Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 9. Randevú rangadókkal II. A Nyári-bajnokságtól a jutalompontos bajnokságig, 1945-1971

piros-kékeknek a vezetést. Szünet után Szőke emelt 14 m-ről a Mészá­ros által elhagyott kapura, Török azonban a gólvonalról kifejelte a labdát! A piros-kékek az 54. percben - igaz jogtalanul megítélt tizenegyesből - már 2-0-ra vezettek. A 67. percben Martos 35 méterről(!) rúgta kapura a labdát, s az a jobb kapufa belső lapjáról pattant a hálóba! Nagy hajrába kezdett a Fradi az egyenlítő gólért. Az utolsó percben csaknem sikerült is az egyenlítés. Albert fejjel Branikovits elé csúsztatta a labdát, aki azon­ban 6 méterről fölé emelt... 1973. május 26. Népstadion: FTC-Ú. Dózsa 2-1 G: Engelbrecht, Tóth A. (11 -es), Branikovits FTC: Géczi-Vépi, Páncsics, Bálint, Negyesi-Juhász, Ebedli, Mucha-Szőke, Branikovits, Engelbrecht Cs: - Ú. Dózsa: Szigeti-Noskó, Harsányi, Horváth, Juhász P.-Dunai III, Tóth A.-Fazekas, Bene, Dunai II, Zámbó Cs: Nagy L. Az újpestiek számára nagy tétje volt a mérkőzésnek: ha a Ferencvá­rossal szemben megszerzik a lila-fehérek a 2 pontot, már bajnokok! Nos, a bajnokavatás elmaradt... A Fradi a 26. percben megszerezte a vezetést: Ebedli indította az akciót, Bálint élesen kapu elé játszott, s a fia­tal Engelbrecht a védők közül kiugorva, majdnem spárgázva tolta 10 méterről a labdát a kapuba! Az 53. percben Engelbrecht majdnem ismé­telt: a kapufáról kipattanó labdát két méterről az üres kapu fölé perdítet- te! A lilák a 70. percben jogos tizenegyesből egyenlítettek. A győztes gól a 83. percben született: Szőke 10 m-ről kapura lőtt. A labda kipattant a vetődő Szigetiről, pontosan Branikovits elé, aki 6 m-ről előrevetődve a bal sarokba fejelt, 2-1! 1973-74 1973. szeptember 1. Fáy u.: FTC-Vasas 2-1 G: Albert, Máté, Vidáts FTC: Géczi-Vépi, Páncsics, Bálint, Megyesi-Juhász, Albert, Kü, Mucha-Szőke, Máté Cs: Martos, Ebedli Vasas: Mészáros-Török, Fábián, Kovács F., Kántor-Müller, Vidáts, Lakinger-Szabó, Váradi, Sipőcz Cs: Tóth B., Gass A Vasas kezdett aktívabban, mégis a 11. percben a Vasas kapott gólt. Kovács rövidre sikerült fejesét Kü szerezte meg,ügyesen játszott Albert- hez és a ferencvárosi középcsatár 8 m-ről a bal alsó sarokba perdített. A CHARLIE & Társa Elzett CERTA 1015 Budapest, Csalogány u. 4/d. Tel.: 201-6716 119