Fradi újság (1996)

1996 tavasz / 10. szám

1 FRADI ÚJSÁG 7 NAGY BÉLA: KRÓNIKA - KILENCVENHAT... Hajdú - Telek - Jagodics, Nagy N. - Nyilas, Arany, Simon, Lisztes, Keller-Kopunovics, Ni- csenko; Cs: Páling, Nagy Zs., Zavadszky. Keller befejezte bel­giumi vendégszereplését, ismét ferencvárosi mezben lépett a pá­lyára. Ezúttal immár 472. alka­lommal! Arany az első percben gólt szerzett, de az újabb találat csak egy óra elteltével követke­zett. Lisztes, a mezőny legjobbja 15 m-ről lőtt a kapura. Nicsenko „hazai pályán” is eredményesnek bizonyult - Lisztes lécről kipat­tanó labdáját fejelte a kapuba. Nicsenkónak a Fradiban ez volt a 7. bajnoki gólja, és ugye nyol­cat már ősszel Stadler-mezben is szerezve, 15 góljával a góllövő­lista élén állt. A Fradi is a élre került - az eddig 25 bajnokságot nyert FTC a 25. fordulóban az el­ső helyre küzdötte fel magát. (1. FTC 56 pont, 2. BVSC 22...) Debrecen: DVSC-FTC25- 24 Magyar Kupa döntő Farkas - Becz 1, Szarka 1, Kö­kény 4, Pádár 1, Takács, Fiedler 2; Cs: Vavrik, Kertész 8, Tóth 5, Horváth 2, Ló'wy. A 13 gólos előnnyel érkező FTC a kupát megőrizte, de azt nem veretlenül nyerte meg. Kökény: - Nagyon boldog vagyok, hogy újra elhódítottuk a kupát. Arra viszont nem gondol­tunk, hogy néhány napon belül kétszer is vereséget szenvedhe­tünk Debrecenben. Május 24. A 21. teke világ- bajnokságon újra játszották a magyar himnuszt. Kétszer is! Az egyéni versenyt 502 fával Ko- vácsné Grampsch Ágota nyerte, majd a párosban Vecseri Erikával- korábban ő is fradista volt - lettek világbajnokok! (966 fa - Kovácsné 502, Vecseri 464.) Május 25. Ágota a harmadik vb-aranyérmet is átvehette - a női összetett számot 1478 fás vi­lágcsúccsal nyerte! (csapat: 489, páros: 502 egyéni: 487) Kovács­né Grapsch Ágota az első magyar tekéző hölgy, aki egy vb-n három aranyérmet nyert! Nos és ugye a csapatban még plusz egy ezüs­töt... hagynia, mert most van a csú­cson. Nem hiszem, hogy sikerül még egyszer ennyire rosszul ve­zetnie, mint ezt a mérkőzést. Egyet azonban elfelejtett... Azt, hogy ez a Fradi még akkor is csapat, ha ő szándékosan tönk­reteszi a játékot... A Fradi így-egy félidőn át ki­lenc emberrel játszva - érte el az újabb 3 pontot és megtartotta ve­zető helyét a tabellán. Sőt a vas­utasok hazai vereségével, ekkor 4 pont volt a Fradi előnye! Négy mérkőzéssel a bajnokság vége előtt... Június 1. Üllői út: FTC- Torino 15-1 Öregfiúk mér­kőzés! Az FTC 100 százalékos baj­nokságot nyert öregfiúk csapata 10-1-es félidő után győzött az olaszok elleni találkozón. Az Ül­lői úti stadion lelátóin a kániku­lai melegben is sok néző, majd ezer szurkoló foglalt helyet. Nem bánták meg, az egyik szép táma­dás a másikat követte, a játéko­sok igazi örömfocit nyújtottak. Nyilasi játéka ma is káprázatos, de az egykori nagy tehetség, Horváth Karcsi is briliáns meg­mozdulásokra és pazar gólokra képes. No persze egy olyan csa­pat, ahol Bánki, Martos, Rab, Ke­lemen, Szántó, Pogány, Selenka