Fradi műsorfüzet (1975-1979)

1976. május

Érdekességek a lila­1905. FEBRUAR 19., SOROKSÁRI ÚT: FTC—UTE 2:0 A két csapat első mérkőzése: FTC: Fritz — Berán, Ullerich — Lissauer, Bródy, Gorszky — Takács, Pákay, Pokorny, Weisz, Braun. UTE: Bey — Molnár, Rossmann — Frandl, Szabó. Kus ehrte r — Her- czeg, Novák, Petz, Molnár, Fehér. Változatos első félidő után a máso­dik játékrész elején Pokorny lesgólt lőtt. A 62. percben Weisz 30 méter­Zsengellér kapura lö egy Újpest- Ferensváros mérkőzésen. Jobboldalt Tátrai ről megszerezte a vezetést. Pár perc múlva megismételte ezt a teljesít­ményét. Az újpestieket nem törte le a két gól; sokat támadtak, de két já­tékosuk is megsérült. 1925. AUGUSZTUS 23., HUNGÁRIA KORÚT: UTE-FTC 3:2 A Magyar Kupa iméikőzés előtt a li­la-fehérek selyemzászlóval kedves­kedtek a nemrég jubileumát ünneplő FTC-nek. A hatalmas iramú mérkő­zés a rendes játékidőben l:l-re vég­ződött A hosszabbítást az UTE job­ban bírta és 3:2-re győzött. Ezzel azonban még nem volt vége a Ma­gyar Kupának, mert az akkori sza­bályok értelmében az UTE-nak az előző évi győztessel még játszania kellett. A kupagyőztes pedig az MTK lett. 1932. ÁPRILIS 10., MEGYERI ÚT: FERENCVAROS-ÚJPEST 5:0 A zöld-fehér csapat ragyogó soroza­ta sokáig emlékezetes maradt. Egy­más után szerezte ötösével a gólo­kat és ebből az Újpest sem maradt TÖRŐCSIK ANDRÁS Kicsi, szőke emberke jelentkezett évekkel ez­előtt a BVSC kölyökcsa- patánaik edzőjénél, s mint hangsúlyozta, lab­darúgó akar lenni. A szakember mosolyogva vette szemügyre a kis fickót, s noha annak méreteit tekintve alig­ha számíthatott arra, hogy védelmek dőlnek majd össze jelenlététől — mégis ott tartotta. A kis gyerek ugyanis ami­lyen pici volt, olyan jól bánt a labdával. Egy­kettőre a csapat ked­vence lett, s ahogy cse­peredett, úgy vált az együttes erősségévé. Nem lett belőle kife­jezetten robusztus csa­tár, inkább törékenynek tűnt a betonkemény hátvédek között. Mégis hamar megtanulták tisz­telni őt a védők. Mert bizony ha egyszer meg­indult a kapu felé, ne­héz volt megszabadíta­ni a labda társaságától. Mint egy angolna, úgy siklott ki a hátvédek sű­rűjéből, s már szembe is nézett a kapussal. Az NB II-ben Törő- csik András megedző­dött, amikor eljött érte a bajnokcsapat: az Új­pesti Dózsa. Nagy nevek közé ke­rült, de itt is bizonyitot- ta, hogy tehetsége alap­ján méltó a bizalomra. Az 1975—76-os bajnok­ság tavaszi idényében már kezdő embere lett 18