Fradi műsorfüzet (1975-1979)

1978. május

patunk a helyzetei alapján közelebb állt a győzelem­hez. * * * A jégkorong együttes első alkalommal játszott az új­pestiekkel vidéki városban bajnoki mérkőzést: FTC— Ű. Dózsa 6-3. A találkozót Dunaújvárosban rendezték, s ez volt a bajnokság befe­jező összecsapása. A gólki­rály és a bajnokság legjobb csatára Havrán Péter lett 34 ponttal (21 ütött gól-j-13 gólelőkészítés); a legjobb hátvéd címet is fradista kapta: Farkas András. FEBRUÁR 22. Egy feltűnést keltő szép jégkorong siker; egy fedett­pályás bajnoki cím atléti­kában; és egy kínos vere­ség kézilabdában —, ez volt ennek a keddi napnak a mérlege. Kezdjük az örven­detes eseményekkel: jégko- rongozóink a Kisstadionban rangos ellenfelet fogadták és győztek le: FTC—VSZ Kosice 7-5! Játékosaink a II. harmadban szinte egy­mást múlták felül, előbb egy Kereszti—Mészöly tá­madás után Keresztitől mindenki beadást várt, ő azonban váratlanul kapura lőtt és egyenlített, 2-2. Ezután három villámgyors FTC gól következett: Deák, Muhr és Földváry voltak a gólszerzők. A III. harmad­ban a rendkívül lelkesen játszó fradisták nem ismer­tek elveszett korongot és további két látványos gól­lal bebiztosították a bravú­ros győzelmet a neves cseh­szlovák csapat ellen. « * * Az országos fedettpályás atlétikai bajnokságon Gresa Lajos a 60 m-es futásban 6,87 mp-es idővel elsőnek ért a célba, az elmúlt idő­szak legjobb eredményével győzött. (Másnap Armuth Edit súlylökésben 15,89 m- el szintén bajnokságot nyert.) * * * Kézilabdás lányaink „ki­ütéses” vereséget szenved­tek a Fáy utcai csarnokban: Vasas—FTC 22-16. Az MNK mérkőzésen a piros-kékek végig fölényben játszva, biztosan vezettek 8—10 gól­lal. A Fradi a végén úgy ahogy magára talált és va­lamit csökkentett a vereség arányán. • FEBRUÁR 23. FTC—ZTE 5-0. Már az első percben Ebedli lövése a kapu'ba ta­lált, ez megnyugtatta a csa­patot és végül a tavaszi idény egyetlen gondtalan 90 percét láthatta az Üllői úti pálya tízezres közönsége. Szokolai a kapufáról kipat­tanó labdát másodszorra küldte a hálóba, majd szer­zett egy 11-es gólt; Bálint bomabgólt lőtt szabadrúgás­ból, Nyilasi pedig Magyar beadását gurította a háló­ba. A tavaszi rajt mérlege ezzel: 3 mérkőzés, 2 győze­lem. 1 döntetlen, 8-2-es gólkülönbség. Mindenki úgy érezte, a csapat kikerült a hullámvölgyből... FEBRUÁR 26. DVTK—FTC 2-0. Ekkor kezdődött a ferenc­városi labdarúgók tavaszi teljes hanyatlása. Minden kritikánál és értékelésnél többet mond, hogy a DVTK kapusát nem lehetett osztá­lyozni — mert nem ment lövés a kapujára ... * * * A női KEK-ért: FTC— Bordeux 39-11. Hivatalos mérkőzésen még nem dobott 39 gólt az FTC csapata! MÁRCIUS 1. • FTC—SZEOL AK 2-2. Alacsony színvonalú első félidő után előbb Bálint ön­gólja (szerencsétlenül ért a labdához), majd ugyan­csak Bálint 20 méterről lőtt bombagólja volt esemény. A szegedi közönség dermed- ten figyelte, amint Mucha megszerezte a vezetést, s már-már győztesnek látszott a zöld-fehér csapat, amikor a 89. percben a játékvezető úgy látta, hogy Pogány sza­bálytalankodott, és 11-est ítélt. (A labda egyébként a felező vonal közelében volt.) A büntetőt Jernei értékesí­tette, így a győzelem ezút­tal is elmaradt. MÁRCIUS 