Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 9. Randevú rangadókkal II. A Nyári-bajnokságtól a jutalompontos bajnokságig, 1945-1971

Dalnoki Jenő: - A mutatott játék alapján a döntetlen a legigazságo­sabb eredmény. 1975. május 17. Népstadion: FTC-Ú. Dózsa 2-2 G: Bene, Fekete, Szabó, Nyilasi FTC: Géczi-Bálint, Martos, Rab, Mucha, Megyesi-Nyilasi, Onhausz-Szabó, Máté, Magyar Cs: Ebedli Ú. Dózsa: Rothermel-Kolár, Harsányi, Horváth, Juhász-Dunai III, Tóth-Törőcsik, Bene, Dunai II, Zámbó Cs: Sarlós, Fekete Az első negyedóra fergeteges újpesti támadójátéka egy gólt hozott. A lilák ezután visszaestek és a Fradi átvette a játék irányítását. Szinte egy kapura játszottak és egy tucat gólhelyzetet kihagytak! Aztán egy ellentá­madásból újabb újpesti gól következett. A Fradi csak bő egy órai játék után tudta a kaput bevenni, elóbb Szabó lótt, majd Nyilasi fejelt egy gólt. Dalnoki: - A 0-2 ellenére is esélyünk volt a győzelemre. Nagy helyze­teket hagytunk ki. 1975. május 31. Népstadion: FTC-Vasas 3-3 G: Gass, Nyilasi, Magyar, Magyar, Gass, Izsó FTC: Géczi-Martos, Bálint, Rab, Megyesi-Juhász, Nyilasi, Takács-Pusztai, Kelemen, Magyar Cs: Ebedli, Máté Vasas: Tamás-Lakinger, Fábián, Kovács F., Szőke-Török, Komjáti-Müller, Gass, Izsó, Váradi Cs: Pólyák A Fradi félidőben már 3-1 -re vezetett, így a döntetlen a ferencvárosi tábornak nagy csalódás volt. A Ferencvárosból a középpályás sor és kü­lönösen Magyar kapott sok dicséretet. Első gólját mintegy 20 m-ről bombázta az egyébként kitűnően védő Tamás hálójába. Dalnoki Jenő: - Győzelmet érdemeltünk volna... Illovszky Rudolf: -1-3 után sikerült az egyenlítés. AII. félidő alapján rá­szolgáltunk a döntetlenre. Ez volt a bajnokságzáró kilencven perc - az FTC az eredménytől füg­getlenül érte el a harmadik helyet. 126 FRUTTA + Elzett CERTA 1068 Budapest Király u. 67. Tel.: 122-3048