Fradi műsorlap (1980/81, 1981/82, 1982/83)

1982/83 - 1980 / 110. szám

Az első félidőben többnyire a Fradi támadott — és az ETO rúgta a gólokat . . . Fordulás után több olyan szakasza is volt a mérkőzésnek, amikor behozhatták volna hátrányu­kat sőt még a vezetéshez is juthattak volna! A ferencvárosiaknak azonban ezen az estén nem volt szerencséjük sem! Támadóik ordító helyzetekben hibáztak, pedig nem is egyszer mára győri kapus is verve volt. És ahogy ilyenkor már lenni szokott, a sok hibáért góllal kellett fizetniök. Novák: — Ami a pályán történt, az egyenesen fejfájdító volt, mert várat­lan események történtek. Ilyen volt Beles fegyelmezetlensége, nagy hibája az első gól előtt, aztán azt sem értem, hogy Szokolai miért vágta fel Póczi- kot, amikor a győri játékos támadás­vezetése egyáltalán nem jelentett gól­veszélyt. Ráadásul jött Ebedli eléggé el nem ítélhető magatartása, hiszen a szünetben a kiállítás sorsára jutott, s így elvesztette a csapat az egyik játékmesterét! Mindezek ellenére ki­egyenlíthettünk volna a második fél­időben, Pölöskei és Szabadi azonban ordító gólhelyzetben ügyetlenkedett, s ezzel minden reményünk füstbe­ment. Az ellenfélről azt mondhatom, hogy érett, jó csapat, változatlanul erőssége a középpálya, a gyors ellen­roham és ezen a mérkőzésen a For­tuna is segítette. A 0:3 túlzás, nem fejezi ki hűen az erőviszonyokat. Nem lesz könnyű megtalálni a baj­ból kivezető utat! Az egymásutáni négy vereség nagy lehangoltságot okozott. Az egyesület vezetői, a szakosztály illetékesei ke­resték a magyarázatot és a kiutat. A szúrkolók pedig egyre kevesebben jöttek a lelátókra . .. Az FTC a győriektől elszenvedett vereség után a 4. helyre került. — November 13. FTCMyír­egyházaTl Bajnoki Nyíregyháza, 16 000 néző. V: Németh G: Rubold ill. Kiss FTC: Zsiborás—Jancsika, Judik, Rab, Beles—Koch, Rubold, Pogány—Sza­badi, Szokolai, Pölöskei Cs: Kvaszta, Bánki 12 A hazaiak a 73. percben szereztek vezetést. Hat perc múlva Kléninger megsérült, s mivel már előzőleg kime­rült a két cserelehetőség, a nyíregy­házi együttes tíz emberrel folytatta a játékot! A 82. percben jött az egyenlítés. Rubold a balösszekötő helyén nagy lendülettel tört a hazai kapu felé, először Polyákot, aztán Kisst cselezte ki, majd 16 m-ről fél­magas lövést küldött kapura. Már úgy látszott, hogy Kovács meg tudja fogni a labdát, de mégsem így tör­tént, mert az a kapus kezéről került a hálóba, 1:1. Rubold: — Láttam, hogy minden­kit erősen fedeznek a védők, ezért szúrtam rá a labdát. Ez volt Rubold első bajnoki mér­kőzésen lőtt gólja. Az FTC számra 1 pontot jelen­tett ... Az FTC a 12. forduló után a 4. helyen állt. — November 17. FTC­ERDÉRT MEDOSZ 4-1 äC X MNK Népfürdő u. 800 néző. V: Tompa G: Bánki 2, Szokolai, Rubold, ill. Peiler FTC: Zsiborás—Kvaszta, Judik, Rab, Beles—Bánki, Koch, Rubold—Szabadi, Szokolai, Pogány Cs: Krecska, Lelovits A pálya kímélése miatt a kis mé­retű edzőpályán lebonyolított mér­kőzésen, az erősen tartalékos FTC veszélyesebb támadó játékkal, meg­érdemelten győzött. Krecska és Lelo­vits személyében két ifista is bemu­tatkozott az FTC első csapatában. — November 20. FTC Békés csaba 8-3 FTC Békés csaba 8-3 Népstadion, 3000 néző. V: Maczkó G: Pölöskei 2, Mörtel, Bánki, Szabadi, Rubold, Pogány, Koch, ill. Melis, Kurucz, Pásztor. FTC: Zsiborás—Jancsika, Judik, Rab, Beles—Koch, Rubold, Pogány—Mör­tel, Szabadi, Pölöskei. Cs: Bánki, Krecska A mérkőzés előtt a Ferencváros öltözőjében Novák Dezső meglehe­tősen gondterhelt volt. — Sorolom az összeállítást — mondta némi iróniával — Kakas, Szántó, Kvaszta, Dózsa, Takács, Ebedli, Nyilasi, Szokolai, Murai, Mészáros — ezek ugyanis nem ját­szanak . . . Judik és Jancsika is „félkész" állapotban van, mindketten sérülés­sel bajlódnak. Három ifista ül a kis- padon. Mit várhatok. Szeretném ha már befejeződne az őszi bajnokság, hogy rendezni tudjuk sorainkat. A 7. percben a békéscsabaiak szerezték meg a vezetést! Mörtel egyenlítő gólja után a 34. percben nagyszerű egyéni teljesítmény után született meg, a második ferenc­városi gól. Koch egyedül tört be a tizenhatosra, 10 m-re a kaputól elesett, már úgy látszott, hogy el­veszti a labdát és odalesz a helyzet. De felállt kapura ívelt, s a labda a bal kapufa belső lapjáról a hálóba pattant. 3:1-es félidei eredmény után már 4:1-re vezetett a Fradi, amikor ismét „rövidzárlat" keletkezett. A csabaiak ezt kihasználva 4:3-ra módosították az eredményt, s fenn­állt az egyenlítés veszélye. Aztán talpraálltak a mieink és hullottak a gólok. A 75. percben szabadrúgás után Pogány a kifutó kapós fölött az üres kapura ívelt, de a befutó Kerekes kifejelte a labdát. Egy perc múlva Koch 15 m-es lövését Oláh kiütötte, Bánki elé került a labda, a fiatal játékos lekezelte, majd 13 m-ről a bal felső sarokba lőtt, 5:3! A 86. percben Pogány egyéni játék után a bal sarokba gurított, 6:3. A 90. percben Pölöskei kicselezte a békéscsabai védelmet, majd a lesen álló Szabadihoz játszott. A közép­csatár a hálóba lőtt, a játékvezető megadta a gólt. A 92. percben Rubold tört kapura, elhúzott Oláh mellett, de kisodródott. A védők befutottak az üres kapuba, Rubold közben visszafordult, majd 10 m-ről a bal felső sarokba talált, 8:3! A Ferencvárosnak története során ez a legnagyobb gólarányú győzelme a Népstadionban bajnoki mérkő­zésen! Boross Dezső tudósítása alapján A 13. forduló után az FTC a 4. helyen állt.