3. A férfi kézilabda MNK tizenkettes döntőjében: FTC—Ü. Dózsa 25-20. A Fradi leggólképesebb játé­kosa Szilágyi volt, a váloga­tót sportoló 8 gólt dobott. MÁRCIUS 4. A non-stop bajnokság kö­vetkező mérkőzésén: FTC— Haladás 3-1. Az Üllői úti közönség izgalmas 90 per­cet láthatott és két ritka gólnak is szemtanúja lehe­tett. A 21. percben szabad­rúgáshoz készülődött Ebed­li, és mielőtt a sorfal felállt volna, lepöccinitette a lab­dát Szokolainak, aki 8 mé­terről a hálóba helyezte a vezető gólt. A harmadik gól is rendkívül látványos volt: Ebedli jobboldali szögletét Rab 11 méterről bombafe­jessel juttatta a bal felső „pipába”. A bajnoki fordu­ló után SzOkolai Fazekassal holtversenyben a góllövőlis­ta élére került — 15 góllal. Bordeauxban is folytató­dott a ferenvárosi gólgyár­tás: FTC—Bordeaux 25-14. (Női kézilabda.) MÁRCIUS 8. Videoton — Ferencváros 2-1. Jó iramú első félidei játék és némi ferencvárosi fölény után a Videoton „megrázta” magát és 6 perc alatt két gólt szerzett! Hiá­ba próbálkozott ezután a zöld-fehér gárda, csak Rab távoli lövése szépített az eredményen. Ha a Ferenc­város helyzeteit kihasznál­ja, többgólos győzelemmel hagyhatta volna el a pályát. Ezúttal sem sikerült azon- bn a Vidít legyőzni... MÁRCIUS 10. Elhunyt Kollár Endre ze­netörténész, az FTC propa­ganda bizottságának a tag­ja. Nevét, mi ferencvárosi­ak sem felejtjük el, hi­szen ha az FTC szignál hangjai felcsendülnek, min­dig reá emlékezünk! A szig­nált ugyanis 1974-ben, az egyesület jubileumára Kol­lár Endre alkotta, a Fradi induló dallamaiból. Teme­tésén megri^tódva búcsúz­tunk egy igazi fradistá- tól... MÁRCIUS 11. ' FTC—Rába ETO 0-0. Is­mét egy újabb Üllői úti csalódás! Szokolai tizen­egyest hagyott ki, majd óri­ási helyzetben a kitörő csa­tárt Esterházy „szerelte” ... Pusztai lövésénél is már­már gólt kiáltottak, de ez sem ért hálót. Igaz, a győ­riek is veszélyeztettek, s ilyenkor Hajdú bravúrjai mentettek. A Fradii köze­lebb állt a győzelemhez, de az sajnos ismét elmaradt. MÁRCIUS 12. Kecskeméten a Bóbis Gyula szabadfogású emlék- versenyen szélien szerepel­tek birkózóink. Hárman is megnyerték súlycsoportjuk küzdelmét: Gál Henrik, Petrezselyem Antal és Bal­ia József. A többiek is he­lyezéseket szereztek^ így az összetett pontversenyt és a vándordíját az FTC nyerte. MÁRCIUS 15. A nap kudarca: FTC— Pécsi MSC 1-1. Ügy tűnt, ezúttal elmarad a csalódás, hiszen Mucha góljával már a 8. percben 1-0 volt az eredmény. iHúsz perc eltelte után azonban minden maradt a régi­ben ... A Pécs egyenlített, a Fradi pedig idegesen kap­kodva próbálkozott. Egy ideig a közönség aránylag türelmesen nézte ezt az erő­feszítést, az utolsó percek­ben azonban kifütyülték a csapatot... MÁRCIUS 17. A jégkorong VB-re utazó magyar válogatottban nyolc fradista kapott helyet, a névsor, zárójelben a váloga­tottság száma: Farkas And­rás (31), Hajzer Tibor (19), Hajzer János (41), Kereszty Ádám (72), Mészöly András (97), Havrán Péter (86), Muhr Albert (56), Póth Já­nos (86). Az öregfiúk csapata a Kispéter-Csordás Tornán: Gyetvai László edző, Dr. Hajba Kálmán orvos, Takács B., Novák, Borsos, Galambos, Vincze, Toionits, Kocsis, Perecsi, Takács L., Fenyvesi II, Fenyvesi dr., Albert, Horváth fí