személyében kiváló egykori NB l-es, sőt válogatott játékosok szerepelnek, nem nagy kunszt 15-1-re győzni a szemlátomást megilletődött, és nem túl gyak­ran együtt játszó olaszok ellen... Egyébként az olaszok a meccs után kimentek a Népstadionba - vigasztalódni... A Pro Agria nemzetközi úszó­versenyen Egerben két ferencvá­Május 16. Népliget: FTC- DVSC 28-15 Magyar Kupa döntő Farkas - Becz 5, Tóth 6, Kö­kény 3, Pádár 2, Kertész 8, Fied­ler: Cs: Szarka 1, Takács 3, Hor­váth. Már félidőben hat góllal ve­zettek Kökényék és ez az előny a meccs végéig örvendetesen dup­lájára nőtt. A csapat kitűnő telje­sítményt nyújtott és szinte kupa­győztesként várhatták a debrece­ni visszavágót. Május 17. Pintye Imre, az FTC 18 éves tornásza bronz­éremmel tért haza a dániai Euró­pa Bajnokságról. A lólengetés- ben érte el ezt az örvendetes eredményt, amelyet mestere Láng Géza már az induláskor megelőlegezett tanítványának... Ezen a napon emléktáblát lep­leztek le Kispesten, a Baross u. 4. számú ház falán arra emlékez­ve, hogy ebben a házban szüle­tett Kocsis Antal, az 1926-as amszterdami olimpia ökölvívó aranyérmese. A Ferencváros és a magyar ökölvívás első bajnoká­ra, aki 1994-ben az Egyesült Ál­lamokban, 90. életévében hunyt el, dr. Szívós István, az FTC ügy­vezető elnöke emlékezett. Május 19. Debrecen: DVSC-FTC 24-23 Farkas - Becz 1, Tóth 5, Kö­kény 2, Pádár 5, Kertész 5, Fied­ler 1: Cs: Vavrik, Horváth 3, Ta­kács, Szarka 1. Óriási küzdelem után az 58. percben 23-23 volt a mérkőzés állása. A győztes gólt ezúttal a debreceniek dobták. A Fradi ez­zel kétéves veretlenségét veszí­tette el... A prágai teke vb-n a női válo­gatott ezüstérmet nyert. A csa­patban a legjobb teljesítményt az FTC tekézője, Kovácsné Grampsch Ágota érte el (489 fa). A férfi válogatott két hellyel hátrább, azaz a negyedik helyen végzett. Az FTC-bó'l Szabó Sán­dor, Hergéth Zoltán és Klak Já­nos volt a csapat tagja. Május 22. Akasztó: Stad- ler-FTC 0-3 G: Arany, Lisztes, Nicsenko. Üllői út: FTC-Parmalat 96 FC 2-1 G: Arany, Lisztes Hajdú - Telek - Jagodics, Nagy N. - Páling, Arany, Kun- tics, Lisztes, Keller - Kopuno­vics, Nicsenko; Cs: Nagy Zs. Szűcs, Zavadszky. Óriási ovációval kezdődött az Üllői úti futballdélután, pedig a csapatok még ki sem jöttek az öl­tözőből. Kivonult viszont a kez­dőkörbe az FTC női kézilabda­csapata, amely az idén megvédte a bajnoki címét és a Magyar Ku­pát. A közönség vastapssal kö­szöntötte a lányokat, akik a fut­ballistáktól kapott virággal a ke­zükben vonultak le a pályáról. Izgalamasan indult a találkozó - Hajdúnak már a 11. percben 11-est kellett védenie. A félidei 0-0 után Arany az 55. percben gólt szerzett, de később Hajdú már az újabb 11-est nem tudta hárítani. Lisztes óriási góljával a Ferencváros nehéz, de értékes győzelmet aratott. Kilenc sárga, két piros, két tizenegyes - utóbbi kettő csak a ferencvárosiak el­len... Novák: - Gratulálok a játék­vezetőnek. Most kellene abba­FRADIMNAK!