martos, Bálint, Rab, Viczkó-Nyilasi, Ebedli, Juhász- Pusztai, Szabó, Magyar Cs: Branikovits Ez is ötcsillagos rangadó volt! Zombori a 7. percben mintegy 20 m- ről óriási bombagóllal szerezte meg a vezetést. A Fradi az újrakezdés után már egyenlített is! Nyilasi kiugratta Magyart, aki a bal sarokba helyezte a labdát. A 19. percben ismét Magyar, majd a 21 .-ben Szabó vezethette egyedül a kapura a labdát - mindkét 100 %-os helyzet kimaradt! A Vasas viszont két perc alatt két gólt szerzett! És még mindig nem volt vége az első félidei gólgyártásnak: Nyilasi középen megiramodott a labdával, sorra kicselezte a Vasas védőket és 6 m-ről a hálóba lőtt, 3-2. AII. félidőben a Fradi mindent megtett az egyenlítésért. Az utolsó per­cekben már minden játékos a Vasas 16-osán belül tartózkodott - de hi­ányzott egy góllövő láb... A Népsport értékelése alapján: „A gólhelyzetek és a játék képe alap­ján könnyen alakulhatott volna másképp az eredmény, de ez a megálla­pítás nem jelenti azt, hogy a Vasas nem szolgált volna rá a győzelemre." 1976. május 8. Üllői út: FTC-MTK-VM 3-1 G: Bálint, Nyilasi, Tulipán, Szabó FTC: Hajdú-Martos, Bálint, Rab, Viczkó-Nyilasi, Ebedli, Mucha- Pusztai, Szabó, Magyar Cs: Juhász, Vépi MTK: Bicskei-Palicskó, Siklósi, Csorna, Nyírő-Kovács, Kőhalmi, Borsó-Tulipán, Takács, KunsztCs: Pólyák A 36. percben szabadrúgáshoz jutott a Ferencváros. A sorfal felállt, Bicskei is oda helyezkedett a bal sarokra, ahová aztán Bálint irányította a labdát. A dolog akkor még nem látszott túl veszélyesnek, a kapus vető­dött, rajta is volt, aztán valahogy átcsúszott alatta a labda, s meg sem állt a hálóig. A hazaiak örültek, a vendégek döbbenten nézték a jelenetet, a kapus pedig lehorgasztotta a fejét. Nem értette, hogyan mehetett be az a potyagól. Később a közönség sem értette. Tudniillik, az MTK-VM ka­puvédője rövid időn belül két esetben is óriási bravúrral tisztázott két lab­dát. Két olyan lövést, illetve fejest, amelyek ha bemennek, mindenki úgy könyveli el, nem volt mit tenni a kapusnak. De hát ilyen a kapussors! A po­tyát nehezebben felejtik az emberek, mint a későbbi bravúrokat. Bicskeinek később is volt egy-két nagyszerű védése. Aztán egy újabb potyagólja... CHARLIE «.Társa Elzett CERTA 1015 Budapest, Csalogány u. 4/d. Tel.: 201-6716 129