Fradi műsorlap (1980/81, 1981/82, 1982/83)

1982/83 - 1980 / 110. szám

következett! Szünet után a Ferenc­város mindent egy lapra feltéve óri­ási erővel támadott. A 48. percben a nagy helyzetben kiugró Szabadi elől Szendrei csak bravúros kivető­déssel tudott menteni. Egy perc múlva Pölöskei tört előre a bal oldalon, a lövés pillanatában azonban elbizonytalanodott, így gyenge labdáját Szendrei meg tudta kaparintani. Az 58. percben a kapu­tól húsz méterre Szabó vágta fel az előretörő Pogányt. A sértett állt a labda mögé, jobb sarokra tartó nagy lövését azonban Szendrei hatalmas vetődéssel védte. A 63. percben következett a me­netrendszerűen váratlan Dózsa gólok sorából — a harmadik . . . Borbély Pál és Szabó Illés tudósítása alapján Az FTC vereségével visszaesett a 3. helyre. A képen 2:2 az arány (ferencvárosi részről Ebedli és Pölöskei) - de az eredmény 4:2 volt a pécsiek javára PMSC PTC 4 2 — Október 30. Bajnoki Pécs, 12 000 néző, V: Palotai G: Torna, Schulteisz, Dobány, Lutz, ill. Pölöskei, Szokolai FTC: Kakas-Jancsika, Dózsa, Rab, Judik—Ebedli, Szokolai, Pogány— Murai, Szabadi, Pölöskei Cs: Koch, Rubold Mindkét félidő utolsó 10 perce hozta a gólokat. A pécsiek az első játékrész végén 2:0-as vezetéssel tér­tek pihenőre. Ez volt az eredmény a 80. percig. Ekkor Dobány révén harmadszor is a ferencvárosi kapuba került a labda! (Egyébként Kakas ekkor védett utoljára a Fradiban, 1983 januártól a Vasas játékosa lett) A zöld—fehérek 3:0 után a negye­dik sebességre kapcsoltak és képesek voltak percek alatt ismét nyílttá tenni az összecsapást. Levegőben ló­gott az egyenlítés. Egyre forróbb lett a hangulat, a Fradi mindent egy lapra tett fel, mégis a PMSC ért el újabb gólt. A befejezés előtt egy perccel bebiztosították az egyébként megérdemelt győzelmüket. Az FTC a 10. forduló után 3. volt. Lázár Lajos tudósítása alapján FC Zürich PTC 10 — November 3. UEFA KUPA Zürich, 15 000 néző. V: Salomir (Románia) G: Seiler FTC: Zsiborás—Jancsika, Dózsa, Rab, Judik—Ebedli, Szokolai, Pogány— Szabadi, Nyilasi, Pölöskei Cs: Murai, Rubold A Ferencváros bravúrjában bízva három autóbusznyi fradista utazott ki a Cooptourist szervezésében a Zürichi visszavágóra. Az utazás nagy­szerűen sikerült hiszen az Alpok cso­dálatos tájain keresztül rengeteg lát­nivalóban gyönyörködhettek a részt­vevők. A „gólgyönyör" azonban ez­úttal elmaradt... Jó iramban az FC Zürich veszélyes támadásaival kezdő­dött a mérkőzés. A hazai rohamok az első félidőben nem vezettek ered­ményre, mert egyrészt Zsiborás jól védett, másrészt a zöld—fehérek az ellenfél legjobb támadóit sikerrel akadályozták meg az akciók befe­jezésében. Az első félidő egyetlen veszélyes magyar helyzetét tulajdonképpen Pölöskei elfutása, majd lövése jelen­tette . A második játékrészben sem vál­tozott a helyzet. A gól előtt azonban elég volt egyetlen figyelmetlenség, és Seiler belőtte a továbbjutást eldöntő zürichi gólt. Utána a Ferenc­város nem adta fel, jól küzdött, Nyilasi előtt ott volt az egyenlítési alkalom, de - hiába! A visszavágón a Ferencváros nagy akarással harcolt, becsülettel küzdött, ám a tovább­jutás tulajdonképpen Budapesten, az első mérkőzésen eldőlt ... A Ferenc­város történetének első Svájci kupa- mérkőzése így számunkra szomorúan zárult. Vad Dezső tudósítása alapján — November 7: RábaETO PTC 3-0 Bajnoki Népstadion, 12 000 néző V: Nagy B. G: Hannich 2, Burcsa FTC: Zsiborás-Jancsika, Dózsa, Judik, Beles—Ebedli, Rubold, Pogány —Mörtel, Szokolai, Pölöskei Cs: Sza­badi, Koch 11