Fradi újság (1995)

1995 ősz / 7. szám

10 FRADI ÚJSÁG SZUPERMECCS A SZUPER KUPA GYŐZTESE ELLEN A Fradi női kézilabda­csapata a Rotor Vol­gograd együttese el­len kezdett a BEK küzdelemsorozatá ban. A kiemelési rendszer „sajá­tossága", hogy nem vették figye­lembe a tavalyi eredményeket, hisz akkor City Kupa-győztes lett a Rotor (éppen a Vasas ellené­ben) és mindezt megtetézve nemrégen megnyerte az Európai Szuper Kupát, csekélység: a Debrecen, Dunaferr és a sokszo­ros BEK-gyó'ztes Hypo Niederös­terreich előtt! Válogatottak, vi­lágklasszisok sora, földrészünk legjobb hat gárdája közé tartozó csapat - ők voltak a zöld-fehér lányok első ellenfelei. Németh András, az 1000 °C-on égő és alkotó mester nem repesett az örömtől - de mindent megtett, hogy felkészítse Európa egyik ki­válósága ellen a kontinens másik márkáját, a Ferencvárost. Zsúfolt nézőtér, pokoli hang­orkán az Elektromos csarnoká­ban - kis gombóc a torkokban, a kívánalom: legalább öt gól előny kéne a messzi visszavágóra. Oie és Hogsness a két kiváló norvég játékvezető először Hevesi Ta­más kezébe helyezte a labdát. A pop fradista kiválósága végezte a kezdődobást, majd Tóth Bea pa­zar gólja srófolta még maga­sabbra a drukkerhad hangulatát! 9 perc alatt 4-0 a saslányok ja­vára, miközben Farkas Andrea „kikap" egy hetest a felső sarok­ból, és minden labdát megfog, ami a kapu felé süvölt. Parádés, fegyelmezett védekezés - tanács­talan a Rotor-motor. 20 perc el­teltével 7-2, egészen kiemelkedő a védőmunka - elöl pedig Szarka Évi, Becz Mariann, Kökény Bea is betalál, mi jöhet még? Malakova jöhet és jön: a féidő hajrájára Akopjan mester válik nyugodtab- bá, mert 10-7 az első játékrész vége, a hajrára Jevcserenko hét­méteresei biztosítják a szorosabb állást. A 35. percben 10-8 - de valahogyan ezek a fantasztikus ferencvárosi hölgyek most kez­denek újra megnyugodni. Fiedler Era, majd az ifjú Becz lő pazar gólokat gyors indítások után (Farkas, Kökény és Szarka vará- zsos passzaiból) és Farkas Ági is beindul. Ágnest és Kökényt sok­szor keményebben őrizték, mint Los Alamosban az USA arany- készletét. Néhány mázsás ütés is elcsattant, a hatalmas súlyfö­lényben lévő vendégek részéről, mindemellett az átlagosnál sportszerűbb csatát vívott a két klassziscsapat. Öt perccel a vége előtt 20-13, több mint reméltük! A Fradi az első és második fél­időben is „elszórt" néhány labdát - akár tíz gól felett is lehetne az előny - bizony ilyen szinten ját­szanak a lányok a Szuperkupa győztese ellen! Tóth Bea a szél­ről, bravúros védőfalba betörés­az előny, ám jön Malakova és hétre csökkenti ezt. Pádár Ildit még a földbe döngöli Kozirkaja és Volkova - ám az időn túli, su­hintott szabaddobásbomba le­pattan a fenyőmagas orosz falról: 23-16 a vége!!! Fantasztikus si­ker, méltán ad reményt a vissza­vágóra, mert kell a remény! A tá­volság, az utazás, a körülmé­nyek... de hagyjuk ezt, hiszen most eksztázisban ünnepel a Fradi-tábor. Mellettem Willi Hackl az EHF német ellenőre is elismerőleg szól a lányok telje­sítményéről, és sugárzik az öröm Deák László elnökhelyettes és dr. Szívós István arcáról is. Né­meth András most maga a nyu­galom, míg Lev Akopjan mester rezignáltan gratulál. Mintha ősz fürtöket vélnék felfedezni a grúz származású tréner szurokfekete hajában. Európa idei szuperbaj­nokát legyőzte a magyar szuper­társaság: a Fradika kézilabdás hölgykoszorúja! Álljon itt a győz­tesek neve (zárójelben a gólok száma): FARKAS ANDREA-BECZ (4), TÓTH BEA (6), PÁDÁR (1), KÖ­KÉNY (2), FARKAS Á. (7), KRAMMER, SZARKA É. (1), FI­EDLER E. (2). Megérdemlik a lányok, hogy csupa nagybetűvel írjuk a nevü­ket, bízunk a remek folytatásban és még egyszer, sokszor kiáltjuk: gyönyörű volt lányok és köszön­jük, és köszönjük Németh And­rás és Páll Tibor, köszönjük hogy a FRADI immár három éve Európa elitcsapatainak szűk klubjába tartozik!!! Füzesi Péter bői lő gólt, Akopjan mester tal­pon szinte végig és magyaráz - Németh András is talpon, ő is magyaráz - de micsoda különb­ség... A vendéggárdából most már csak a kapus Nusszieva és az európai klasszis Malakova ké­pes felvenni a versenyt az eufó­riában kézilabdázó Fradival. A közönség megállás nélkül, sportszerűen űzi-hajtja a csapa­tot, a lányok pedig szárnyalnak — mint kezdték ezt a mostani, hazai pontvadászatban is. Az utolsó percben nyolc gól