Fradi műsorlap (1980/81, 1981/82, 1982/83)

1980/81 - 1980 / 42. szám

krónikából ■ Parádés gólok mérkőzése 1928. november 25. Hungária út: Ferencváros—Vasas 9 :0 A Fradi nagy lendülettel kezdett és már 2 : 0-ra vezetett, amikor Kohut hatalmas bombája a felső lécet súrolva vágódott a hálóba, s annak hátsó részén végiggu­rulva rögtön ki is jött. A bíró úgy látta, hogy a kapufáról pattant ki és nem adta meg Kohut egyik legszebb gólját. Ezen a mérkőzésen azonban hullottak a gó­lok, egy ide vagy - oda, nem sokat számított. A II. félidő kezdetekor pél­dául olyan gól esett, ami szintén nem mindennapos. Kezdésből Takács II bal­ra rúgta a labdát Kohutnak, ő beadta és Toldi befejelte. Mindez a kezdéssel együtt 25 másodperc műve volt! A szép és „okos" gólok mérkőzésén Takács II ötször, Toldi háromszor. Szedlacsik egy­szer talált a Vasas kapuba. Egyenlítés a kilencvenedik percben! 1966. május 29. Népstadion: FTC—Vasas 4 : 4 „Rendkívül izgalmas, küzdelmes, gólok­ban és nagy helyzetekben bővelkedő játékot hozott a rangadó. A Ferencváros dicséretére válik, hogy nem roppant össze és 3 : 0 után is nagy akarással küz­dött. Bár az egyenlítő gólt az utolsó percben lőtte, a mérkőzés fordulópontja az I félidő 20. perce körül volt, amikor a Ferencávors meg tudta törni a Vasas rohamokat és két góljával megteremtet­te a döntetlenre való versenybenmaradás lehetőségeit." Az egyenlítő gól tizenegyesből az utolsó percben született meg. Albertet Berendí buktatta és Vadas játékvezető határo­zottan a 11-es pontra mutatott. Nagy vita alakult ki, a Vasas játékosok a bíró körül csoportosultak és végül Vadas Mé­szölyt kiállította ... Az „időntúli" ti­zenegyest — mint oly sokszor — Novák halálos biztonsággal lőtte a kapuba. így lett a 0 :3-ból 4 :4! Vereség a pályaavatón! 1974. május 19. Üllői út: Vasas—FTC 1 :0 Mintha csak tegnap történt volna, pe­dig már 6 éve (I), hogy az új Üllői úti stadionban lejátszották az első mérkő­zést. Az impozáns avatóünnepséget fe­rencvárosi részről góltalan játék követte, íme néhány mozzanat a ma már „törté­nelmi" kezdetről: 16,45: Molnár István bemondónk az el­ső bajnoki mérkőzés csapatösszeállítását olvassa be a mikrofonba. Az első elhang­zó név Géczi Istváné volt... 17,02: A Fradi induló dallamaira be­vonulnak a Ferencváros és Vasas labda­rúgói. A csapatok élén a mindkét egye­sületben szerepelt „örökifjú" Takács II József lépdel. 17,05: A legendás „kis Taki" kezdőrú­gásával megkezdődik az első bajnoki mérkőzés. 17,09: Az első FTC támadás után Sző­ke szögletet lő be, a védők hárítanak. 17,10: Az első labda ekkor ment az FTC kapujára, Géczi biztosan védte. 18,27: Az új stadion első NB l-es gól­jának időpontja. A mérkőzésnek ez a 68. perce volt és Müller a kifutó Géczi mellett úgy lőtte el a labdát, hogy az jobbkapufa éléről vágódott a hálóba. A gól a klubház felőli kapuba esett. 18,29: Az indiszponált játékvezető Tö­rököt, a Vasas játékosát kiállítja. Ez is egy „első" volt az új stadionban ... 18,52: A 92. percben (a játékvezető 3 percet hosszabbított) Szőke szabadrú­gását Mészáros kiejtette, Mucha ott termett és 3 méterről a fekvő kapus lábára rúgta a labdát! Ez volt a sta­dionban az első 1000%-os helyzet... 18,53: Végétért az első bajnoki mér­kőzés: Vasas-FTC 1 :0! Az ünnepélyes megnyitóról és a mér­kőzésről bázisszervünk a MÉM segítsé­gével 25 perces filmet készíttettünk. (Rendezte: Róna Péter Operatőrök: Drahos Kálmán, Fifilina József, Sziklai Kornél Gyártásvezető: Nádasi László. A film szövegét írta és az eseményeket tolmácsolta Gulyás Gyula, a Rádió neves riportere.) Felemelő a filmen látni a sok szép ün­nepi mozzanatot, de a befejezés drámai képei még ma is megborzongatják a fe­rencvárosi érzelmű nézőket. A klub történetének szívszorítóan szomorú ve­resége viszont sajnos sporttörténeti tény...